Olivier Janiak, Karolina Malinowska, wakacje nad Bałtykiem
Olivier Janiak, Karolina Malinowska
Newsy

Oliver Janiak będzie walczył w sądzie. „Po prostu nie mogę się zgodzić na takie sku*****”. O co chodzi?

Oliverowi Janiakowi puściły nerwy.

Olivier Janiak i Karolina Malinowska od lat jeżdżą na wakacje nad polskie morze, a dokładnie do Pobierowa. Zabierają trzech synów, babcię i często przyjaciół, żeby tam wypocząć. Rok temu tabloid „Fakt” zrobił artykuł o tym, jak rodzina Janiaków spędza wakacje.

Jego tytuł: „Biedawakacje Janiak i Malinowskiej”. Na podstawie tego tytułu można wyciągnąć wniosek, że wypoczynek nad polskim morzem jest tylko dla tych, którzy nie mają pieniędzy na wakacje za granicą. Jak wtedy zareagowali Olivier Janiak i jego żona Karolina Malinowska?

Czytaj także: Ciężkie życie taty trzech synów na wakacjach.

 

Podeszliśmy wówczas do tematu na luzie z ironią, z dystansem. Tacy jesteśmy. Normalni. Polscy. Co widać na naszych profilach FB i instagram, gdzie wielokrotnie od ponad roku, zamieszczamy zdjęcia z wakacji w Polsce. Pięknej Polsce. Podpisując je żartobliwie „bieda wakacje“ – napisał.


Po roku „Fakt” napisał kolejnego newsa kontynuując temat „biedawakacji” i opublikował artykuł pod tytułem „Janiak: z pogardą o urlopie nad Bałtykiem”. Olivier Janiak stwierdził, że żarty się skończyły i pozwie „Fakt” za takie insynuacje, bo od lat promuje polskie morze i pokazuje, że warto tam jeździć na wypoczynek i rekreację.

 

9 lat temu wymyśliłem program „projekt plaża“, który promuje polskie morze i wypoczynek u nas. Doprowadziłem do jego realizacji, znalazłem sponsorów, przekonałem szefów, wójtów, prezydentów nadmorskich miast, że warto pokazywać piękno naszego kraju. Dokładnie od tylu lat przez całe wakacje jeżdżę po Wybrzeżu pokazując piękno polskich plaż – czytamy w oświadczeniu.

 

Po prostu nie mogę się zgodzić na takie skurwysyństwo. I nieprawdziwe, nieuzasadnione stawianie mnie w takiej pozycji – mówi zdenerwowany dziennikarz.


Olivier chce pozwać gazetę „Fakt” i uzyskać pieniądze. Ma nawet pomysł na co je przeznaczy!
 

Olivier Janiak pozywa gazetę "Fakt"


Zobaczę się w sądzie z dziennikarzynami z zakłamanego „Faktu“. Za odszkodowanie, za paszkwil, za manipulacje sto dzieci wyślemy na wakacje – nad polskie morze właśnie.
 


Poniżej oświadczenie Oliviera i zdjęcia zadowolonej rodziny Janiaków spędzających wakacje właśnie nad polskim Bałtykiem.
 

 

#chamówa #ściema #oszustwo #ponad rok temu "fakt" wrzucił paszkwil na nasz temat, że jesteśmy na #biedawakacje że u nas słabo i że jesteśmy beznadziejni jak widać na screenie z ich strony #dziś określenie #biedawakacje wkłada mi w usta, że to niby ja naśmiewam się z Polaków wypoczywajacych nad #Bałtykiem #niech się naśmiewa #fakt niech #manipuluje #fałszywie dowolnie kreuje swoje #fakty #Janiaki znowu nad morzem #polskim morzem odpoczywają jak miliony Polaków #polecam - co czynię od blisko 10 lat w #projektplaża #mój pomysł na program i na promocje #moja praca #moje #polskie normalne wakacje #wtedy ukradli nam zdjęcia z insta dziś wszystkim próbują ukraść zdrowy rozsądek a mi normalność i dobre imię #noway

A photo posted by Olivier Janiak (@olivierjaniak) on

 

#sunset #tyle dziś z niego będzie #Bałtyk

A photo posted by Olivier Janiak (@olivierjaniak) on

 

#ślady #ile tu śladów #jak tu się odnaleźć #którędy do domu #jak trafić do siebie #siebie samego #lans wieczorny #beach

A photo posted by Olivier Janiak (@olivierjaniak) on

 

#last #walk #run z tym peselem byłby samobójstwem #pozegnanie z Bałtykiem #na chwile #biedawakacje

A photo posted by Olivier Janiak (@olivierjaniak) on

 

I po co mam pisać, skoro widać? ❤️@olivierjaniak #morze #wakacje #miłość #malinaplażuje

A photo posted by Karolina Malinowska (@karolamalina) on


 

Tu możecie przeczytać całe oświadczenie Oliviera Janiaka, które zamieścił na swoim Facebooku.

Pod koniec czerwca 2014 roku „fakt“ opublikował na swojej witrynie www. nasze prywatne zdjęcia zawłaszczone z instagramu i opisał je określeniem „BIEDA WAKACJE“. Wykreował nowe określenie niejako obraźliwe dla tych wszystkich, którzy wybierają wypoczynek nad polskim morzem. Wykreował news z czegoś co jest elementem życia wielu milionów Polaków. W tym rodziny Janiaków. My to życie uwielbiamy. Proste, zwykłe rodzinne. Nasze. Polskie.
Poniżej materiał i link do niego ich strony z czerwca 2014.
Podeszliśmy wówczas do tematu na luzie z ironią, z dystansem. Tacy jesteśmy. Normalni. Polscy. Co widać na naszych profilach FB i instagram, gdzie wielokrotnie od ponad roku, zamieszczamy zdjęcia z wakacji w Polsce. Pięknej Polsce. Podpisując je żartobliwie „bieda wakacje“.
9 lat temu wymyśliłem program „projekt plaża“, który promuje polskie morze i wypoczynek u nas. Doprowadziłem do jego relaizacji, znalazłem sponsorów, przekonałem szefów, wójtów, prezydentów nadmorskich miast, że warto pokazywać piękno naszego kraju.
Dokładnie od tylu lat przez całe wakacje jeżdże po Wybrzeżu pokazując piękno polskich plaż. Kilkaset tysięcy ludzi rokrocznie spotykam w naszym plażowym miasteczku, a miliony widzów co tydzień oglądają relacje z tych wydarzeń. Ponad sto osób rokrocznie ma pracę w wakacje bo uparłem się by pokazywać fantastyczny wypoczynek w Polsce właśnie.
Dziś ten sam „fakt“ kreuje kolejnego wyssanego z palca, nieprawdziwego newsa, jakoby to Janiak Olivier Janiak obrażał wszystkich wypoczywających nad Bałtykiem. Ten sam wykreowany przez „fakt“ temat i określenie dziś jest dla nich „szokiem“. Hasłem wsadzonym w moje usta.
To już nie jest żart. To kpina. Oszustwo. I kompletne manipulowanie opinią publiczną. To jest sraczka medialna, na którą choruje „fakt“. I choć temat w istocie miałki i rzeczywistości nas Polaków nic nie zmienia. To po prostu nie mogę się zgodzić na takie skurwysyństwo. I nieprawdziwe, nieuzasadnione stawianie mnie w takiej pozycji - gównianej - właśnie.
Zobaczcie prawdę. Manipulacje i udostępnijcie proszę to na swoich profilach niech ich zaleje ich własne szambo. I coś dobrego z tego wyjdzie na koniec bo...
zobaczę się w sądzie z dziennikarzynami z zakłamanego „Faktu“. Za odszkodowanie, za paszkiwil, za manipulacje sto dzieci wyślemy na wakacje - nad polskie morze własnie. Jak robimy corocznie z pieniędzy z kalendarza dżentelmeni, za które organizujmy wypoczynek dzieciom z biednych rodzin i domów dziecka.

 

Karolina Malinowska o pokazywaniu dzieci: "Życzę sobie, żeby większość rodzin tak wyglądała" WIDEO

Olivier Janiak, Karolina Malinowska, wakacje nad Bałtykiem
Olivier Janiak, Karolina Malinowska
Newsy
Karolina Malinowska z Dębek dla TVP2, a Olivier Janiak z Mielna dla TVN. Czyżby ze sobą konkurowali? :)
Byli dla siebie konkurencją?

To było zabawne. Wczoraj podczas "Pytania na śniadanie" jedną z reporterek, która robiła relację z Dębek dla TVP2 była Karolina Malinowska . W  tym samym czasie dla Dzień Dobry Wakacje relację z innej miejscowości nad polskim morzem robił jej mąż Olivier Janiak ! Czyżby małżeństwo współzawodniczyło i walczyło ze sobą o oglądalność :)? Karolina Malinowska była przebrana w strój z epoki ponieważ w Dębkach bawiono się w średniowieczne pojedynki Krzyżaków. Karolina razem z Kasią Burzyńską dopasowały się strojem i rozmawiały z gośćmi na plaży. Za to Olivier Janiak (chyba było mu trochę zimniej, bo wystąpił w kurtce od Kupisza) promował w Mielnie na plaży w Sarbinowie zdrowy i aktywny tryb życia, czyli próbowanie nowych sportów na przykładzie parkouru czy freerunningu. Salt i, skoków przez murki. Oboje prawie w tym samym czasie wchodzili na antenę. Przyznacie, że to niezły przypadek. Karolina Malinowska i Olivier Janiak spędzają wakacje z synami nad polskim morzem   Małżeństwo na pewno było zachwycone, że może w tym samym czasie promować dwie rożne miejscowości nad polskim morzem. Od dawna oboje działają, by Polacy chętniej wybierali się na wakacje nad Bałtyk . Oni sami robią tak od lat. Zabierają trójkę swoich synów , babcię Irenkę i nie ruszają się z Pobierowa. A Wy kogo oglądaliście? Karolinę czy Oliviera?     Słowianka :-) Bractwo Rycerskie Spod Nordowej Gwiazdy Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karolina Malinowska (@karolamalina) 25 Lip, 2015 o 12:15 PDT       My Słowianie :-). Za mnā Krzyżacy. Gdzie ja jestem? Ach ta praca :-) #pytanienaśniadanie #dębki #plaża #morze #konie #osada #średniowiecze. Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Karolina Malinowska (@karolamalina) 25 Lip, 2015 o 12:09 PDT      ...

Olivier Janiak na wakacjach z rodziną
Instagram
Newsy
Olivier Janiak i ciężkie życie ojca trzech synów na wakacjach. Zobacz zdjęcia! Jest wesoło
Tata na wakacjach

„Mafia” lub „Plażowe Potwory”, tak pieszczotliwie nazywa swoją rodzinę Olivier Janiak :). Dziennikarz, razem z żoną Karoliną Malinowską , trzema synami, babcią Irenką i psem, spędzają wakacje nad polskim morzem. Karolina na blogu opisuje różne sytuacje z ich rodzinnych wakacji. Zobacz: Ale historia! Policjant tankuje auto Karolinie Malinowskiej! Dzisiaj Olivier Janiak „poskarżył się”, że w wakacyjnym świecie jego rodziny nie ma dla niego miejsca w... samochodzie. Wrzucił zabawne zdjęcie, na którym widać, jak został "zapakowany" do bagażnika razem z plażowymi zabawkami swoich synów. Komentarz? „#we własnym aucie w bagażniku? #sprawka mafii #mafii kobiet i dzieciaków #spakowani #zabrać #wszystko #ojca nie zapomnieć #na nielegalu #wbagażniku #plażowepotwory” I zdjęcie:     #we własnym aucie w bagażniku? #sprawka mafii #mafii kobiet i dzieciaków #spakowani #zabrać #wszystko #ojca nie zapomnieć #na nielegalu #wbagażniku #plażowepotwory Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Olivier Janiak (@olivierjaniak)   6 Lip, 2015 o 9:33 PDT Olivier Janiak z dystansem do siebie pokazuje świat swojej rodziny na wakacjach i samego siebie. Komentarze którymi podpisuje zdjęcia rozśmieszą każdego! Cudowne jest zdjęcie zatytułowane ”garaż janiaków ” czy " wakacje do bani, chce znów włożyć garnitur i lakierki ". Zresztą zobaczcie sami i przekonajcie się sami jak tej Janiakowej rodziny nie kochać?     #garaż janiaków #rodzinne #fury #cars #życie na kółkach Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Olivier Janiak (@olivierjaniak)   23 Cze, 2015 o 8:35 PDT   #no to WIO #zimny łokieć #prawie mielno #pobierowo rules #wiatr w czuprynie #skwar na...

Edyta Herbuś, Leona Myszkowski, Joanna Krupa na wakcjach
Instagram
Newsy
Jak gwiazdy spędzają wakacje? Jedni w pracy, inni na wrotkach, a jeszcze inni na plaży... [DUŻO ZDJĘĆ]
Gwiazdy na wakacjach, spędzają czas aktywnie czy leniwie?

Nadeszło lato. W końcu jest słonecznie i ciepło, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak gwiazdy spędzają swój wakacyjny czas. Czytaj także: Agnieszka Szulim już ma wakacje. Pochwaliła się pierwszymi zdjęciami. Okazuje się, że nie tylko się opalają, choć Joannę Krupę w przerwie kręcenia Top Model znajdziesz właśnie na leżaku, a Karolinę Malinowską nad polskim Bałtykiem. Za to Aneta Zając z koleżanką wybrała się na wrotki, które, jak się dowiedzieliśmy, uwielbia. Syn Justyny Steczkowskiej jest na Mazurach i, jak napisał, ma już wakacje. Oryginalnie, zamiast klaty, pokazał do tego plecy! Na Mazurach spotkasz też Karolinę Ferenstein-Kraśko z synami. Za to Jessica Mercedes wygrzewa się w słonecznej Grecji. Zobacz te gwiazdy i kilka innych, jak spędzały czas w upalny weekend i piękny poniedziałek. Zobacz na Polki.pl: Małgorzata Rozenek w Nicei Leon Myszkowski na Mazurach   Hahahaha 😂 Leon już ma wakacje 😂😎👌🏼 A photo posted by Leon Myszkowski (@leon_myszkovsky) on Jul 6, 2015 at 6:08am PDT Aneta Zając na wrotkach   #nightskating #friend #ilovemylife @urszuladebska_official 🙈🙉🙊 A photo posted by Aneta Zajac (@anette.zajac) on Jul 3, 2015 at 12:42pm PDT Karolina Ferenstein-Kraśko z synami na Mazurach   Mazury Splash KRAŚKO X 2 😜☀️🏊🏊 🐬🐬🚤🚤#latajace #dzieci #Kostek❤️ #Lusko💙 #motorowka #z #mamą #bełdany #galkowo #mazury #mazurycudnatury A photo posted by Karolina Ferenstein-Kraśko (@karolinaferenstein_krasko) on Jul 6, 2015 at...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik