Karolina Korwin Piotrowska

Karolina Korwin-Piotrowska to polska prezenterka, dziennikarka i felietonistka. Początkowo związana była z Telewizją Polską, później jednak przeszła do telewizji TVN oraz Canal+. Pod koniec lat 90. XX wieku prowadziła także swoją kolumnę w miesięczniku "Cosmopolitan". Dziennikarka uznawana jest za postać kontrowersyjną.

Imię: Karolina

Nazwisko: Korwin-Piotrowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 1,70 m

Data urodzenia: 13.01.1971

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: dziennikarka radiowa i telewizyjna, felietonistka

Osoby - związki:
 • Niewiele wiemy o życiu prywatnym Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Nie ma danych na temat jej relacji uczuciowych. Wiadomo jednak, że jej daleką krewną była Gabriela Zapolska.


 • Rodzice: ojciec Stanisław Sommer, brak dokładnych informacji na temat matki

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: brak dokładnych danych

  BIO: Karolina Korwin Piotrowska to dziennikarka radiowa i telewizyjna, znana ze swoich odważnych komentarzy. Od 1995 roku przez sześć lat pracowała w Radiu Zet i w tym okresie przeprowadziła wywiady z takimi gwiazdami jak Steven Spielberg czy Sophia Loren. Oprócz tego pisała felietony dla magazynu "Cosmopolitan". W "Klubie Radia Zet" gościła także polskich piosenkarzy, aktorów, muzyków i polityków. W 2002 roku została szefową kolumny "Ludzie" w magazynie "Gala". O charyzmie i umiejętnościach dziennikarki świadczą przyznane jej w 2015 roku wyróżnienia. Znalazła się na liście najbardziej wpływowych celebrytów tygodnika "Wprost", a "Gazeta Wyborcza" przyznała jej piąte miejsce w rankingu dziesięciu najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich dziennikarek. Jest autorką felietonów i kolumn w tygodnikach oraz miesięcznikach, stała na czele działów poświęconych kulturze w znanych gazetach. Do 2001 roku w programie "E!News" przeprowadzała relacje z festiwali w Wenecji i Cannes. Przez jedenaście lat prowadziła "Magiel Towarzyski", w którym dokonywała subiektywnego przeglądu i oceny polskiej branży rozrywkowej. Była jurorką dwóch pierwszych edycji "Top model. Zostań modelką", pojawiała się także w programie Agnieszki Szulim "Na językach". Oprócz tego Karolina prowadziła swoje autorskie programy "Sława" i "DKF". Po odejściu z TVN-u została gospodynią programu "Aktualności Filmowe+" w Canal+. W Antyradiu razem z Michałem Figurskim prowadzi "Najgorsze państwo świata", w tej rozgłośni możemy usłyszeć Karolinę także w podcaście "Kino na podsłuchu". Sama Karolina Korwin-Piotrowska jest uznawana za postać kontrowersyjną, mającą wyraźne poglądy na różne tematy, szczególnie te ważne społecznie.

  Znana z: wielu felietonów i książek, a także prowadzenia programów na antenie stacji TVN oraz Canal+.

  Funkcja w filmie i telewizji (wybrana filmografia): - aktorka w dramacie "Ciemna strona Wenus" (1997) - aktorka w serialu komediowym "Niania" (2008) - jako ona sama w serialu "Druga Szansa" (2016-2017) - aktorka w komedii romantycznej "Miłość jest wszystkim" (2018)

  Płyty: brak

  Książki: - "Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu" (2013) - "Ćwiartka raz" (2014) - "Krótka książka o miłości" (2016) - "#Sława" (2017) - "#WRZENIE. Lewaczka, ksiądz i polski kocioł" (2019) - książka napisana wspólnie z Grzegorzem Kramerem - "Reset. Świat na nowo" (2021) - "Wszyscy wiedzieli" (2022)

  Nagrody: - Osobowość medialna dziesięciolecia w plebiscycie czytelników magazynu "Party" (2017)

  LINK Instagram: instagram.com/karolinakp

  LINK Facebook: facebook.com/karolina.piotrowska.714
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index