Olivier Janiak

Olivier Janiak to dziennikarz i prezenter telewizyjny, znany z takich programów TVN, jak "Co za tydzień" czy "Power Couple". Fani programu "Taniec z gwiazdami" doskonale pamiętają jego zwycięski występ w pierwszej edycji popularnego show. Były model pojawił się też w kilku polskich serialach, takich jak "BrzydUla" czy "Niania". Prywatnie jest ojcem trzech synów. Sprawdź, w jakim kierunku rozwija się jego kariera

Imię: Piotr Michał

Nazwisko: Janiak

Pseudonim: Olivier - taki pseudonim nadała mu koleżanka, z którą w czasach studenckich pracował w jednym z wrocławskich pubów. Dzięki temu wyróżniał się wśród pozostałych Piotrów, którzy pracowali w tym miejscu.

Wzrost: 187 cm

Data urodzenia: 17.05.1974 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: prezenter telewizyjny, dziennikarz, model, konferansjer, aktor amator

Osoby - związki: żona Karolina Malinowska (od 2003) - modelka warszawskiej agencji Model Plus i aktorka

Rodzice: Olivier Janiak nie podaje ich imion do publicznej wiadomości. Ojciec urodził się w 1943 r., a matka w 1945 r.

Dzieci: syn Fryderyk (ur. 2009), syn Christian (2011) i syn Julian (2013)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Oliwier Janiak: prezenter telewizyjny, konferansjer, były model. Urodził się i wychował w Krotoszynie, gdzie uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja. Jak sam twierdzi, nie należał do grzecznych dzieci i już w szkole podstawowej często wdawał się w bójki z kolegami. Z czasów przedszkolnych zapamiętano go jako czarującego chłopca, który niezwykle dba o swoją prezencję. Od najmłodszych lat interesował się sportem - trenował siatkówkę i dyscypliny lekkoatletyczne. Zanim Piotr Michał rozpoczął karierę w modelingu, studiował prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W czasie nauki - jak większość studentów - dorabiał sobie w jednym z pubów. To właśnie tam otrzymał pseudonim Olivier, który pozostał z nim do dziś. Zgłosił się do łódzkiej agencji "Moda Forte", w której po raz pierwszy spróbował sił jako model. Następnie zatrudnił się w biurze reklamy TVN, gdzie zauważono jego zdolności i zaoferowano rolę prezentera telewizyjnego. Swoją dziennikarską karierę rozpoczął w programie rozrywkowym "Big Star Party". Od 2001 r. prowadził rozrywkowo-kulturalny program "Co za tydzień" i "Co za noc". Krótko potem stał się twarzą "Dzień dobry TVN". Oprócz tego prowadził emitowane przez stację konkursy "Miss Polonia" czy "Sopot Festival". Był reporterem na premierach kinowych hitów, takich jak "Matrix", "Troja" czy "Powrót". Jako dziennikarz uczestniczył także w rozdaniu nagród MTV.

Znany z: programów stacji TVN, takich jak "Co za tydzień" i "Dzień dobry TVN". W 2005 r. wziął udział w pierwszej edycji programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami", w którym partnerował trenerce Kamili Kajak. Para zwyciężyła w finale i tym samym Olivier Janiak został pierwszym celebrytą, który zdobył tę nagrodę. W 2006 r. powrócił na parkiet "Tańca z gwiazdami", aby rywalizować z finalistami trzech edycji programu. Janiak chętnie angażuje się w akcje społeczne i charytatywne. Od 2006 r. produkuje kalendarz "Dżentelmeni". Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby dzieci z najuboższych rodzin. W latach 2008-2013 był redaktorem naczelnym czasopisma dla mężczyzn "Malemen" i "Elle Man". W 2021 r. prowadził program "Power Couple", emitowany przez stację TVN. Kilka razy pojawiał się jako epizodysta w popularnych serialach, gdzie wcielał się najczęściej w rolę gwiazdorów i konferansjerów.

Funkcja w filmie: - aktor w serialu "Teraz albo nigdy" (2008) - aktor w filmie "Kochaj i tańcz" (2008) - aktor w serialu "BrzydUla"__(2009) - aktor w serialu "Niania" (2008) - aktor w filmie "1800 gramów" (2019)

Płyta: 2015: "Tatusianki kołysanki" (Olivier Janiak wykonuje utwór "Alchemik")

Książki: brak

Nagrody: I miejsce w programie "Taniec z gwiazdami" (2005)

LINK Instagram: @olivierjaniak


Link FB: @Olivier Janiak
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index