Michał Piróg

Michał Piróg jest znanym i cenionym polskim tancerzem, choreografem i aktorem. Uczy tańca, gra w filmach i spektaklach teatralnych. Napisał dwie książki. Widzowie mogą go pamiętać jako jurora w programach "You Can Dance" oraz "Taniec z Gwiazdami".

Imię: Michał

Nazwisko: Piróg

Pseudonim: brak informacji

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 28 maja 1979 roku

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: tancerz, choreograf, prezenter, aktor, nauczyciel tańca

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Anna Piróg, brak informacji o ojcu

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: brat Sebastian Piróg

BIO: Michał Piróg pochodzi z Kielc. W liceum ogólnokształcącym chodził do klasy o profilu humanistyczno-teatralnym. Tańca towarzyskiego uczył się samodzielnie z kaset VHS. Pierwszy raz jako tancerz wystąpił w roli narkomana w spektaklu "Być albo brać". Był to jego debiut sceniczny, a miał wtedy 19 lat. Od tamtej pory grał w wielu widowiskach teatralnych, m.in. w musicalu "Chicago" w 2002 roku czy w musicalu "Koty" w 2004 roku. Michał Piróg nie tylko grał na scenie teatru. W spektaklu "Gruba świnia" w 2007 roku odpowiadał za ruch sceniczny. Celebryta pracował w teatrach wielu krajów Europy - w Szwajcarii, Francji, Belgii i Polsce. W 2007 roku został jurorem w programie "You Can Dance", który był emitowany przez stację TVN.Jako nauczyciel tańca spełnia się podczas wielu warsztatów tanecznych i aktorskich oraz uczy tańca w szkole Macieja Pawłowskiego w Olsztynie.Michał Piróg specjalizuje się w głównie w jazzowych technikach tańca. Są to głównie: jazz, modern jazz, afro jazz, Broadway jazz, funky jazz, a także taniec współczesny.Pod koniec 2007 roku tancerz podał do publicznej wiadomości informację, że jest gejem. Od tego czasu działa aktywnie na rzecz środowiska LGBT. Swojej mamie przyznał się do tego dużo wcześniej, bo w wieku 15 lat. Zanim zaczął zarabiać jako tancerz i choreograf, Michał Piróg pracował jako barman i kelner, rozdawał ulotki, a także prowadził zajęcia fitness. Ze strony rodziny matki ma pochodzenie żydowskie. Jest też związany z Gminą Wyznaniową Żydowską w Warszawie. W roku 2000 zdobył dyplom Ministerstwa Edukacji i Kultury Narodowej i tytuł choreografa tańca współczesnego.

Znany z: Michał Piróg jest znany z bycia jurorem w programie "You Can Dance", a także "Taniec z gwiazdami". Grał wiele ról teatralnych i filmowych m.in. w filmach: "Druga szansa", czy "Wkręceni". Jest znanym choreografem i nauczycielem tańca. Napisał dwie książki. W wielu programach telewizyjnych jest odpowiedzialny za ruch sceniczny i choreografie taneczne.

Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Zamiana" (2009); - aktor w serialu "Niania" (2009); - aktor w filmie "Wkręceni" (2014); - aktor w filmie "Druga szansa" (2016); - aktor w serialu Wmiksowani.pl (2016-2017); - aktor w filmie "Artyści przeciw nienawiści" (2019); - juror w programie "Taniec z gwiazdami" (2002); - juror w programie "You Can Dance" (2007); - prowadzący w programie "Top Model" (2010); - uczestnik w programie "Wojna gwiazd" (2013); - uczestnik w programie "Project Runway" (2014); - uczestnik w programie "Azja Express" (2016); - prezenter w programie "Saturday Night Live Polska" (2017); - aktor w spektaklu "Być albo brać" (1998); - aktor w spektaklu "Błękitna rapsodia" (2000); - aktor w spektaklu "Dla Ciebie Panie" (2000); - aktor w spektaklu "Chicago" (2002); - aktor w spektaklu "Koty" (2004); - aktor w spektaklu "Razem możemy więcej" (2005); - aktor w spektaklu "Madryt 03" (2006); - odpowiedzialny za ruch sceniczny "Gruba świnia" (2007); - aktor w spektaklu "Po godzinach" (2007); - aktor w spektaklu "Poczekalnia" (2008); - aktor w spektaklu "Szalone nożyczki" (2017); - aktor w spektaklu "Chcesz się bawić? Zadzwoń!" (2018); - aktor w spektaklu "Pomoc domowa" (2019).

Płyty: brak informacji

Książki:
 • "Chcę żyć" Izabela Bartosz, Michał Piróg (2014);
 • "Wszystko jest po coś" Michał Piróg (2016).


 • Nagrody: brak informacji

  Link Instagram: @michalpirog

  Link FB: @pirogmichal
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index