Michał Figurski

Michał Figurski to jeden z najbardziej znanych prezenterów radiowych. Sławny jest przede wszystkim ze swoich wypowiedzi, które często są bardzo kontrowersyjne. Występował na wielu radiowych antenach, jak choćby Rozgłośnia Harcerska, Radio Kolor, RMF FM czy Eska Rock. Był założycielem jednej z popularniejszych obecnie rozgłośni Antyradio. Ze względu na swoje kontrowersyjne wypowiedzi stał się jednym z największych skandalistów w radio. Za jego niestosowne żarty rozgłośnia Eska Rock była karana grzywnami, a sam Michał Figurski za obraźliwą wypowiedź na temat Ukrainek został z radia zwolniony. Brak hamulców w wypowiedziach przyniósł mu dziennikarską antynagrodę "Hieny Roku". Poznaj więcej informacji o Michale Figurskim.

Imię: Michał

Nazwisko: Figurski

Pseudonim: -

Wzrost: 190 cm

Data urodzenia: 16.05.1973 r.

Znak zodiaku: Byk

Zawód: dziennikarz, prezenter, producent i konferansjer,

Osoby - związki:2002 - 2014 małżeństwo z Odetą Moro-Figurską, dziennikarką i prezenterką telewizyjną, zakończone rozwodem.

Rodzice: ojciec Zbigniew Figurski, dyplomata, ostatni dyrektor generalny Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego; matka Eugenia Figurska.

Dzieci: córka Sonia (ur. 2003 r.)

Rodzeństwo: Michał Figurski ma siostrę

BIO: Michał Figurski urodził się w Moskwie, kiedy była jeszcze stolicą ZSRR. Jego ojciec był dyplomatą, który wraz z rodziną został oddelegowany do Moskwy. Później ze względu na obowiązki ojca cztery lata mieszkał w Libanie. Tam skończył amerykańską szkołę średnią. Po powrocie do Warszawy uzyskał polską maturę w 1993 roku.Michał Figurski karierę zawodową związał przede wszystkim z radiem. Już w wieku 20 lat pracował w Rozgłośni Harcerskiej. W 1995 roku przeniósł się do Radia Zet i jeszcze w tym samym roku zmienił pracodawcę na Radio Kolor, w którym pracował przez cztery lata. Od 1999 do 2003 roku prowadził audycje w RMF FM, a do najbardziej popularnych należała lista przebojów "POPLista". Dużym krokiem w jego radiowej karierze był rok 2003, kiedy to objął stanowisko dyrektora programowego w Radiu 94. Prowadził też wspólnie z Kubą Wojewódzkim audycję "Antylista". W 2005 roku współtworzył nową stację radiową Antyradio, został też dyrektorem programowym oddziałów lokalnych Antyradio Śląsk i Antyradio Kraków. Niespodziewanie w 2008 roku wraz z Kubą Wojewódzkim przenieśli się do stacji Eska Rock. Prowadzili audycje "Poranny WF" i "Śniadanie Mistrzów". W 2012 roku w atmosferze skandalu zostali zwolnieni z rozgłośni. Do pracy w radio wrócił w 2014 roku, a od 2018 prowadzi z Karoliną Korwin-Piotrowską poranny program Antyradia "Najgorsze państwo świata". Od 2019 roku można go słuchać w Radiu Zet w audycji "Nie ZŁY pacjent".Michał Figurski pojawia się również w telewizji, od lat 90. Prowadził muzyczne audycje w TVP1, takie jak "Przeboje Jedynki" czy "Kolejka - listy przebojów". Od 2006 roku jego aktywność na szklanym ekranie stała się jeszcze większa. W tym samym roku prowadził autorski program w TV4 "Czułe dranie", a później serial dokumentalny "Nasze polskie wesele" i talk-show "Jazda Figurowa". Dla Polsatu realizował takie produkcje jak "Hard Rock Weekend", "Szrot lista" czy "WidziMiSię".Michał Figurski ma na swoim koncie dwa występy filmowe. W 2004 roku zagrał u boku Anny Przybylskiej w filmie sensacyjnym "Rh+", a siedem lat później wcielił się w postać taksówkarza w filmie "Jak się pozbyć cellulitu". Niestety żadna z tych produkcji nie zdobyła uznania krytyków ani widzów.

Znany z: Michał Figurski w swoich audycjach, które prowadził razem z Kubą Wojewódzkim, słynął z bardzo ostrych wypowiedzi, czasem kontrowersyjnych. W 2011 roku za jego żarty na tle rasistowskim stacja Eska Rock została ukarana grzywną 100 tys. zł, a samem dziennikarzowi przedstawiony został prokuratorski zarzut zniesławienia. W 2012 roku został zwolniony z pracy w tej stacji za nieprzyzwoite wypowiedzi pod adresem Ukrainek, do których odnosiło się nawet ukraińskie MSZ.

Funkcja w filmie:
 • rola drugoplanowa w filmie "Rh+" (2004);
 • rola drugoplanowa w filmie "Jak się pozbyć cellulitu" (2011).


 • Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody: - 2005 nagroda Byk Sukcesu magazynu "Sukces" w kategorii "Media"; - 2006 Super Świr - nagroda studentów Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej.

  Link Instagram: https://www.instagram.com/feegur/


  Link FB: https://www.facebook.com/michal.figurski.1
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index