Marta Manowska

Marta Manowska to jedna z ulubionych polskich dziennikarek. Widzów ujmuje swoją sympatyczną osobowością, uśmiechem, szczerością i naturalnym stylem bycia. Znakomicie sprawdziła się jako prowadząca program "Rolnik szuka żony", gdzie od ponad ośmiu lat pomaga kojarzyć małżeństwa osób mieszkających na wsi. To przede wszystkim dzięki sposobowi, w jaki prowadzi program, zyskał on aż tak dużą popularność, a w czasie emisji przed telewizorami gromadzą się nawet 4 miliony widzów. Poznaj więcej informacji o Marcie Manowskiej.

Imię: Marta

Nazwisko: Manowska

Nazwisko panieńskie: Manowska

Pseudonim: -

Wzrost: 160 cm

Data urodzenia: 31.03.1984 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: -

Rodzeństwo: dwie młodsze siostry

BIO: Marta Manowska urodziła się w Siemianowicach Śląskich, ale dość szybko przeprowadziła się do Katowic, gdzie ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Później studiowała historię sztuki na Universidad de Valladolid w Hiszpanii.Karierę dziennikarską rozpoczęła w programie III Polskiego Radia. Była także redaktorką Dziennika Zachodniego, zajmowała się promowaniem województwa lubelskiego. Pracowała ponadto w agencjach reklamowych i prowadziła programy rozrywkowe. Rozpoczęła od castingów do reality show "Ugotowani". Przełomem w jej karierze okazał się "Rolnik szuka żony", który prowadzi od 2014 roku. Dzięki sukcesowi programu Telewizja Polska postanowiła stworzyć show o podobnej tematyce pod tytułem "Sanatorium miłości". Jego bohaterami są osoby powyżej 60 roku życia, które szukają przyjaźni i miłości. Oczywiście prowadzącym nie mógł zostać nikt inny niż empatyczna i miła Marta Manowska. Kolejnym programem, który prowadzi Marta Manowska, tym razem z Tomaszem Kammelem, jest "The Voice Senior". Uczestniczą w nim osoby, które przekroczyły 60 rok życia, ale ciągle marzą o sukcesie artystycznym. Martę Manowską można także oglądać jako prowadzącą program "Ośmiu wspaniałych". Bierze w nim udział ośmiu samotnych mężczyzn w wieku 38-49 lat, którzy przełamują swoje słabości. Od 2021 roku dziennikarka jest też prezenterką "Pytania na śniadanie".Marta Manowska zajmuje się również pisaniem książek m.in. o tematyce historycznej ("Nacjonalizm w Hiszpanii. Katalonia i kraj Basków - dwie drogi do niepodległości" czy "Bytomianie - ich życie i miasto"). Spod jej pióra wyszła także publikacja "Rolnik szuka żony", w której odsłania kulisy prowadzonego przez siebie programu.

Znana z: Marta Manowska znana jest oczywiście jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Zdecydowanie największą popularność zyskała jako prowadząca program "Rolnik szuka żony". Już osiem lat pomaga samotnym mężczyznom znaleźć wymarzonego partnera. Program cieszy się ogromną popularnością, a średnia oglądających nie spada poniżej 3,5 miliona. Prowadząca ujęła zarówno uczestników, jak i widzów dużą empatią i podejściem do osób występujących w programie.

Funkcja w filmie: -

Płyty: -

Książki: - 2006 "BYTOMIANIE - ich życie i miasto"; - 2010 "Nacjonalizm w Hiszpanii: Katalonia i Kraj Basków - dwie drogi do niepodległości"; - 2017 "Rolnik szuka żony".

Nagrody:
 • 2014 nominacja do Wiktora w kategorii "Odkrycie roku";
 • 2015 nagroda "Plejada TOP TEN";
 • 2017 nominacja do Telekamery w kategorii "Osobowość telewizyjna";
 • 2018 nominacja do Telekamery w kategorii "Osobowość telewizyjna";
 • 2019 nominacja do Telekamery w kategorii "Osobowość telewizyjna";
 • 2020 nominacja do Telekamery w kategorii "Osobowość telewizyjna";
 • 2020 BohaterON 2020 im. Powstańców Warszawskich.


 • LINK Instagram: https://www.instagram.com/martamanowska/?hl=pl 


  Link FB: https://www.facebook.com/martamanowskaofficial 
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index