Katarzyna Sawczuk

Kasia Sawczuk to aktorka filmowa i telewizyjna, znana z popularnych seriali, takich jak: „Pierwsza miłość”, „Zakochani po uszy” czy „Komisarz Alex”. Pojawiła się również w kontrowersyjnej produkcji kinowej pt. „Dziewczyny z Dubaju”. W jej przypadku zdolności aktorskie idą w parze z talentem wokalnym – w 2014 roku zajęła 2. miejsce w finale programu „The Voice of Poland”, gdzie trenowała pod okiem Justyny Steczkowskiej. Oprócz tego ma na swoim koncie występy w wielu innych programach rozrywkowych. Sprawdź, z kim zatańczyła w programie „Taniec z gwiazdami” i które miejsce zajęła.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Sawczuk

Nazwisko panieńskie: Sawczuk

Pseudonim: brak

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 1997 rok (oficjalne źródła nie podają dokładnej daty)

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: aktorka telewizyjna, filmowa, dubbingowa, piosenkarka

Osoby - związki:
- byli partnerzy: Maciej Musiał, Antoni Królikowski, Nikodem Rozbicki, Patryk Pniewski i Jacek Jeschke,
- partner Matiia Rosiński (od 2018-obecnie).

Rodzice: Jacek Sawczuk i Anna Sawczuk

Dzieci: brak

Rodzeństwo: starsza siostra Karolina

BIO: Kasia Sawczuk to aktorka telewizyjna, filmowa, dubbingowa i wokalistka. Już jako mała dziewczynka uwielbiała śpiewać i rozwijała swoje zdolności wokalne. W 2003 i 2005 roku wzięła udział w programie muzycznym dla dzieci pt. „Od przedszkola do Opola”. Jako 12-latka wystąpiła w eliminacjach do programu TVN „Mam talent!”, jednak – mimo sympatii jury – nie przeszła do dalszych etapów. Zdolności wokalne szkoliła i prezentowała na deskach warszawskiego teatru Roma, w którym występowała w latach 2011–2017. Można było obejrzeć ją m.in. w „Aladynie JR” w roli księżniczki Jasminy.
W 2014 roku wzięła udział w czwartej edycji programu „The Voice of Poland”, w którym zyskała uznanie jurorów i trenowała pod okiem Justyny Steczkowskiej. Ostatecznie zajęła 2. miejsce, nieznacznie przegrywając z Juanem Carlosem Cano. Jednak jej kariera muzyczna nie rozwinęła się tak dobrze jak aktorska. W 2012 roku Kasia Sawczuk rozpoczęła pracę w serialu „Hotel 52”. Dwa lata później można było oglądać ją w roli sanitariuszki w serialu „Czas honoru. Powstanie”, w którym wykonała utwory „Dziewczyna z granatem” i „Tchnienie wolności”.
Rok 2014 zaowocował debiutem na dużym ekranie w filmie Jana Komasy pt. „Miasto 44”. Potem przyszedł czas na „Córki dancingu”, a w końcu na rolę w kontrowersyjnej produkcji pt. „Dziewczyny z Dubaju”.

Znana z: ról w wielu popularnych serialach, takich jak: „Pierwsza miłość”, „Barwy szczęścia”, „Skazane”, „Zakochani po uszy”, „Komisarz Alex” czy „Ojciec Mateusz”. Widzowie znają ją także z siódmej edycji programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami” (2017), w którym wystąpiła w parze z Wojciechem Jeschke i zajęła 11. (ostatnie) miejsce. Kasia Sawczuk doskonale sprawdza się także jako aktorka dubbingowa. Jej głos można usłyszeć w polskich wersjach językowych filmów dla dzieci, takich jak: „Sing”, „My Little Pony” czy „Angry Birds 2”. Aktorka i piosenkarka jest też bardzo aktywna w mediach społecznościowych – na Instagramie obserwuje ją 152 tys. użytkowników. W 2019 roku wydała swój debiutancki singiel pt. „Tak to widzę”, jednak prace nad jej pierwszą płytą wciąż trwają.

Funkcja w filmie:
- aktorka w serialu „Hotel 52” (2012–2013);
- aktorka w serialu „Na dobre i na złe” (2013);
- aktorka w serialu „Prawo Agaty” (2014);
- aktorka w filmie „Miasto 44” (2014);
- aktorka w serialu „Czas honoru. Powstanie” (2014);
- aktorka w serialu „Skazane” (2015);
- aktorka w serialu „Ojciec Mateusz” (2015);
- aktorka w serialu „Krew z krwi 2” (2015);
- aktorka w serialu „Komisarz Alex” (2015);
- aktorka w filmie „Córki dancingu” (2015);
- aktorka w serialu „Barwy szczęścia” (od 2015);
- aktorka w serialu „Pierwsza miłość” (od 2016);
- aktorka w serialu „W rytmie serca” (2018);
- aktorka w serialu „Echo serca” (2019);
- aktorka w filmie „Jak zostać gwiazdą” (2020);
- aktorka w filmie „Dziewczyny z Dubaju” (2021);
- aktorka w filmie „Plan lekcji” (2022);
- aktorka w filmie „Heaven in Hell” (2023);
- aktorka w filmie „Fuks 2” (2023).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
- Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego dla najlepszej aktorki (2014).

Instagram: @sawczukkasia

Facebook: @Effy.Official
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index