Katarzyna Glinka


Imię: Katarzyna

Drugie imię: -

Nazwisko: Glinka

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Baran

Data urodzenia: 1977-04-19

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 162

BIO: Katarzyna Glinka – aktorka. Absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktorstwem zainteresowała się już w liceum. Od 2001 roku grała w wielu popularnych serialach, takich jak: „Klan", „Samo życie", „Szpital na perypetiach", „Lokatorzy", „Na dobre i na złe", „Pierwsza miłość". Dostała również jedną z głównych ról w miniserialu „Panienki" oraz w jego kontynuacji „Zakręcone". W 2003 roku została laureatką konkursu „Z Cinema do Cannes”. Można ją było zobaczyć również w filmach „Francuski numer" i „Dlaczego nie". Popularność przyniosła jej rola Kasi Górki w serialu "Barwy Szczęścia".
Katarzyna Glinka była uczestniczką i prowadzącą programów rozrywkowych takich jak: „Gwiazdy tańczą na lodzie” (2007), „Fort Boyard” (2008), „Taniec z gwiazdami” (2010). W programie „Twoja twarz brzmi znajomo” (2015) wygrała 7. odcinek utworem Hanny Banaszak „Samba przed rozstaniem”. Użyczyła swojego głosu w dubbingach, np. „Megamocny” (2010) i „Dzwoneczek” (2008-2015). W 2010 roku Katarzyna Glinka zajęła 51. miejsce w rankingu Forbes na 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. W listopadzie 2016 roku Katarzyna Glinka pojawiła się na okładce Playboya, w którym można było zobaczyć jej sesję zdjęciową.
Katarzyna Glinka prywatnie
W 2010 roku Katarzyna Glinka poślubiła Przemysława Gołdona, swojego wieloletniego partnera. Pięć lat później para rozwiodła się. Mają razem syna Filipa. Później związała się z Jarosławem Bystrym. W listopadzie 2016 roku Katarzyna Glinka wydała oświadczenie, w którym mocno skrytykowała pojawiające się w prasie plotki o ich rozstaniu.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index