Joanna Krupa

Joanna Krupa to polsko-amerykańska celebrytka, prezenterka telewizyjna i aktywistka na rzecz praw i ochrony zwierząt. W Polsce popularność zyskała dzięki programowi "Top Model", w którym pełni funkcję jurora i prowadzącej.

Imię: Joanna

Nazwisko: Krupa-Nunes

Nazwisko panieńskie: Krupa

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 23.04.1979 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: prezenterka telewizyjna, fotomodelka

Osoby - związki:
 • mąż Romain Zago (od 2013 do 2017 r.);
 • mąż Douglas Nunes (od 2018 r.).


 • Rodzice: matka Jolanta, ojciec Zbigniew

  Dzieci: córka Asha-Leigh Nunes (ur. 2019 r.)

  Rodzeństwo: siostra Marta

  BIO: Joanna Krupa urodziła się w Warszawie, jednak w wieku 5 lat wyemigrowała wraz z matką i młodszą siostrą do Chicago. Tam uczęszczała do szkoły Mary Lyon Public School, a następnie podjęła naukę w Steinmetz High School. W wieku szkolnym uczęszczała na zajęcia z tańca klasycznego. Kiedy miała 13 lat, matka zapisała ją do szkoły dla modelek. Po ukończeniu liceum wraz z rodziną zamieszkała w Los Angeles, by rozwijać karierę w fotomodelingu. Brała udział w sesjach zdjęciowych do magazynów: "Glamour", "Playboy", "CKM", "FHM", "Grazia". W 2004 roku została kobietą roku "Maxim". W latach 2005-2007 ten sam magazyn umieścił Joannę na liście 100 najgorętszych kobiet miesięcznika. W roku 2007 znalazła się na liście 25 najbardziej seksownych kobiet świata "Playboya". W 2010 roku dostała propozycję bycia jurorem i prowadzącą polskiej edycji programu "Top Model", który w krótkim czasie otworzył jej drzwi do popularności w polskim show-biznesie. Amerykański akcent gwiazdy, styl bycia i poczucie humoru szybko podbiły serca telewidzów. Joanna stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd telewizji. W 2017 roku dostała propozycję prowadzenia programu "Misja pies", emitowanego w telewizji TVN. Od wielu lat związana jest z organizacją PETA. Wielokrotnie brała udział w akcji przeciwko torturowaniu zwierząt futerkowych i przeprowadzania na nich testów kosmetyków. Działalność organizacji wspiera m.in. poprzez udział w sesjach zdjęciowych. Do jednej z głośniejszych należy kampania "Angel for Animals", w której Krupa pozuje prawie nago, zachęcając odbiorców do adopcji psów zamiast ich kupna. Krupa jest czynną aktywistką, wspierającą również schroniska dla zwierząt. Głośno krytykuje celebrytów noszących futra i wyroby z naturalnej skóry. Akcje na rzecz zwierząt prowadzi nie tylko w Polsce, ale i w Stanach Zjednoczonych, gdzie zorganizowała m.in. protest pod butikiem marki Dash, należącej do sióstr Kardashian. Ponadto Joanna Krupa aktywnie wspiera środowiska LGBT.

  Znana z: programu "Top Model", w którym pełni funkcję jurora i prowadzącej. W latach 2012-2013 była jedną z bohaterek reality show "The Real Housewives of Miami". Joanna Krupa znana jest również z działalności na rzecz praw zwierząt. Jest aktywistką organizacji PETA.

  Funkcja w filmie:aktorka w serialu "The Man Show", 1999;aktorka w filmie "Planeta małp", 2001;aktorka w serialu "Las Vegas", 2003;aktorka w filmie "Max Havoc: Klątwa smoka", 2004;aktorka w filmie "Guys Choice", 2007.

  Funkcja w programie telewizyjnym:uczestniczka programu "Dancing with the Stars", 2005;prowadząca i jurorka programu "Top model", od 2010;prowadząca programu "Mój pies", 2017.

  Płyty: brak

  Książki: - "Psie sprawki", 2017.

  Nagrody:nagroda w plebiscycie magazynu "Glamour" w kategorii "Kobieta Roku Glamour 2010", 2011.

  Link Instagram: https://www.instagram.com/joannakrupa/?hl=pl

  Link FB: https://www.facebook.com/joannakrupafanpage
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index