bio

 • Wiek:
  36 lat
 • Data urodzenia:
  31 marca 1984
 • Pochodzi z:
  Siemianowice Śląskie
 • Znany/a z...:
  Rolnik szuka żony
 • Zawód:
  aktorka, prezenterka telewizyjna, dziennikarka
 • Wzrost:
  160cm
 • Znak zodiaku:

Marta Manowska – prezenterka telewizyjna, dziennikarka. Jest absolwentką Instytutu Politologii i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz historii sztuki Universidad de Valladolid w Hiszpanii. Umiejętności aktorskie rozwijała na warsztatach w PWST w Krakowie, w Teatrze Starym, Teatrze Roma oraz Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

 

Marta Manowska: kariera

Marta Manowska współpracowała z Teatrem IMKA oraz z Teatrem Konsekwentnym w Warszawie. Wystąpiła w sztuce „Wstydźcie się żyć". Pracowała jako dziennikarka radiowa w Programie Trzecim Polskiego Radia, była również autorką artykułów w „Dzienniku Zachodnim”. Ma na swoim koncie organizację kampanii wyborczej w Jarocinie. Była również twarzą kampanii reklamowej województwa lubelskiego.

Marta Manowska w trakcie studiów napisała książkę-album pt. „Bytomianie - ich życie i miasto" (2006) a cztery lata później wydała: „Nacjonalizm w Hiszpanii. Katalonia i Kraj Basków – dwie drogi do niepodległości”. 

 

Marta Manowska: początki w "Rolnik szuka żony"

 

Marta Manowska nie od razu pracowała w programie "Rolnik szuka żony". Wcześniej można ją było spotkać na planie takich produkcji, jak choćby "Bitwa na głosy" czy też "Ugotowani". Jednak nigdy nie występowała przed kamerą, a raczej po drugiej jej stronie. Program "Rolnik szuka żony" okazał się być dla niej przełomowym. Marta Manowska podczas castingów pokonała podobno między innymi Joannę Koroniewską. Ta urocza blondynka świetnie sprawdza się w roli prowadzącej show TVP1. Rolnicy, których spotyka na swojej drodze, niemal od razu otwierają przed nią swoje serca i obdarzają zaufaniem. 

 

- Jest piękna, ciepła, miła… Człowiek się przed nią otwiera, nie czuje presji kamer. Rozmawiasz z nią jak z kimś bliskim, a ona potrafi dotrzeć do ludzi - mówił jeszcze niedawno na łamach se.pl Adam Kraśko, uczestnik 1. edycji "Rolnika". 

 

Marta Manowska: życie prywatne

 

Oprócz aktorstwa jej wielką pasją są również podróże. Marta Manowska każdą wolną chwilę spędza zwiedzając najbardziej odległe zakątki świata. Na razie jednak nie wiadomo, czy podróżuje sama czy też z drugą połówką. Marta Manowska bardzo strzeże swojej prywatności. Choć jakiś czas temu w mediach pojawiły się informacje, że prowadząca "Rolnik szuka żony" wzięła potajemny ślub, sama zainteresowana nigdy jednoznacznie nie skomentowała tych doniesień.