bio

 • Wiek:
  49 lat
 • Data urodzenia:
  27 kwietnia 1971
 • Pochodzi z:
  Wrocław
 • Znany/a z...:
  niezapomniana Hanka Mostowiak z "M jak Miłość"
 • Drugie imię:
  Dorota
 • Pseudonim:
  Kożuch
 • Zawód:
  aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna
 • Wzrost:
  170cm
 • Znak zodiaku:
Małgorzata Kożuchowska – urodzona we Wrocławiu ceniona aktorka teatralna i telewizyjna, znana przede wszystkim z roli Hanki Mostowiak z kultowego serialu „M jak Miłość”, w którym grała aż 11 lat. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1994 roku. W tym samym roku związała się z warszawskim Teatrem Dramatycznym, z którym współpracowała przez ponad dekadę. Od 2005 roku związana jest z Teatrem Narodowym, gdzie jej ostatnią głośną rolą była postać Margaret w spektaklu „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”.
Zaraz po skończeniu studiów Małgorzata Kożuchowska szybko trafiła na plan filmowy. Popularność przyniosła jej rola dziennikarki Ewy Szańskiej w filmach Juliusza Machulskiego „Kiler” i jego kontynuacji „Kilerów 2-óch”. W 2000 roku Małgorzata Kożuchowska wcieliła się w postać Hanki Mostowiak. Równocześnie można ją było oglądać na dużym ekranie w takich produkcjach jak "Wtorek", "Zróbmy sobie wnuka", "Komornik" czy "Senność". Po odejściu z "M jak Miłość" - scena, w której Hanka Mostowiak ginie w samochodowym wypadku została hitem Internetu - kontynuowała telewizyjną karierę w świetnie przyjętym serialu komediowym "Rodzinka.pl". Sukcesem okazały się także role prokurator Marii Okońskiej w serialu "Prawo Agaty" oraz Moniki Boreckiej w "Drugiej szansie".
Małgorzata Kożuchowska zajmuje się również dubbingiem – użyczyła głosu m.in. w filmach „Madagaskar”, „Potwory i spółka” czy „Mały książę”. W 2006 roku Małgorzata Kożuchowska wydała płytę "W futrze". Jest posiadaczką Brązowego Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2015) oraz Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej (2016).
 

Małgorzata Kożuchowska prywatnie

Małgorzata Kożuchowska od wielu lat jest żoną z Bartłomieja Wróblewskiego, z którym ma syna – Jana Franciszka. Małgorzata Kożuchowska ma dwie siostry: Maję i Hannę.
 

Małgorzata Kożuchowska - wybrane nagrody i wyróżnienia

2004 - nominacja do nagrody Feliksa Warszawskiego za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.
2004 - odciśnięcie dłoni na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.
2004 - Telekamera w kategorii „Aktorka”.
2004 - Złota Kaczka w kategorii „Najlepsza polska aktorka roku 2003”.
2005 - nominacja do nagrody Wiktora w kategorii „Najlepszy aktor”.
2005 - Telekamera 2005 w kategorii „Aktorka”.
2006 - nominacja do Telekamery 2006 w kategorii „Aktorka”.
2007 - Kobieta Roku Glamour w kategorii „Aktorka”.
2012 - nominacja do Telekamery 2013 w kategorii „Aktorka”.
2013 - tytuł „Najpiękniejszej Polki 2012” w plebiscycie Viva! Najpiękniejsi.
2013 - Kobieta Dekady „Glamour”.
2016 - Róża Gali w kategorii „Teatr”.
2017 - nominacja do Telekamery 2017 w kategorii „Aktorka”.