bio

 • Wiek:
  37 lat
 • Data urodzenia:
  24 czerwca 1983
 • Zawód:
  dziennikarz
 • Wzrost:
  184cm
 • Znak zodiaku:

Łukasz Jakóbiak – dziennikarz pochodzący z Radomia. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Pojawił się w filmie „Wiedźmin” jako skrzat, a także w „Cudzoziemcu”. W teledysku Kayah wystąpił jako tancerz. W 2012 roku wpadł na pomysł, by do kawalerki zapraszać znane osobistości (ze świata polityki, sportu i kultury), przeprowadzać z nimi wywiady i publikować je w Internecie. Tak powstał popularny program talk-show „20m2”. Trafiały do niego gwiazdy z całego świata. W trakcie wywiadu z Emily Ratajkowski zapytał ją na przykład, czy za niego wyjdzie, co bardzo ucieszyło obecnego przy rozmowie Zacka Efrona. Jakóbiak pojawił się w przedstawieniu Krystiana Lupy „Miasto Snu” jako reporter, zdobył Nagrodę Specjalną od kanału Planete+ w kategorii „Konkurs Blog Roku 2012”, zajął I miejsce w kategorii „Najlepiej ubrany mężczyzna w świecie popkultury” w plebiscycie Fashion Magazine. Prowadzi wykłady i szkolenia pod hasłem „Znajdź Siłę”, współprowadził festiwal „TOPtrendy”, otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w kategorii „Najlepsi w sieci!”.

W marcu 2017 r. zasłynął "wizualizacją" swojej wizyty w studiu Ellen DeGeneres. Nagrał i wpuścił do sieci film, gdzie miał dowiedzieć się o zaproszeniu do show Ellen, a następnie pokazał fragmenty swojej wizyty u niej. Jak sie szybko okazało, wszystko - łącznie z Ellen graną przez wynajętą aktorkę - było inscenizacją. "Wizualizacją" jego największego marzenia, jakim jest zaproszenie do show. Łukasz liczy, że dzięki niej marzenie się spełni. Na razie jednak zebrał mnóstwo głosów krytycznych.

W 2017 roku Łukasza Jakóbiaka zobaczymy w drugim sezonie telewizyjnego show "Azja Express": "Indie Express". Łukasz wystąpi w nim w parze z Joanną Przetakiewicz.