Olejowanie włosów na noc poprawi strukturę włosy. Jest to zabieg szczególnie polecany osobom, które mają zniszczone, wysuszone lub wypadające włosy.

Reklama

Olejowanie włosów na noc często daje o wiele lepsze efekty niż olejowanie włosów w dzień. Przede wszystkim olejując włosy na noc zapewniasz im kilkugodzinne źródło nawilżenia, w dzień z reguły nie można sobie pozwolić na wielogodzinne chodzenie z turbanem na głowie.

Olejowanie włosów na noc – 5 wskazówek

Olejując włosy weź pod uwagę kilka rad:

Zobacz także
  • Wybierz przetestowany olej – taki, po którym wiesz, że nie będzie przesadnie swędziała cię głowa i który ma możliwie najbardziej przyjemny zapach np. kokosowy, ryżowy, lniany, sezamowy, migdałowy lub zwykłą oliwę z oliwek.
  • Olej rozprowadź na połowie długości włosów – omijaj nasadę, ponieważ rano włosy będą wyglądały na bardzo przetłuszczone. Możesz mieć problemy z ich domyciem.
  • Naolejowane włosy zawiąż w kok lub warkocz. Dodatkowo załóż czepek z cieniutkiego, oddychającego materiału.
  • Rano włosy należy umyć delikatnym szamponem – bez SLS (Sodium Lauryl Sulfate), który jest silną chemiczną substancją myjącą. Innym sposobem na usunięcie oleju z włosów jest umycie ich odżywką, która jest bardziej łagodna dla włosów niż szampon.

Po olejowaniu, jeśli masz proste włosy, wyczesz je. Jeżeli są kręcone – pozwól im układać się swobodnie.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama