Olejowanie włosów oliwą z oliwek nawilża je, zapobiega wypadaniu, pozwala odbudować strukturę zniszczonych włosów. Nie można jednak liczyć na to, że zastąpi wszystkie inne środki pielęgnacyjne. Olejowanie włosów oliwą z oliwek na sucho lub na mokro należy stosować regularnie - wtedy da najlepsze rezultaty.

Reklama

Oliwa z oliwek – naturalny środek na włosy

Olejowanie włosów oliwą z oliwek jest jednym z najpopularniejszych sposobów na nadanie włosom siły i blasku. Oliwa z oliwek powstaje w wyniku tłoczenia miąższu owoców oliwki. Ważne, żeby kupować oliwę w ciemnych butelkach, ponieważ ta w jasnych traci cenne właściwości.

Olejowanie włosów oliwą z oliwek – 5 największych błędów

Oczekiwanie znaczących efektów po pierwszym użyciu oliwy z oliwek

Olejując włosy należy nastawić się na systematyczne natłuszczanie 1-2 razy w tygodniu. Na rezultaty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy.

Mycie włosów po olejowaniu szamponem z SLS

Zobacz także

Sodium Lauryl Sulfate to detergent syntetyczny, który u niektórych osób powoduje spustoszenie na głowie. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie szamponu z SLS raz w miesiącu, a po olejowaniu włosów oliwą z oliwek, mycie włosów delikatnym szamponem.

Stosowanie olejowania włosów oliwą z oliwek jako remedium na wszystkie problemy

Nie wolno zapominać, że włosy potrzebują regularnego podcinania końcówek (minimum raz na trzy miesiące), stosowania odżywek i masek. Samo olejowanie włosów oliwą z oliwek poprawia kondycję włosów, ale nie zastępuje innych środków pielęgnacyjnych.

Nakładanie zbyt dużej ilości oliwy z oliwek na włosy

Włosy długie potrzebują maksymalnie 2-3 łyżek oliwy z oliwek. Przekroczenie tej dawki spowoduje efekt odwrotny do oczekiwanego – włosy będą wysuszone ze skłonnością do przetłuszczania. Olejowanie włosów dużą ilością oliwy z oliwek powoduje dodatkowo trudności z pozbyciem się tłuszczu.

„Agresywne” olejowanie włosów oliwą z oliwek

Zarówno nakładanie oliwy z oliwek na włosy, jak i jej ściąganie, należy przeprowadzać łagodnie, tak aby nie szarpać włosów.


Reklama

Reklama
Reklama
Reklama