Szyba samochodu w śniegu i lodzie.
©Milos Cirkovic/Fotolia.com
Styl życia

Odmrażacz samochodowy: sposób użycia, zalety. Przepis na odmrażacz do szyb domowej roboty

Odmrażacz do szyb samochodowych działa błyskawicznie jedynie wtedy, gdy warstwa lodu jest bardzo cienka. Z grubym szronem trzeba walczyć od kilku do kilkunastu minut.

Odmrażacz do szyb samochodowych działa błyskawicznie jedynie wtedy, gdy warstwa lodu jest bardzo cienka. Z grubym szronem trzeba walczyć od kilku do kilkunastu minut.

 

Polewanie szyby gorącą wodą może spowodować nawet jej pęknięcie, dlatego decydując się na sposoby niemechaniczne, lepiej wybrać odmrażacz w atomizerze lub sprayu. Przy wietrznej pogodzie warto zaopatrzyć się też w skrobaczkę.

Kasia gotuje z Polki.pl: pączki-murzynki

Jak używać odmrażacza do szyb

Odmrażacze w atomizerze, w przeciwieństwie do tych w sprayu, nie pozostawiają smug na szybach. Używanie odmrażacza to też komfort zawsze gładkich, pozbawionych rys szyb.

 

Stosowanie odmrażacza do szyb:

  • Spryskaj obficie wszystkie szyby samochodu preparatem. W przypadku wietrznej pogody proces ten może być znacznie utrudniony. Wówczas lepiej użyj skrobaczki.
  • Uruchom samochód, włącz ogrzewanie i nawiew na przednią szybę.
  • Odczekaj (najlepiej wewnątrz samochodu) od 3 do 5 minut, w przypadku cieniutkiej warstwy lodu lub od 5 do 15 minut, gdy szybę pokrywa grubsza warstwa.
  • Uruchom wycieraczki.

 

Jeżeli lód dalej utrzymuje się na szybie, konieczne będzie użycie skrobaczki. Próby starcia szronu wycieraczkami (gdy nie jest on dostatecznie rozpuszczony) mogą spowodować ich trwałe uszkodzenie i zarysowanie szyb. Lód z szyb bocznych trzeba usunąć ręcznie, np. suchą ściereczką z mikrofibry.

Odmrażacz do szyb domowej roboty

Domowy odmrażacz do szyb to tani sposób na szybkie pozbycie się szronu z przeszklonych powierzchni. 

 

Do przygotowania odmrażacza do szyb, będą potrzebne:

  • woda (najlepiej z filtra, zdemineralizowana lub destylowana),
  • butelka z atomizerem, np. po płynie do mycia szyb,
  • 90%-99% alkohol izopropylowy (dostępny w sklepach technicznych, np. żelaznych lub komputerowych i w supermarketach budowlanych).

 

Butelkę napełnij wodą do 1/3 objętości, resztę uzupełnij alkoholem i energicznie wstrząśnij. Płyn jest gotowy do użycia. Stosuje się go w ten sam sposób, co profesjonalne odmrażacze do szyb. Dodatkowym atutem preparatu sporządzonego samodzielnie jest jego doskonałe działanie w przypadku zamarznięcia zamka w drzwiach samochodu. Wystarczy go spryskać płynem i odczekać 2–3 minuty.


Auto w myjni.
©peterzayda/Fotolia.com
Styl życia
Mycie auta zimą: polerowanie samochodu, woskowanie auta
Mycie samochodu zimą jest potrzebne, aby usunąć sól z karoserii, podwozia i szyb. Można zrobić to ręcznie lub oddać pojazd do profesjonalnej myjni. Dobrze też zadbać o wosk, którym można polerować i zakonserwować samochód. Polerowanie karoserii sprawia, że pojazd ma ładny wygląd, dobrze pielęgnowany lakier, a brud trudniej się osadza na masce.

Mycie samochodu zimą jest potrzebne, aby usunąć sól z karoserii, podwozia i szyb. Można zrobić to ręcznie lub oddać pojazd do profesjonalnej myjni. Dobrze też zadbać o wosk, którym można polerować i zakonserwować samochód. Polerowanie karoserii sprawia, że pojazd ma ładny wygląd, dobrze pielęgnowany lakier, a brud trudniej się osadza na masce. Ręczne mycie auta w zimie Jeśli temperatura wynosi powyżej 0 st. C, samochód można myć ręcznie. Auto należy umyć gorącą wodą z płynem czyszczącym, ze szczególną uwagą skupiając się na nadkolach i podwoziu. Następnie trzeba spłukać płyn z pojazdu, zaczynając od dachu i osuszyć auto delikatną szmatką , np. irchą (wykonaną najczęściej z owczej skóry). Aby resztki wody po myciu nie zamarzły, dobrze jest włączyć ogrzewanie samochodu, ułatwiające wyparowanie wilgoci. Należy wyczyścić pióra wycieraczek i zmyć wszystkie zacieki z szyb. Aby kabina była sucha, trzeba też zabezpieczyć uszczelki pojazdu silikonem w sprayu oraz usunąć resztki wody z krawędzi drzwi. ciepłą wodą z dużą ilością szamponu. W czasie mrozu należy jedynie spłukać sól z karoserii i szyb, co ochroni pojazd przed korozją i zwiększy bezpieczeństwo jazdy. Mycie samochodu zimą w myjni Do temperatury -10 st. C auto można oczyścić w myjni automatycznej. Czas mycia jest krótki, jednak jeśli szczotki są zużyte, to mogą porysować lakier. Najlepszym sposobem na umycie samochodu w zimie jest skorzystanie z myjni ręcznej lub bezdotykowej , która działa nawet przy dużych mrozach. W tych warunkach auto nie wymaga przygotowania, a doświadczony personel usuwa brud najlepszymi środkami chemicznymi. W myjni ręcznej samochód może być czyszczony z użyciem kosmetyków samochodowych , myjki ciśnieniowej, szczotek lub gąbek oraz suszarki. W myjni bezdotykowej detergenty są...

para w samochodzie
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Czy opłaca się wziąć samochód osobowy w leasing?
Umowa leasingu polega na tym, że jedna strona udostępnia do użytkowania rzecz drugiej stronie, która w zamian opłaca raty leasingowe. Jest to rozwiązanie korzystne z tego względu, iż w niewielkim stopniu angażuje własny kapitał. Możliwy jest leasing operacyjny i leasing finansowy.

Umowa leasingu polega na tym, że jedna strona udostępnia do użytkowania rzecz drugiej stronie, która w zamian opłaca raty leasingowe. Jest to rozwiązanie korzystne z tego względu, iż w niewielkim stopniu angażuje własny kapitał. Możliwy jest leasing operacyjny i leasing finansowy. Leasing samochodu czy zakup na fakturę? Wybór najodpowiedniejszego w danym przypadku sposobu nabycia samochodu osobowego na potrzeby działalności gospodarczej zależy od wielu czynników. Trzeba wziąć pod uwagę możliwości majątkowe, rodzaj prowadzonej działalności, korzyści podatkowe i każdorazowo dokonać kalkulacji opłacalności obu opcji. Zakup samochodu na fakturę W przypadku zakupu samochodu na fakturę konieczne jest jednorazowe sfinansowanie zakupu, co może być dużym obciążeniem dla firmy. Ujęcie tego wydatku bezpośrednio w kosztach firmy nie jest możliwe. Należy poddać taki zakup rozłożonej w czasie amortyzacji. Leasing samochodu W przypadku umowy leasingu samochodu osobowego nie musimy ponosić jednorazowych kosztów zakupu samochodu, koszty rozłożone są na raty, po których spłaceniu będziemy mieć możliwość wykupu samochodu z leasingu za stosunkowo niską kwotę. W praktyce zapłacimy więc pełną wartość samochodu, nie musząc brać kredytu czy wykładać znacznej kwoty ze środków własnych. Leasing operacyjny i leasing finansowy Wśród dostępnych opcji znajduje się leasing operacyjny oraz leasing finansowy. Jeśli wybierzemy opcję pierwszą, wówczas przedmiot umowy pozostanie składnikiem majątku finansującego , który będzie zobowiązany do dokonywania amortyzacji. Przy leasingu finansowym to leasingobiorca będzie zaliczał przedmiot umowy do własnych środków trwałych oraz poddawał go odpisom amortyzacyjnym.   W przypadku leasingu operacyjnego niższe są koszty na początku okresu,...

Samochód
Pixabay/jaygeorge/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Jak zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy – procedury krok po kroku
Na przerejestrowanie samochodu sprowadzonego z zagranicy mamy 30 dni. Przed wizytą w wydziale komunikacji, należy jednak przetłumaczyć dokumenty u tłumacza przysięgłego, odwiedzić urząd celny i dokonać opłaty recyklingowej. Dopiero ze wszystkimi dokumentami i zaświadczeniami można udać się do wydziału komunikacji urzędu miasta lub starostwa powiatowego właściwego dla miejsca zamieszkania.

Na przerejestrowanie samochodu sprowadzonego z zagranicy mamy 30 dni. Przed wizytą w wydziale komunikacji, należy jednak przetłumaczyć dokumenty u tłumacza przysięgłego, odwiedzić urząd celny i dokonać opłaty recyklingowej. Dopiero ze wszystkimi dokumentami i zaświadczeniami można udać się do wydziału komunikacji urzędu miasta lub starostwa powiatowego właściwego dla miejsca zamieszkania. Przetłumaczenie dokumentów samochodu na język polski Pierwszą sprawą, którą należy załatwić po sprowadzeniu samochodu do Polski, jest p rzetłumaczenie dokumentów samochodu u tłumacza przysięgłego. Na ogół wystarczy przetłumaczenie dowodu rejestracyjnego, umowy kupna-sprzedaży lub faktury. W przypadku samochodów sprowadzanych z Czech wymagane jest też tłumaczenie dowodu technicznego, a samochodów z Włoch aktu własności. O tłumaczenie potrzebnych do rejestracji dokumentów można spytać telefonicznie w wydziale komunikacji. Cena za tłumaczenie kompletu dokumentów różni się w zależności od języka, w jakim są sporządzone. Na ogół najtańsze jest tłumaczenie dokumentów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych (ok. 80 zł za komplet), droższe francuskich (ok. 120 zł), czeskich i włoskich (ok. 140 zł) oraz skandynawskich (ok. 150 zł). Złożenie deklaracji AKC-U w urzędzie celnym W ciągu 14 dni od daty sprowadzenia samochodu do kraju należy złożyć deklarację uproszczonego nabycia wewnątrzwspólnotowego (AKC-U) w urzędzie celnym właściwym dla miejsca zamieszkania. Akcyza, którą należy zapłacić, wynosi 3,1% ceny samochodu, jeśli jego silnik ma pojemność do 2000 cm3, lub 18,6% dla samochodów z większymi silnikami. W niektórych urzędach celnych można dokonać opłaty za pośrednictwem internetu. Badanie techniczne samochodu sprowadzonego z zagranicy – kiedy należy je zrobić?...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik