Podczas pikniku możesz bawić się w zabawy ruchowe, np. berka lub siedzące, np. trzy historie. Idealnie sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Reklama

Piknik warto spędzać nie tylko na jedzeniu, piciu i rozmawianiu, lecz także na wspólnych zabawach. Dzięki nim będziesz mógł zintegrować się z rodziną i znajomymi, zwiększyć poziom endorfin oraz dotlenić organizm.

Zabawy z piłką

  • Odbijanie piłki – wystarczy stanąć w kółku i odbijać piłkę do innych uczestników zabawy.

  • Przerzucanka – jest to łatwiejsza wersja siatkówki. Jeśli brakuje siatki, można narysować pola na ziemi. Zamiast odbijać piłkę, przerzuca się ją na drugą stronę. Jeśli piłka wypadnie z pola, przejmuje ją drużyna przeciwna.

Zobacz także
  • Tor – uczestnicy zabawy ustalają tor, po którym ma się toczyć piłka. Przygotuj go z gałęzi, liści lub szyszek. Uczestnik ma za zadanie przetoczyć piłkę po torze w jak najkrótszym czasie tak, by nie wypadła poza ustaloną szerokość.

  • Zbijak – prostsza wersja Dwóch Ogni. Uczestnicy stają w wyznaczonym polu, a na dwóch przeciwległych bokach ustawia się po jednej „matce”. „Matki” mają za zadnie rzucać piłką tak, by dotknęła osoby w polu. Jeśli do tego dojdzie, zbity odchodzi z gry.

Zabawy ruchowe

  • Podchody – uczestnicy dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich wychodzi w teren i pozostawiając po sobie znaki, znajduje dla siebie kryjówkę. Druga grupa wychodzi po 15 minutach, by szukać pierwszej. Kierują się pozostawionymi przez poprzedników znakami, np. karteczkami lub strzałkami.

  • Berek – jedna osoba jest berkiem i goni pozostałe. Jeśli dotknie dłonią drugiego uczestnika, ten staje się berkiem. Zabawa toczy się dalej.

  • Ciuciubabka – uczestnicy stoją w wyznaczonym polu, którego nie mogą opuszczać. Jedna osoba ma zawiązane szalikiem oczy i musi złapać inną osobę. Jeśli do tego dojdzie, osoba staje się ciuciubabką i zawiązuje oczy.

  • Frisbee – rzucanie latającego dysku. Uczestnicy stają w oddaleniu i rzucają do siebie dysk, który należy złapać.

  • Badminton lub kometka – polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki. W grę można grać w dwie lub cztery osoby. W profesjonalnym badmintonie są określone wymiary pól, ale w wersji rekreacyjnej liczy się dostępne miejsce i dobra zabawa.

Zabawy siedzące

  • Karty – jedna talia wystarczy, by zagrać w wojnę, tysiąca, makao lub ułożyć pasjansa. Dwiema zagracie w kanastę lub remi.

  • Tabu – uczestnik losuje kartkę, na której ma napisaną nazwę rzeczy oraz słowa, których nie może użyć. Następnie musi ją opisać tak, by nie stosować zakazanych wyrazów. Pozostałe osoby mają za zadanie odgadnąć, o czym mowa.

  • Zgadnij, kto – na czoło każdej osoby przykleja się taśmą kartkę z nazwą zwierzęcia. Uczestnik nie może wiedzieć, kim jest. Następnie, za pomocą pytań, musi odgadnąć, jakie zawierzę widnieje na kartce. Żeby było trudniej musi zadawać tylko pytania zamknięte, na które odpowiedzi brzmią „tak” albo „nie”.

  • Trzy historie – każdy uczestnik opowiada trzy zaskakujące historie ze swojego życia, z czego jedna jest fałszywa. Reszta osób musi odgadnąć, która.

Dostępny w 4F kod rabatowy możesz wykorzystać na cały asortyment dla dorosłych i dzieci – sprawdź to!

Zanim rozpoczniesz zabawę

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności zwróć uwagę na kilka aspektów.

  • Teren – na miejscu piknikowania musi być przestrzeń do zabawy. Nie możesz przeszkadzać innym wczasowiczom. Zobacz, czy obszar jest równy, niezaśmiecony i nie wystają z niego ostre kamienie.

  • Strój – ubierz się w luźne ciuchy, załóż nakrycie głowy oraz sportowe buty.

Akcesoria – niektóre zabawy wymagają wcześniejszego przygotowania. Jeśli chcesz zagrać w Zgadnij, kto albo Tabu, musisz mieć kartkę papieru oraz długopis lub marker.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama