Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Gra w siatkówkę
© yanlev/Fotolia.com
Styl życia

Zabawy na piknik

Podczas pikniku możesz bawić się w zabawy ruchowe, np. berka lub siedzące, np. trzy historie. Idealnie sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Podczas pikniku możesz bawić się w zabawy ruchowe, np. berka lub siedzące, np. trzy historie. Idealnie sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

 

Piknik warto spędzać nie tylko na jedzeniu, piciu i rozmawianiu, lecz także na wspólnych zabawach. Dzięki nim będziesz mógł zintegrować się z rodziną i znajomymi, zwiększyć poziom endorfin oraz dotlenić organizm.

Zabawy z piłką

 • Odbijanie piłki – wystarczy stanąć w kółku i odbijać piłkę do innych uczestników zabawy.

 

 • Przerzucanka – jest to łatwiejsza wersja siatkówki. Jeśli brakuje siatki, można narysować pola na ziemi. Zamiast odbijać piłkę, przerzuca się ją na drugą stronę. Jeśli piłka wypadnie z pola, przejmuje ją drużyna przeciwna.

 

 • Tor – uczestnicy zabawy ustalają tor, po którym ma się toczyć piłka. Przygotuj go z gałęzi, liści lub szyszek. Uczestnik ma za zadanie przetoczyć piłkę po torze w jak najkrótszym czasie tak, by nie wypadła poza ustaloną szerokość.

 

 • Zbijak – prostsza wersja Dwóch Ogni. Uczestnicy stają w wyznaczonym polu, a na dwóch przeciwległych bokach ustawia się po jednej „matce”. „Matki” mają za zadnie rzucać piłką tak, by dotknęła osoby w polu. Jeśli do tego dojdzie, zbity odchodzi z gry.

Zabawy ruchowe

 • Podchody – uczestnicy dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich wychodzi w teren i pozostawiając po sobie znaki, znajduje dla siebie kryjówkę. Druga grupa wychodzi po 15 minutach, by szukać pierwszej. Kierują się pozostawionymi przez poprzedników znakami, np. karteczkami lub strzałkami.

 

 • Berek – jedna osoba jest berkiem i goni pozostałe. Jeśli dotknie dłonią drugiego uczestnika, ten staje się berkiem. Zabawa toczy się dalej.

 

 • Ciuciubabka – uczestnicy stoją w wyznaczonym polu, którego nie mogą opuszczać. Jedna osoba ma zawiązane szalikiem oczy i musi złapać inną osobę. Jeśli do tego dojdzie, osoba staje się ciuciubabką i zawiązuje oczy.

 

 • Frisbee – rzucanie latającego dysku. Uczestnicy stają w oddaleniu i rzucają do siebie dysk, który należy złapać.

 

 • Badminton lub kometka – polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki. W grę można grać w dwie lub cztery osoby. W profesjonalnym badmintonie są określone wymiary pól, ale w wersji rekreacyjnej liczy się dostępne miejsce i dobra zabawa.

Zabawy siedzące

 • Karty – jedna talia wystarczy, by zagrać w wojnę, tysiąca, makao lub ułożyć pasjansa. Dwiema zagracie w kanastę lub remi.

 

 • Tabu – uczestnik losuje kartkę, na której ma napisaną nazwę rzeczy oraz słowa, których nie może użyć. Następnie musi ją opisać tak, by nie stosować zakazanych wyrazów. Pozostałe osoby mają za zadanie odgadnąć, o czym mowa.

 

 • Zgadnij, kto – na czoło każdej osoby przykleja się taśmą kartkę z nazwą zwierzęcia. Uczestnik nie może wiedzieć, kim jest. Następnie, za pomocą pytań, musi odgadnąć, jakie zawierzę widnieje na kartce. Żeby było trudniej musi zadawać tylko pytania zamknięte, na które odpowiedzi brzmią „tak” albo „nie”.

 

 • Trzy historie – każdy uczestnik opowiada trzy zaskakujące historie ze swojego życia, z czego jedna jest fałszywa. Reszta osób musi odgadnąć, która.

 

Dostępny w 4F kod rabatowy możesz wykorzystać na cały asortyment dla dorosłych i dzieci – sprawdź to!

Zanim rozpoczniesz zabawę

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności zwróć uwagę na kilka aspektów.

 

 • Teren – na miejscu piknikowania musi być przestrzeń do zabawy. Nie możesz przeszkadzać innym wczasowiczom. Zobacz, czy obszar jest równy, niezaśmiecony i nie wystają z niego ostre kamienie.

 

 • Strój – ubierz się w luźne ciuchy, załóż nakrycie głowy oraz sportowe buty.

 

Akcesoria – niektóre zabawy wymagają wcześniejszego przygotowania. Jeśli chcesz zagrać w Zgadnij, kto albo Tabu, musisz mieć kartkę papieru oraz długopis lub marker. 


Człowiek i pies przybijają "piątkę".
©cristina_conti/Fotolia.com
Styl życia
Jak bawić się z psem na dworze i w domu – pomysły na wspólne zabawy i gry dla psów oraz ich właścicieli
Wspólna zabawa z psem nie tylko poprawia kondycję czworonoga, ale także zacieśnia relację pupil – właściciel. Na spacerze warto wybierać takie zabawy, w których pies będzie miał okazję się wybiegać, a w domu – „gry” umysłowe.

Wspólna zabawa z psem nie tylko poprawia kondycję czworonoga, ale także zacieśnia relację pupil – właściciel. Na spacerze warto wybierać takie zabawy, w których pies będzie miał okazję się wybiegać, a w domu – „gry” umysłowe.   Psy, w szczególności młode, potrzebują dużo ruchu i uwagi właściciela . Jeśli poczują się zaniedbane, mogą zacząć gryźć przedmioty znajdujące się w domu . Niszczenie butów, mebli czy dywanu może, oprócz oczywistego swędzenia zębów, oznaczać także za małą ilość zabawy. Zabawy z psem na spacerze Psy zachęcające właściciela do zabawy, zazwyczaj przyjmują charakterystyczną pozę. Jest to położenie na ziemi przednich łap (wysuniętych do przodu) i uniesienie tylnej części ciała. Na dworze warto wybierać zabawy ruchowe, takie jak: Zabawa z piłką, aportowanie – polega na tym, że pies przynosi i oddaje rzucaną przez właściciela piłkę. Do zabawy można wykorzystać też patyk, frisbee lub kawałek grubego sznurka.   Przeciąganie liny – zabawa, w przypadku dużych psów, może być lekko męcząca dla właściciela. Niektóre psy uwielbiają się siłować i sprawia im to dużo radości. Wystarczy, gdy opiekun zacznie uciekać z kawałkiem grubego sznurka w dłoni, prowokując psa, aby go gonił. Gdy pupil dobiegnie do właściciela, ten pozwala mu złapać sznur i zaczyna się zabawa w „przeciąganie”. Zabawy z innymi psami są niezbędne w procesie socjalizacji pupila. Jest to szczególnie ważne u psów do 12. tygodnia życia. Należy zagwarantować im w tym czasie jak najwięcej możliwości kontaktu z innymi zwierzętami. Im więcej pozytywnych doświadczeń w kontaktach ze środowiskiem na początku życia psa, tym mniej agresywny i nerwowy będzie pies w przyszłości. Jak bawić się z psem w domu...

Piłka do ćwiczeń
© Voyagerix/Fotolia.com
Styl życia
Piłka szwajcarska – wzmacnia ciało, poprawia równowagę, wyszczupla
Używanie piłki gimnastycznej do ćwiczeń oraz siedzenia korzystnie wpływa na kręgosłup, równowagę oraz stawy. Piłka pomaga też zgubić zbędne kilogramy i zbudować masę mięśniową. Wielkość piłki należy dobrać do swojego wzrostu.

Używanie piłki gimnastycznej do ćwiczeń oraz siedzenia korzystnie wpływa na kręgosłup, równowagę oraz stawy. Piłka pomaga też zgubić zbędne kilogramy i zbudować masę mięśniową. Wielkość piłki należy dobrać do swojego wzrostu.   Piłka do ćwiczeń, zwana też szwajcarską, gimnastyczną oraz fitness, świetnie wpływa na kręgosłup. Możesz używać jej do ćwiczeń (np. pilatesu) oraz do siedzenia przy biurku. Piłka stabilizuje ciało, pomaga przyjąć odpowiednią postawę i odciąża kręgosłup oraz stawy. Jej średnica zależy od wzrostu użytkownika. Zalety korzystania z piłki szwajcarskiej Piłka szwajcarska jest dużą okrągłą kulą z mocnej, elastycznej gumy. Można używać jej do ćwiczeń, fizjoterapii, siedzenia przy biurku czy zabawy z dzieckiem. Codzienne korzystanie z piłki gimnastycznej przynosi wiele korzyści: wzmacnia mięśnie całego ciała (a zwłaszcza brzucha , pleców, karku i pośladków), poprawia koncentrację i równowagę, odciąża kręgosłup i stawy oraz poprawia ich ruchomość (jest to szczególnie ważne u kobiet ciężarnych oraz osób starszych lub otyłych), redukuje napięcia i stres, poprawia krążenie krwi, poprawia funkcjonowanie organów wewnętrznych ciała, wyszczupla, poprawia postawę sylwetki (np. redukuje okrągłe plecy). Jak dobrać odpowiednią piłkę fitness? Piłkę do ćwiczeń można kupić w sklepach sportowych, supermarketach oraz w internecie. Ich ceny wahają się od 50 zł do 100 zł. Przed zakupem piłki należy zapoznać się dokładnie z zasadą dobierania odpowiedniej wielkości. Im wyższy wzrost, tym większa średnica produktu. Kobiety ciężarne, osoby otyłe oraz starsze powinny zaopatrzyć się w piłkę z systemem bezpieczeństwa ABS oraz obciążeniem do 1000 kg. Dzięki temu unikną nagłego upadku i kontuzji, jeśli produkt pęknie. Przed zakupem piłki można poprosić o...

Grupa dorosłych osób gra w karty przy stole.
©Jacob Lund/Fotolia.com
Styl życia
Dlaczego warto grać w zabawy grupowe? Sprawdzone gry towarzyskie na imprezy: planszówki, 7 minut w niebie i karty
Gry na imprezę to dobry sposób na uniknięcie nudy, integrację oraz lepsze poznanie gości. Na spotkaniu towarzyskim osób dorosłych warto zabawić się w zmodyfikowaną wersję 7 minut w niebie. Dobrze jest również zagrać w karty oraz gry planszowe, na przykład Monopol lub Eurobiznes.

Gry na imprezę to dobry sposób na uniknięcie nudy, integrację oraz lepsze poznanie gości. Na spotkaniu towarzyskim osób dorosłych warto zabawić się w zmodyfikowaną wersję 7 minut w niebie. Dobrze jest również zagrać w karty oraz gry planszowe, na przykład Monopol lub Eurobiznes.   Gry towarzyskie na wieczór dla dorosłych świetnie sprawdzą się zarówno na domówki, jak i przyjęcia na zewnątrz . Zabawy można praktykować przy stole bądź siedząc w kole: na podłodze, piasku albo trawie. Gry towarzyskie na wieczór, czyli zalety wspólnej zabawy Gry towarzyskie są doskonałym urozmaiceniem przyjęcia. Można w nie zagrać, gdy brakuje tematów do rozmów, goście się nudzą lub, by odwrócić uwagę od narastających konfliktów .  Poza tym pochłonięci zabawą goście będą rzadziej sięgać po kieliszki z trunkami. Wspólne zabawy pozwalają się lepiej poznać i integrują grupę. Poza tym gry na imprezę: dostarczają rozrywki, uczą myślenia logicznego i przestrzennego , pobudzają kreatywność, rozwijają asertywność i pewność siebie. Gry planszowe na imprezę – które wybrać W popularne planszówki może grać nawet kilkanaście osób. Na imprezę dobrze jest wytypować te, które mają proste zasady i nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Dobry wybór stanowi Monopol albo Eurobiznes. Gry polegają na okrążaniu planszy za pomocą pionków. Liczba ruchów zależ od liczby oczek, które ukazują się po rzucie kostką . W międzyczasie uczestnicy mają możliwość kupowania ulic, posesji, domów i hoteli. Jeśli współgracze znajdą się na polu należącym do innej osoby, muszą zapłacić jej czynsz. Dodatkowymi atrakcjami są różnego typu kary bądź nagrody, na przykład...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner