Święta wielkanocne to czas odpoczynku od codziennych obowiązków i spotkań z rodziną. Jednak coraz więcej osób decyduje się spędzić Wielkanoc poza domem. Można wybrać się na wycieczkę zagraniczną, nad morze, nad jezioro, w góry lub na biwak.

Reklama

Wyjazdy poza miasto na święta wielkanocne są bardzo popularne wśród młodych osób, szczególnie studentów. Na wycieczki decydują się również rodziny z dziećmi, które chcą spędzić razem czas.

Jak zaplanować wielkanocny wyjazd?

Wielkanocny wyjazd można zaplanować kilka miesięcy wcześniej (3-4). Jeśli miałaby to być rodzinna wycieczka, warto poinformować dalszą rodzinę (dziadków, wujków, ciocie) o planowanej nieobecności na świątecznym śniadaniu. Najlepiej zaplanować również budżet przeznaczony na wyjazd. Można zaoszczędzić większą kwotę i wyjechać za granicę lub spędzić święta w Polsce, wybierając się na biwak nad jezioro. Ważne jest również rozplanowanie wycieczki, tak aby był zarówno czas na odpoczynek, jak i zwiedzanie. Osoby, które nie mają rodziny, mogą spędzić Wielkanoc w górach lub nad morzem z przyjaciółmi, odpoczywając na świeżym powietrzu. Warto również poinformować o wyjeździe rodziców i podzielić się jajkiem wcześniej.

Jak spędzić Wielkanoc za granicą?

Biura podróży oferują wycieczki zagraniczne w czasie świąt wielkanocnych, podczas których zapewniony jest przejazd, nocleg oraz wyżywienie (np. śniadanie i obiadokolacja). W koszt wliczony jest zazwyczaj również dostęp do basenu. Poza tym, w ramach zorganizowanego wyjazdu można skorzystać z opcji dodatkowo płatnych wycieczek. Na wycieczkę zagraniczną warto również wybrać się samochodem. W czasie podróży można zwiedzić więcej miast (np. Bratysławę i Wiedeń). Nie ma również napiętego harmonogramu zaplanowanych atrakcji jak w przypadku zorganizowanego wyjazdu. Wybierając samochód, można wziąć ze sobą namiot lub przenocować w wynajętym pokoju zamiast w hotelu.

Zobacz także

Wielkanoc nad morzem lub nad jeziorem

Jeśli domowy budżet nie pozwala na wyjazd zagraniczny, warto zdecydować się na wycieczkę nad morze. W nadmorskich miejscowościach można się zrelaksować i odpocząć od pracy. Dobrym rozwiązaniem jest również zorganizowanie biwaku nad jeziorem. Warto zaproponować taki wyjazd również dalszej rodzinie, tak aby święta spędzić w radosnej atmosferze. Decydując się na wielkanocny wyjazd, można zaproponować wypad nad morze lub jezioro połączony ze zwiedzaniem miast. Byłaby to ciekawa rozrywka zarówno dla rodziny z dziećmi, jak i grupy przyjaciół. Wielkanoc nad morzem to również dobre rozwiązanie dla osób chorowitych oraz zestresowanych, ponieważ w nadmorskim powietrzu jest dużo jodu, który reguluje pracę układu autoimmunologicznego i nerwowego.

Reklama

Święta wielkanocne w górach

Święta wielkanocne można również spędzić w górach. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu pozwoli odpocząć osobom, które wykonują pracę siedzącą. Wybierając się w góry, można również spróbować lokalnych przysmaków (np. oscypków). W wyższych partiach jest też zwykle możliwość jazdy na nartach na posypanych sztucznym śniegiem stokach. Warto także zabrać ze sobą sprzęt do wspinaczki, by spróbować swoich sił na górskich szczytach. Trzeba jednak pamiętać, że wczesną wiosną pogoda bywa zdradliwa i bardzo zmienna, dlatego wyprawy w góry zawsze trzeba zgłaszać w hotelu lub schronisku. Wybierając się w góry zawsze też należy iść w towarzystwie.

Reklama
Reklama
Reklama