Łukasz Kadziewicz

Łukasz Kadziewicz to jeden z najpopularniejszych polskich siatkarzy. Po zakończeniu kariery siatkarskiej rozpoczął pracę w telewizji Polsat, w której był ekspertem i komentatorem. Wystąpił też w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" (2005) i napisał książkę pt. "Kadziu. Siatkówka i rock'n'roll". Zobacz, w jakich klubach grał Łukasz Kadziewicz. Czy siatkarz ma dzieci?

Imię: Łukasz

Nazwisko: Kadziewicz

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Kadziu

Wzrost: 206 cm

Data urodzenia: 20.09.1980 r.

Znak zodiaku: pannaZawód: siatkarz

Osoby - związki: Łukasz Kadziewicz był w związku małżeńskim z Kamillą Kadziewicz do 2008 roku. Spotykał się też z Magdaleną Mroczkiewicz. Obecnie jest mężem Barbary Gołąb-Kadziewicz, którą poślubił w 2011 roku.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Łukasz Kadziewicz ma córkę Amelię (ur. 2006) ze związku z Kamillą Kadziewicz.

Rodzeństwo: Łukasz Kadziewicz ma starszą siostrę Monikę.

BIO: Łukasz Kadziewicz: polski siatkarz, komentator i ekspert piłki siatkowej dla stacji Polsat, założyciel Akademii Siatkówki, autor magazynu sportowego o nazwie "Kadziu Project", felietonista "Tempa", a także dziennikarz serwisu "Onet Sport" i "Przeglądu Sportowego". Urodził się 20 września 1980 w Dobrym Mieście. Jest absolwentem Wydziału Pedagogiki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zainteresowanie sportem przejawiał już jako dziecko. W wieku 12 lat trenował siatkówkę w klubie Chemik Olsztyn, a następnie w Felgex Dobre Miasto. Następnym klubem był AZS Olsztyn, w którym rozpoczął profesjonalne treningi siatkarskie. Już na początku kariery w tym klubie został powołany do reprezentacji Polski, w której grał do 2009 roku, m.in. podczas XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Grecji, a także podczas Ligi Światowej siatkarzy w 2001, 2004, 2005 i 2007 roku. W 2006 roku wziął udział w mundialu i zdobył z reprezentacją wicemistrzostwo świata. Co więcej, Kadziewicz zajął 2. miejsce w rankingu najlepiej serwujących zawodników! Ma też na swoim koncie grę podczas XXV Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2007 roku. Dwa lata później zakończył karierę w reprezentacji Polski, wystąpiwszy w 178 spotkaniach. W trakcie gry dla reprezentacji nawiązał współpracę z klubami: Gazprom Surgut, Jastrzębski Węgiel, Sparkling Mediolan, PlusLiga, Trefla Gdańsk i Lokomotiw Biełgorod. W 2010 roku powrócił do Gazpromu Surgut, a rok później do AZS Olsztyn. Kadziewicz był też zawodnikiem m.in.: Al Arabi Ad-Dauha, Casa Modena, Szachcior Soligorsk i Cuprum Lubin. W 2015 roku zakończył karierę sportową i utworzył Akademię Siatkówki. Wystąpił w 4. edycji programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" i pojawił się w spocie kanału Polsat Sport z okazji jego 15. urodzin. W 2017 roku zaprezentował autobiografię pt. "Kadziu. Siatkówka i rock'n'roll", którą napisał we współpracy z Łukaszem Olkowiczem. Od 2021 roku współpracuje z serwisem "Onet Sport" i "Przeglądem Sportowym" w roli dziennikarza.

Znany z: licznych osiągnięć sportowych, kariery dziennikarskiej dla kanału Polsat oraz programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Funkcja w telewizji: Łukasz Kadziewicz pojawił się w programach "Kuba Wojewódzki" (2002) oraz "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" (2005).

Płyty: brak

Książki: Łukasz Kadziewicz, Łukasz Olkowicz: "Kadziu. Siatkówka i rock'n'roll", Ringier Axel Springer Polska, 2017.

Nagrody (wybrane): - wicemistrz Polski z klubem PZU AZS Olsztyn (2004); - "Najlepszy Polski Środkowy" (2005, 2006, 2007, 2008); - III miejsce w kategorii najlepszy blokujący zawodników kwalifikacji do Mistrzostw Świata (2005); - II miejsce w kategorii najlepszy serwujący zawodnik Mistrzostw Świata (2006); - wicemistrz świata z Japonii (2006); - Złoty Krzyż Zasługi (2006); - wicemistrz Polski z klubem Jastrzębski Węgiel (2006, 2007); - wicemistrz Białorusi z klubem Szachcior Soligorsk (2013).

LINK Instagram: @lukaszkadziewicz

Link FB: @LukaszKadziuKadziewicz
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index