Przemysław Kossakowski

Przemysław Kossakowski jest podróżnikiem i dziennikarzem, znanym przede wszystkim z roli prowadzącego programy realizowane przez stację TTV. Co ciekawe, nie ma on wykształcenia związanego z telewizją. Ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Dużą część życia zajęły mu malarstwo i praca dorywcza. W 2012 roku został zatrudniony jako dokumentalista w TTV. W 2020 roku wziął głośny medialne ślub z podróżniczką, Martyną Wojciechowską.

Imię: Przemysław

Nazwisko: Kossakowski

Pseudonim: brak informacji

Wzrost: 189 cm

Data urodzenia: 1972 rok

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: podróżnik, dziennikarz, dokumentalista

Osoby - związki:
- żona Anita,
- żona Martyna Wojciechowska (od 2020 do 2022 roku).

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Przemysław Kossakowski urodził się w 1972 roku w Częstochowie. Jest absolwentem Wydziału Pedagogiki Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego (obecnie Akademii Długosza). Zakres podjętych przez niego prac jest imponujący. Całe życie chciał być artystą, więc zaczął malować, co przez jakiś czas było jego hobby i zawodem.
Po epizodzie związanym z malarstwem pracował jako nauczyciel, stolarz, a nawet mechanik samochodowy. Podejmował się także prac sezonowych – w chlewni w Holandii czy zbierania ziemniaków we Francji. Wciąż maluje, ale gdy przenosi się na wieś, dopada go kryzys twórczy. Po rozwodzie z żoną Anitą sprzedał dom i opuścił wieś. Miał trudności finansowe, więc musiał pożyczać pieniądze. W rezultacie dopadła go depresja. Jako bezrobotny co tydzień odwiedzał urzędy pracy. Kiedyś skontaktowała się z nim jego stara znajoma Lidia Kazen, która podjęła pracę w nowej stacji TTV i szukała twórców z pomysłami na ciekawe programy. Przygotował kilka projektów, a jeden z nich był tak interesujący, że został zatrudniony jako reżyser filmów dokumentalnych. W 2020 roku wziął ślub ze znaną podróżniczką i dziennikarką Martyną Wojciechowską. Niestety związek nie przetrwał próby czasu. Rok później para się rozwiodła.

Znany z: Przemysław Kossakowski znany jest przede wszystkim z programów realizowanych przez stację TTV. Co ciekawe, dziennikarz otrzymał autorski program „Kossakowski. Szósty zmysł”. Na podstawie tego programu napisał książkę, którą wydał w 2014 roku – „Na granicy zmysłów”. Program Kossakowskiego zyskał dużą popularność i wkrótce pojawiły się kolejne edycje: „Kossakowski. Być jak…”, „Kossakowski. Inicjacja”, „Kossakowski. Wtajemniczenie” oraz „Kossakowski. Nieoczywiste”. W 2020 roku prowadził program „Down the Road. Zespół w trasie”, opowiadający historie osób chorujących na zespół Downa. Co więcej, za ten program otrzymał dwie prestiżowe nagrody – Lodołamacza 2020 w kategorii „Dziennikarz bez barier” oraz Telekamerę 2021 w kategorii „Osobowość telewizyjna”. Poza tym Przemysław Kossakowski jest autorem wielu obrazów, które namalował jeszcze przed karierą telewizyjną.

Funkcja w telewizji:
- prowadzący program „Down the Road. Zespół w trasie”;
- prowadzący program „Kossakowski szósty zmysł”;
- prowadzący program „Kossakowski. Inicjacja”;
- prowadzący program „Kossakowski. Nieoczywiste”;
- prowadzący program „Kossakowski. Wtajemniczenie”;
- prowadzący program „Kossakowski. Być jak…”;
- prowadzący program „Usłyszcie nas”.

Płyty: brak

Książki:
- „Na granicy zmysłów” – reportaż na podstawie programu „Kossakowski. Szósty zmysł” (2014).

Nagrody:
- Lodołamacz w kategorii „Dziennikarz bez barier” (2020);
- Telekamera w kategorii „Osobowość telewizyjna” za „Down the Road. Zespół w trasie” (2021).

Instagram: @przekossakowski

Facebook: @PrzemekKossakowski
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index