puchar-mistrzostwa-polski-kitesurfing-wingfoil-2021-xiaomi
Łukasz Nazdraczew
Newsy

Puchar i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu i wingfoilu 2021 - zobacz naszą relację!

Znamy zwycięzców i sumę przekazaną na rzecz ochrony Bałtyku i Fundacji MARE!

W dniach 13-15.08.2021 odbyły się ostatnie zawody z cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. Sportowa impreza, będąca Mistrzostwami Polski i Pucharem Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu, wywołała mnóstwo emocji. Podczas całego cyklu na wodach w Rewie, Krynicy Morskiej i Pucku, ścigała się światowa czołówka kitesurferów.

Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover

Warunki wiatrowe w każdym z miejsc były bardzo różne, ale pozwoliły na rozegranie zawodów w czterech głównych konkurencjach: Freestyle, Formula Kite, Arrows Open, oraz tegorocznej nowości, Wingfoilu. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Polski Związek Kiteboardingu. Poziom imprezy był bardzo wysoki.

puchar-mistrzostwa-polski-kitesurfing-wingfoil-2021-xiaomi
Łukasz Nazdraczew
-Ogromnie cieszę się, że kitesurfing ma tak utalentowaną młodzież i coraz więcej fanów w Polsce. Tegoroczny cykl zawodów, w odnowionej formule i z nowymi sponsorami, potwierdził, że polscy zawodnicy to światowa czołówka. Kitesurfing zdecydowanie może być jedną z tych konkurencji sportowych, w której będziemy wiedli prym i nadal zdobywali najcenniejsze laury  – podsumował Michał Zieliński, organizator Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. – Nie mogę się doczekać  Igrzysk w Paryżu 2024, kiedy konkurencja Formula Kite odbędzie się po raz pierwszy. Mam nadzieję, że także dzięki udziałowi w XIAOMI KITE CUP driven by LAND ROVER reprezentanci Polski doskonalą swoje umiejętności aby w przyszłości zdobywać medale na najważniejszych sportowych imprezach na świecie.

 

Sportowcy dbają o Bałtyk

W tym roku zawodnicy walczyli nie tylko o najwyższe noty i trofea. Zadbali też o środowisko i o Bałtyk, stwarzający im tak świetne warunki do uprawiania kiteboardingu. Każdy z rywalizujących kitesurferów otrzymał zegarek Xiaomi MI Watch, który zliczał przepłynięte kilometry. Za 1 km organizatorzy imprezy przekazali 3 zł na Fundację MARE, zajmującą się ochroną naszego morza. W sumie zawodnicy przepłynęli aż 10 087,3 km, a to oznacza, że na ochronę Bałtyku zostało przekazanych 30 261,90 zł.

puchar-mistrzostwa-polski-kitesurfing-wingfoil-2021-xiaomi
Łukasz Nazdraczew

- 99,7% powierzchni Polski leży w zlewni Morza Bałtyckiego. Oznacza to, że prawie każdy z nas, często nie zdając sobie z tego sprawy, ma wpływ na stan i zdrowie Bałtyku. Niestety, stan ekologiczny Morza Bałtyckiego jest nadal niezadowalający – powiedziała Olga Sarna, Prezes Fundacji MARE. – Cieszę się, że Ci którzy spędzają na morzu tak wiele czasu, chcą o nie dbać i wspierać działania naszej Fundacji. Coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z tego, że Bałtyk to nasze wspólne dobro, o które musimy dbać dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Zmienne warunki, niezmiennie wysoki poziom uczestników

Tegoroczny Kite Cup driven by Land Rover potwierdził świetną dyspozycję polskich kiteboarderów. Aktualna mistrzyni świata Formula Kite Junior (kategoria wiekowa do 19 lat) Julia Damasiewicz zdobyła w Pucku Mistrzostwo w kategorii U19 oraz kategorii Open wśród kobiet, wygrywając z Magdaleną Woyciechowską.

- Udało nam się rozegrać trzy dni zawodów na foil w Pucku, który jest bardzo fajnym miejscem do uprawiania tego sportu – powiedziała Julia Damasiewicz. – Mieliśmy stabilne wyścigi, chociaż wiatr czasami zaskakiwał. Już czekam na kolejną odsłonę zawodów, gdzie znowu wszyscy się spotkamy na wodzie.  
Jan Koszowski, mistrz świata w konkurencji Arrows Open do lat 17, również w Pucku potwierdził wysoką formę i wygrał w swojej konkurencji.

puchar-mistrzostwa-polski-kitesurfing-wingfoil-2021-xiaomi
Łukasz Nazdraczew

Poza wyścigami w Formule Kite, Arrows oraz Wingfoilu warunki pozwoliły też na rozegranie spektakularnej konkurencji – Freestyle. Dużych emocji dostarczyły dziewczyny, które stoczyły zaciekły bój na wodzie, prezentując widowiskowe ewolucje wykonywane w powietrzu. Wśród kobiet triumfowała Martyna Konkel przed Katarzyną Lange, zawodniczka, od wielu lat w światowej czołówce freestylerek.

W kategorii Freestyle Open Men najlepszy był Marek Rowiński wykonując trick Back mobe 5. Za nim na podium stanęli Mateusz Włodarczyk i Wojciech Matysiak. Rowiński zdobył też Puchar Polski za cały sezon.

Emocje? Nie tylko sportowe

Wszyscy widzowie i zawodnicy trzymali kciuki za sukcesy sportowców. Jednak w przerwach podczas imprezy był czas na inne atrakcje. Między kolejnymi zawodami publiczność i uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produktami Xiaomi w specjalnej strefie, a nawet niektóre z nich wygrać w konkursach.

puchar-mistrzostwa-polski-kitesurfing-wingfoil-2021-xiaomi
Łukasz Nazdraczew

Natomiast fani motoryzacji chętnie i z wielkim zaciekawieniem sprawdzali możliwości nowego Land Rover Discovery Sport i innych modeli aut podczas jazd próbnych. Dla zmęczonych słońcem w strefie Land Rovera czekały orzeźwiające napoje i wygodne plażowe sofy.

puchar-mistrzostwa-polski-kitesurfing-wingfoil-2021-xiaomi
Łukasz Nazdraczew

Wyniki poszczególnych konkurencjI; XIAOMI KITE CUP DRIVEN BY LAND ROVER, PUCK, 13-15.08.2021.

FORMULA KITE OPEN – MISTRZOSTWA POLSKI

FORMULA KITE OPEN KOBIETY
1. Julia Damasiewicz
2. Magdalena Woyciechowska
3. Nina Arcisz
4. Izabela Satrjan
5. Dominika Sawicka

FORMULA KITE OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Maksymilian Żakowski
2. Jakub Jurkowski
3. Jan Marciniak
4. Michał Wojciechowski
5. Błażej Ożóg

FORMULA KITE OPEN U19 KOBIETY
1. Julia Damasiewicz
2. Magdalena Woyciechowska
3. Nina Arcisz
4. Dominika Sawicka
5. Paula Grzenkowska

FORMULA KITE OPEN U19 MĘŻCZYŹNI
1. Jakub Jurkowski
2. Michał Wojciechowski
3. Piotr Szymiec
4. Oskar Zawadowicz
5. Bartosz Włodarczyk

ARROWS OPEN – MISTRZOSTWA POLSKI

ARROWS OPEN U15 KOBIETY
1. Karolina Jankowska

ARROWS OPEN U15 MĘŻCZYŹNI
1. Jakub Balewicz
2. Marcel Stępniewski
3. Rafał Sawicki

ARROWS OPEN U17 KOBIETY
1. Karolina Jankowska

ARROWS OPEN U17 MĘŻCZYŹNI
1. Jan Koszowski
2. Jakub Balewicz
3. Marcel Stępniewski
4. Rafał Sawicki

FREESTYLE – ZAWODY PUCHARU POLSKI

FREESTYLE OPEN KOBIETY
1. Martyna Konkel
2. Katarzyna Lange
3. Marta Włodarczyk

FREESTYLE OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Marek Rowiński
2. Mateusz Włodarczyk
3. Wojciech Matysiak
4. Jakub Kapturski
5. Eryk Kargul
5. Maksymilian Mielczarek
7. Mikołaj Gregier
7. Krzesimir Przybyłowski
7. Adam Michalczyk

FREESTYLE MŁODZIK (U18)
1. Maksymilian Mielczarek
2. Krzesimir Przybyłowski
3. Jakub Kapturski
4. Tymoteusz Górniak
5. Maciej Zieliński

FREESTYLE – PUCHAR POLSKI 2021

FREESTYLE OPEN KOBIETY
1. Martyna Konel
2. Katarzyna Lange
3. Alina Ungeheuer

FREESTYLE OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Marek Rowiński
2. Mikołaj Gregier
3. Mateusz Włodarczyk

FREESTYLE MŁODZIK (U18)
1. Jakub Kapturski
2. Maksymilian Mielczarek
3. Krzesimir Przybyłowski

WINGFOIL RACE – MISTRZOSTWA POLSKI

WINGFOIL RACE KOBIETY
1. Paulina Ziółkowska
2. Martyna Konkel
3. Katarzyna Lange

WINGFOIL RACE MĘŻCZYŹNI
1. Tomasz Janiak
2. Bartosz Kulczyński
3. Mark Shinn

WINGFOIL RACE MASTERS
1. Tomasz Janiak
2. Paulina Ziółkowska
3. Mark Shinn

Materiał powstał z udziałem organizatorów Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover

Beata Sadowska i Sylwia Gliwa
mat. prasowe
Newsy
Plejada gwiazd i legendy kitesurfingu na Ford Focus Active Challenge 2019!
Beata Sadowska, Odeta Moro i Sylwia Gliwa gwiazdami Ford Focus Active Challenge 2019!

W długi sierpniowy weekend redakcja Party.pl miała przyjemność uczestniczyć w zawodach Ford Focus Active Challenge 2019 w Pucku . Emocji nie brakowało, bo podczas zmagań na Bałtyku wyłoniono mistrzów Polski w konkurencjach: Freestyle i Formuła Kite Open, a także finalistów pucharu Polski w konkurencji Freestyle. Mimo niesprzyjających prognoz, startującym udało się rozegrać doskonałe zawody. Na akwen Zatoki Puckiej jako pierwsi wyruszyli zawodnicy Formuły Kite Open oraz Freestyle . Ta druga rozpoczęła się od popisów najmłodszych kitesurferów. Ostatecznie, w kategorii U14 zwyciężył Bartosz Włodarczyk , a wśród juniorów do lat 18 – Oskar Cholewiński . Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Martyna Konkel . Srebro trafiło do Kasi Lange , a brązowy medal wywalczyła Natalia Grabowska . W rywalizacji mężczyzn na zwycięzcę typowano Maice’a Dittricha , który ostatecznie zajął drugie miejsce. Tytuł mistrza Polski Freestyle trafił do Marka Rowińskiego , zaś brązowy medal odebrał Mateusz Włodarczyk . W konkurencji Formuła Kite Open pań bezkonkurencyjna okazała się Julia Damasiewicz , która wygrała większość wyścigów i zdobyła tytuł mistrzyni Polski zarówno w kategoriiach: open, U19 i U16. Tuż za nią uplasowały się Magdalena Woyciechowska i Nina Arcisz . Mistrzem Formuły Kite Open mężczyzn został Maks Żakowski . Drugi na mecie był Błażej Ożóg , a jako trzeci dopłynął do niej Jakub Jurkowski , który został jednocześnie mistrzem Polski w kategoriach do lat 19 i 16. Legendy kitesurfingu Gośćmi specjalnymi zawodów Ford Focus Active Challenge 2019 w Pucku byli mistrzowie świata i zarazem legendy kitesurfingu – Aaron Hadlow i Airton Cozzolino . Panowie nie tylko opowiadali o swojej pasji, ale też chętnie dzielili się wiedzą z młodymi...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak