Pola Lis

Pola Lis jest starszą córką popularnej pary dziennikarzy - Tomasza Lisa i Kingi Rusin. Młoda dziewczyna idzie w ślady rodziców i stawia swoje pierwsze kroki w dziennikarstwie. W tym kierunku kształciła się na uczelniach w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Jej debiutancki wywiad z tenisistką Magdą Linette ukazał się na łamach "Przeglądu Sportowego". Oprócz tego jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, w szczególności na Instagramie, gdzie obserwuje ją kilkadziesiąt tysięcy internautów. Chętnie wypowiada się też na tematy polityczne, w czym jest podobna do swojego ojca.

Imię: Pola

Nazwisko: Lis

Nazwisko panieńskie: Lis

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1996 r. (media nie podają konkretnej daty)

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: początkująca dziennikarka sportowa

Osoby - związki: - partner - Pola Lis chroni jego prywatność i nie ujawnia jego danych. Wiadomo, że z jego powodu wróciła z prestiżowej uczelni w USA do Polski.

Rodzice: Utytułowany dziennikarz specjalizujący się w tematach politycznych i społecznych Tomasz Lis oraz Kinga Rusin, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, znana z takich programów jak "Dzień dobry TVN". Małżonkowie byli ze sobą związani w latach 1994-2006 r. Ich drogi rozeszły się, Tomasz Lis poślubił dziennikarkę Hannę Smoktunowicz (obecnie Lis), jednak oboje bardzo dbali o wychowanie córek.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: młodsza siostra Iga (ur. 2000)

BIO: Pola Lis: początkująca dziennikarka, influencerka. Urodziła się w Waszyngtonie i dorastała w rodzinie słynnych dziennikarzy, Tomasza Lisa i Kingi Rusin. Wychowała się w atmosferze, gdzie tematy społeczne, polityczne oraz te związane show-biznesem były na porządku dziennym. Nic więc dziwnego, że postanowiła pójść w ślady rodziców i również wybrała dziennikarstwo. Przygotowała ją do tego staranna edukacja odebrana w St. John's University Queens Campus w Stanach Zjednoczonych oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Biegła znajomość języków obcych otworzyła przed nią wiele nowych perspektyw. Możliwość mieszkania za granicą była dla niej cenną szkołą samodzielności, dzięki której dziś coraz swobodniej porusza się w świecie dziennikarstwa i show-biznesu. Oprócz wykształcenia ważne jest dla niej życie uczuciowe. Wiadomo, że z powodu swojego chłopaka postanowiła przenieść się z prestiżowej, amerykańskiej uczelni do Polski. Podczas gdy młodsza siostra Iga stawia swoje pierwsze kroki w modelingu, Iga marzy o karierze w dziennikarstwie sportowym. W 2021 r. ukazał się jej debiutancki wywiad z tenisistką Magdą Linette w "Przeglądzie Sportowym". Wcześniej publikowała artykuły na temat piłki nożnej na portalu Onet.pl. Złośliwi internauci wytknęli jej, że współpracuje z "Przeglądem" dzięki swoim znajomościom. Na te komentarze odpowiedział w ostrych słowach Tomasz Lis, który podkreślał, że córka polega przede wszystkim na swoich umiejętnościach i zdobytym wykształceniu.

Znana z: faktu, że jest częścią słynnej, dziennikarskiej rodziny. Jednak początkująca dziennikarka chce stworzyć własną historię. Przebojem wdarła się na łamy "Przeglądu Sportowego" i na początku 2022 r. wzięła udział w uroczystej Gali Mistrzów Sportu. Uwagę dziennikarzy przykuła jej elegancka stylizacja, którą pochwaliła się w mediach społecznościowych. Komplementowali ją nie tylko fani, lecz także sportowcy, a wśród nich biegaczka Iga Baumgart-Witan, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4 x 400 m z Tokio. Pola Lis jest bardzo aktywna w sieci, szczególnie na Instagramie, gdzie obserwuje ją ponad 30 tys. internautów. Jej zdjęcia - obrazujące życie prywatne i zawodowe - otrzymują tysiące polubień i wiele komentarzy. Jest to wynik, którym nie może pochwalić się niejedna polska influencerka.

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

LINK Instagram: @polciaxx


Link FB: @Pola Lis
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index