Natalia Szroeder

Natalia Szroeder to polska piosenkarka, autorka tekstów. Popularność przyniosły jej takie piosenki, jak: "Teraz Ty", "Lustra", "Powietrze", "Zamienię Cię". Wokalistka wydała dwie płyty, a także nagrała piosenki we współpracy z Liberem, Vito Bambino i Margaret.

Imię: Natalia Weronika

Nazwisko: Szroeder

Nazwisko panieńskie: Szroeder

Pseudonim: brak

Wzrost: 1,65 m

Data urodzenia: 20 kwietnia 1995 roku

Znak zodiaku: baran

Zawód: piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka

Osoby - związki: Natalia Szroeder bardzo dobrze chroni swoje życie prywatne, dlatego niewiele wiadomo na temat jej związków. W 2018 roku okazało się, że artystka spotyka się z raperem Quebonfinade, czyli Kubą Grabowskim, znanym z takich utworów, jak "Tamagotchi" i "Bubbletea".

Rodzice : Jaromir Szroeder, Joanna Szroeder

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Marcelina Szroeder, Stanisław Szroeder, Melchior Szroeder

BIO: Natalia Szroeder pochodzi z rodziny o artystycznych korzeniach i tradycjach muzycznych. Jej ojciec założył Teatr Dialogus, natomiast mama występuje w Teatrze Ludowym Modraki. Jako dziecko Natalia Szroeder wzięła udział w popularnym programie "Od przedszkola do Opola", dzięki czemu została zauważona. W 2006 roku również wystąpiła w programie na antenie TVP3 Gdańsk, a rok później pokazała się w "Szansie na sukces". Zaśpiewała piosenkę "Cicha woda" w programie z udziałem Maryli Rodowicz i stała się jedną z laureatek. W 2012 roku zaczęła nagrywać piosenki z Liberem, w tym bardzo znany utwór "Wszystkiego na raz" oraz "Nie patrzę w dół". Z raperem wystąpiła także w czasie gali Eska Music Awards 2013, gdy piosenka "Wszystkiego na raz" była nominowana do nagrody w kategorii "Najlepszy debiut". Rok później ukazała się kolejna piosenka duetu "Teraz Ty". Pierwszą solową płytę "Natinterpretacje" artystka wydała w 2016 roku. Na tym albumie znajduje się 15 utworów, z czego kilka ukazało się jako single. Natalia Szroeder nakręciła teledyski do piosenek "Zamienię Cię", "Lustra", "Powietrze" oraz "Domek z kart". Płyta zajęła 15. miejsce na polskiej liście przebojów. W tym samym roku artystka zapowiedziała, że będzie brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji i zajęła 5. miejsce. W kolejnych latach występowała na żywo i dawała dużo koncertów. W 2018 roku wydała singiel "Parasole" i opowiedziała o nadchodzącej płycie, jednak zamierzenia te nie zostały zrealizowane. Wystąpiła gościnnie w piosenkach swojego partnera, rapera Quebonafide, i wydała singiel "Pestki". W 2021 roku światło dzienne ujrzała druga płyta Natalii Szroeder, czyli "Pogłos". Z tego albumu pochodzą takie single, jak: "Powinnam?", "Połóż się tu" oraz "Przypływy". Natalia Szroeder została także wyróżniona przez platformę Spotify w 2021 roku w trakcie kampanii Equal, a zdjęcie artystki pojawiło się na Times Square w Nowym Jorku.

Znana z: kilku przebojów, współpracy z Liberem, Vito Bambino i Margaret

Funkcja w filmie:
 • jako Magda w filmie "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (2020).


 • Płyty:"Natinterpretacje" (2016);"Pogłos" (2021).

  Książki: brak

  Nagrody: - nominacja do nagrody "Najlepszy debiut" Eska Music Awards 2013; - nominacja dla największego przeboju roku ("Wszystkiego na raz") TOPtrendy 2013; - 5. miejsce dla utworu "Lustra" na Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2016; - nominacja w Grand Prix Opola 2016 za piosenkę "Lustra" na 53. KFPP w Opolu w 2016 roku; - nominacja do tytułu "Ulubiona polska gwiazda" Kids' Choice Awards 2018.

  Link Instagram: instagram.com/natalia\_szroeder/

  Link FB: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index