Michał Szpak

Michał Szpak to popularny polski wokalista. Tworzy głównie w kręgu takich gatunków jak pop, rock, nie stroni także od wykonań jazzowych czy symfonicznych. Jego kariera zaczęła się od występu w programie "X-Factor". Zobacz, co warto wiedzieć na temat tego nietuzinkowego artysty.

Imię: Michał

Nazwisko: Szpak

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: Miszel, Miszanel

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 26 listopada 1990 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: piosenkarz

Osoby - związki: -

Rodzice: Grażyna Szpak i Andrzej Szpak

Dzieci: -

Rodzeństwo: Marlena Szpak, Damian Szpak, Ewa Szpak

BIO: Michał Szpak już w dzieciństwie występował w różnego rodzaju konkursach. Gdy uczęszczał do liceum, występował wraz z heavy metalową grupą Whiplash. Z uwagi na swój image - makijaż oraz nietypowy strój - nie przyjęto go do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.Przełomem w jego życiu był udział w programie typu talent-show "X-Factor", który był emitowany na antenie stacji TVN. Ostatecznie zajął II miejsce. Od tego momentu pojawiał się zarówno na różnego rodzaju koncertach i festiwalach, jak i w programach rozrywkowych. Dawał tam występy wokalne. Bywał też zapraszany na nie jako gość/uczestnik.Kolejnym dużym wydarzeniem w jego karierze było reprezentowanie Polski w Eurowizji. W finale w Sztokholmie wystąpił z piosenką "Colof of Your Life". W następnych latach występował m.in. na koncertach sylwestrowych i upamiętniających różnych artystów, w tym Korę, wokalistkę Mannamu. W 2019 r. użyczył też swojego głosu jednej z postaci z bajki animowanej "Lego Przygoda 2".

Znany z: Artysta znany jest z występu w programie "X-Factor", od którego zaczęła się jego kariera muzyczna. Inne programy, w których można było go zobaczyć w roli uczestnika, to m.in. "Agent - Gwiazdy", a także "Taniec z gwiazdami" (edycja TVN). W tym ostatnim partnerowała mu Paulina Biernat. Para zajęła V miejsce. Po kilku latach artysta wystąpił gościnnie w edycji emitowanej na antenie Polsatu. Michał Szpak coraz częściej gościnnie pojawia się w filmach i serialach, a także użycza swojego głosu w dubbingu. W ostatnich latach zdobył dużą popularność jako juror w programie "The Voice of Poland". To właśnie za rolę jurora w tym show został wyróżniony Telekamerą.

Funkcja w filmie: -

aktor dubbingowy: "Lego Przygoda 2" (2019 r.)

Płyty:

albumy studyjne: "Byle być sobą" (2015 r.), "Dreamer" (2019 r.);

mini albumy (EP): "XI" (2011 r.), "Dreamer EP" (2018 r.);

single: "Po niebo" (2011 r.), "Rewolucja" (2011 r.), "Real Hero" (2015 r.), "Byle być sobą" (2015 r.), "Such Is Life" (2015 r.) "Color of Your Life" (2016 r.), "Rosanna" (2016 r.), "Tic Tac Clock" (2017 r.), "Don't Poison Your Heart" (2017 r.), ""King of the Season" (2018 r.), "Rainbow" (2018 r.), "Dreamer (Thanks To You My Friends)" (2018 r.), "Polska to kobieta" (2020 r.), "Hiob" (2021 r.)

Książki: -

Nagrody:


  • Telekamery: nagroda w kategorii "Najlepszy juror" za "The Voice of Poland" w 2018 r., nominacja w kategorii "Najlepszy juror" za "The Voice of Poland" w 2019 r.;


  • Festiwal Piosenki Rosyjskiej: Złoty Samowar za wykonanie utworu "Oczy czornyje" w 2013 r.;


  • SuperJedynki: nagroda w kategorii "SuperArtysta" w 2016 r.


  • Link Instagram: @michal_szpakofficial


    Link FB: https://www.facebook.com/szpakmichal
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index