Michał Malitowski

Michał Malitowski to ceniony na całym świecie i wielokrotnie utytułowany tancerz, specjalizujący się w stylu latynoamerykańskim. Obecnie prowadzi szkoły tańca w Hongkongu i w Warszawie. Publiczność zna go z fotelu jurora w programach "Got to Dance. Tylko taniec" i "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Imię: Michał

Nazwisko: Malitowski

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: -

Wzrost: 182 cm

Data urodzenia: 28.05.1980 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: tancerz, trener tańca

Osoby - związki: - żona Yuliya Philips (od 2020 r.)

Rodzice: Ryszard Malitowski, Aleksandra Malitowska

Dzieci: córka Lia Michelle (ur. 2016 r.) ze związku z Joanną Leunis

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Michał Malitowski urodził się i wychował w Zielonej Górze. Na parkiecie zadebiutował w wieku 8 lat w klubie tanecznym "Jacek" przy zielonogórskim Domu Harcerza. Następnie naukę tańca podjął w Szkole Tańca "Gracja", gdzie poznał swoją pierwszą i długoletnią partnerkę taneczną Iwonę Golczak. Para tańczyła razem aż 14 lat. Zdobyła m.in. czterokrotny tytuł mistrzów Polski. W 2002 roku Michał podjął decyzję o dołączeniu do świata zawodowych tancerzy. Stworzył parę z Belgijką Joanną Leunis. Razem przez lata byli niepokonani, sięgali po najważniejsze i najbardziej prestiżowe tytuły. Pięciokrotnie obronili tytuł mistrzów w Otwartych Mistrzostwach Zjednoczonego Królestwa. W 2010 roku tancerz otrzymał nagrodę japońskiego księcia Mikasy za innowacyjność w tańcu i wkład w jego rozwój. Para nie tylko brała udział w turniejach, ale również w pokazach tanecznych. Malitowski z partnerką wystąpił m.in. na ceremonii rozdania Oscarów w Kodak Theatre w Los Angeles, czy też w londyńskim Royal Albert Hall. Tancerze pojawiali się na widowiskach sportowych w Chinach, Malezji i Japonii. Malitowski wielokrotnie zapraszany był jako ekspert na zawody. Zasiadał w jury takich programów, jak "Strictly Come Dancing", "You Can Dance", a także w międzynarodowych edycjach "Tańca z gwiazdami". Tancerz cieszy się ogromną popularnością w Azji, co wykorzystał, tworząc markę na tamtejszym rynku. Szkoła tańca Dansinn jest miejscem, w którym spotykają się pary taneczne reprezentujące różne style. To popularna w Azji kategoria, polegająca również na łączeniu profesjonalistów z amatorami. W 2017 roku Malitowski otworzył polski oddział szkoły Dansinn by Malitowski w Warszawie.

Znany z: programu telewizji Polsat "Got to Dance. Tylko taniec", w którym objął funkcję jurora w latach 2012-2013 r. Od 2014 roku zasiada w loży jurorskiej programu rozrywkowego "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". W 2018 roku ponownie został jurorem w programie telewizji Polsat "World of Dance Polska".

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • mistrz świata Professional Showdance, 2002-2004;
 • mistrz Polski Professional Latin, 2002-2010;
 • mistrz Europy Professional Showdance, 2004-2005;
 • mistrz UK Professional Open, 2008-2014;
 • European Pro Latin Championships, 2007-2010;
 • mistrz Świata Professional Latin, 2008-2009;
 • mistrz Europy Professional Latin, 2007-2011;
 • mistrz British Professional Open, 2008-2014;
 • Puchar Świata, 2010-2012
 • Nagroda Księcia Japonii, 2010;
 • nagroda Carl Alan Award for Best Performance, 2010;
 • Blackpool Dance Festival, 2013.


 • Link Instagram: https://www.instagram.com/mmalitowski/?hl=pl

  Link FB: https://www.facebook.com/MichalMalitowski
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index