Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka rozpoczęła swoją karierę jako Miss Nastolatek w 2003 roku, a osiem lat później zdobyła tytuł Miss Polonii. W 2013 roku zaczęła pracę jako prezenterka telewizyjna i od tego czasu była prowadzącą wielu programów, takich jak np. "Pytanie na śniadanie", "Sylwester z Polsatem".

Imię: Marcelina

Nazwisko: Zawadzka

Nazwisko panieńskie: Zawadzka

Pseudonim: brak

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 25.01.1989 r.

Znak zodiaku: Wodnik

Zawód: prezenterka telewizyjna, modelka, osobowość telewizyjna

Osoby - związki:Marcelina Zawadzka stara się chronić wszelkie informacje na temat swojego życia prywatnego, chociaż jej relacje i związki z mężczyznami wywołują spore zainteresowanie mediów oraz fanów prezenterki. W latach 2009-2012 spotykała się z kierowcą rajdowym Kubą Przygońskim. W 2017 roku była krótko w związku z aktorem Mikołajem Roznerskim. W tym samym roku Marcelina Zawadzka zaczęła umawiać się z Leonardo Marquezem, modelem z Brazylii, jednak także i ten związek nie przetrwał. W 2018 roku prezenterka związała się z Misterem Polski 2015, młodszym od prezenterki o 9 lat. W styczniu 2022 roku pojawiła się informacja, że Zawadzka ma nowego partnera i znowu jest zakochana. Tym razem jej wybrankiem został Max Gloeckner, Niemiec zajmujący się prowadzeniem własnego biznesu.

Rodzice: brak informacji na temat imion i nazwisk rodziców

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Karolina Zawadzka

BIO: Marcelina Zawadzka w 2003 roku wygrała konkurs Miss Nastolatek Malborka. Kolejnym etapem na drodze do kariery był udział i zwycięstwo w konkursie Miss Polonia w 2011 roku. W ten sposób udało się jej zakwalifikować do konkursu Miss Universe w 2012 roku. Marcelina Zawadzka zajęła miejsce w pierwszej szesnastce i była pierwszą Polką, której się to udało od 1989 roku, czyli od czasu sukcesu Anety Kręglickiej. Już rok po zdobyciu wysokiego miejsca w konkursie Marcelina Zawadzka zaczęła pracę jako prezenterka telewizyjna. Prowadziła początkowo programy takie jak "Projektanci na start" oraz "Dendżer". W 2015 roku zaczęła współpracować z Telewizją Polską i w latach 2015-2020 była jedną z osób prowadzących "Pytanie na śniadanie". Pojawiła się także w takich produkcjach jak "Bake Off - Ale ciacho!", "The Voice of Poland". Otrzymała Telekamerę w 2017 roku, a w grudniu 2021 roku rozpoczęła współpracę z inną stacją telewizyjną - Polsatem. Brała udział w klipie "Święta marzeń" i współprowadziła "Sylwester z Polsatem". Dodatkowo została prowadzącą reality show "Farma". Marcelina Zawadzka wystąpiła też w kilku teleturniejach dla celebrytów - to takie programy jak "Dance Dance Dance" oraz "Taniec z gwiazdami". W 2020 roku było głośno o Marcelinie Zawadzkiej z powodu afery związanej z oszustwami skarbowymi oraz praniem brudnych pieniędzy. W tamtym czasie prezenterka odeszła z Telewizji Polskiej i na chwilę wycofała się z życia publicznego. Afera, że wizerunek Zawadzkiej przestał być tak nieskazitelny jak dotychczas, a w efekcie prezenterka straciła stanowisko w "Pytaniu na śniadanie".

Znana z: wygranej w Miss Polonia 2011 oraz reprezentowania Polski w 2012 roku w Miss Universe.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):
 • aktorka w serialu "Pierwsza Miłość" (2014)
 • aktorka w serialu "Na sygnale" (2018)


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Telekamera w kategorii nadzieja telewizji (2017) - nagroda Fashion Magazine kategorii najlepiej ubrana kobieta mediów (2017)

  LINK Instagram: instagram.com/marcelina\_zawadzka/

  LINK Facebook: facebook.com/marcelinazawadzka/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index