Maja Frykowska

Maja Frykowska to osoba, o której zaczęto głośno mówić, gdy wzięła udział w polskim reality show "Big Brother" w 2002 r. Uznana została wówczas za jedną z najbardziej kontrowersyjnych uczestniczek programu. Od tego czasu stała się rozpoznawalna. Zagrała w polskich filmach i serialach, takich jak "Ostatni klaps" czy "Świat według Kiepskich". Nagrała kilka piosenek oraz próbowała sił jako prezenterka telewizyjna. Autorka książki "Pokonaj siebie", wydanej w 2018 roku.

Imię: Maja od 2010 roku, kiedy to oficjalnie zmieniła imię w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łodzi. Wcześniej nosiła imię Agnieszka.

Nazwisko: Brzezińska

Nazwisko panieńskie: Frykowska

Pseudonim: Frytka

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 23.12.1977 r.

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: aktorka

Osoby - związki:mąż Michał Brzeziński (od 2014 r.).

Rodzice: Bartłomiej Frykowski i Anna Toth

Dzieci: córka (ur. 2015 r.)

Rodzeństwo: przyrodnie siostry: Rozalia Toth i Rozalia Frykowska

BIO : Maja Frykowska urodziła się 23 grudnia 1977 roku w Łodzi. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego w warszawskiej Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych. Po burzliwym udziale w popularnym reality show "Big Brother" w 2002 roku wzięła udział w dwóch kolejnych: 3. edycji "Baru" w 2003 r. i 4.x edycji tego samego programu rok później. W 2006 roku spróbowała sił jako prezenterka w interaktywnym programie "Gierki nocne". Rok później poprowadziła kolejny program, tym razem o nazwie "Lub czasopisma" u boku Roberta Patoleta oraz Łukasza Posta. Celebrytka pokazała się również na dużym ekranie. Zagrała między innymi w kontrowersyjnym filmie "Pojechał, zobaczył" w 2007 roku według scenariusza i w reżyserii Wojciecha i Michała Węgrzynów. Produkcja zdobyła główną nagrodę na warszawskim Międzynarodowym Festiwalu "Lato Filmów". Celebrytka zagrała także główną rolę w filmie "Ostatni klaps" w reżyserii Gerwazego Reguły, gdzie wcieliła się w postać aktorki filmów dla dorosłych - Manuelli. Jej zdolności aktorskie nie zostały jednak docenione przez krytyków i tym sposobem w 2016 roku otrzymała antynagrodę Węża w kategorii najgorsza aktorka. Gościnnie zagrała w kilku polskich serialach, takich jak: "Świat według Kiepskich", "Tancerze", "Czas na lans", "Pierwsza miłość". Celebrytka miała także epizod na scenie muzycznej. Podczas występu w programie Kuby Wojewódzkiego wykonała debiutancki singiel "Moja miłość tak prawdziwa (Dwa gołębie)". Do innych jej popularnych utworów należą piosenki: "I Dream of You", "Zostałam bogata".Obecnie Maja Frykowska jest osobą bardzo religijną. Przyznaje, że wiara w Boga stała się dla niej wartością najważniejszą. W wywiadzie dla "Dzień dobry TVN", prowadzonego przez Kingę Rusin oraz Piotra Kraśko, w 2018 roku powiedziała, że Bóg ją "oczyścił" ze wszystkich jej grzechów i teraz jest "nawrócona".

Znana z: udziału w 3 edycji reality show "Big Brother" w 2002 roku, który wówczas był chętnie oglądany przez dużą widownię. Swoją popularność Maja zawdzięcza odważnemu i kontrowersyjnemu zachowaniu przed kamerami. Spekulowano bowiem, że odbyła stosunek z jednym z uczestników. To wydarzenie spowodowało ogromną falę krytyki. Celebrytka odczuła ją zwłaszcza w trakcie występu w programie Wojciecha Cejrowskiego. Dziennikarz nie szczędził jej wówczas słów krytyki i pogardy. Skandaliczna sytuacja spowodowała jednak, że Frytka stała się rozpoznawalna i jako jedna z nielicznych polskich bohaterek programów typu reality show tak długo utrzymała się w blasku fleszy. Obecnie jej profil na Instagramie obserwuje prawie 8 tysięcy followersów.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Pojechał, zobaczył" (2007 r.); - aktorka w filmie "Może tak być" (2008 r.); - aktorka w filmie "Ostatni klaps" (2015 r.).

Płyty :
 • album studyjny "Kuba Wojewódzki: Dwa gołębie" (2008 r.).


 • Książki :"Pokonaj siebie" autobiografia.

  Nagrody : brak

  LINK Instagram : @majafrykowska.official

  Link Facebook : @majafrykowska
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index