Świadectwo wiary Mai Frykowskiej
YouTube
Newsy

Maja Frykowska przerywa milczenie ze łzami w oczach: Mam dosyć tego życia [WIDEO]

Przejmujące nagranie

Maja Frykowska dała się poznać polskiej publiczności jako kontrowersyjna uczestniczka "Big Brothera". Potem próbowała swoich sił jako piosenkarka i aktorka, w tym celu skończyła nawet szkołę aktorską i zagrała w kilku produkcjach, ale ostatecznie postanowiła wycofać się z show-biznesu i żyć z dala od mediów. Niedawno wyszła za mąż. Przypomnijmy: Maja Frykowska wyszła za mąż! Znamy szczegóły

Frykowska przeszła też ogromną przemianę duchową. Swego czasu głośno było o jej nawróceniu, które udokumentowano stosownym nagraniem wideo, gdzie Maja tłumaczyła swoją przemianę, wiarę w Boga i dołączenie do Chrześcijańskiego Kościoła Reformacyjnego.

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy nie pojawiała się publicznie, odmawiała też wywiadów i jakichkolwiek kontaktów z prasą, a na publikacje dotyczące życia prywatnego reagowała za pośrednictwem prawnika. Teraz wzięła udział w projekcie "Jestem Drugi", który jest ruchem ludzi kochających życie z Bogiem. Frykowska nagrała film, w którym opowiada o powodach swojego nawrócenia:
 

Powiedziałam, że jestem akurat w takim momencie życia, że jestem na granicy - że dalej nie wiem co robić, gdzie pójść, bo jestem pogubiona zupełnie w tym wszystkim, co się teraz dzieje i właściwie mam dosyć tego życia. Wtedy Tomek zapytał mnie wprost, czy jestem gotowa teraz, żeby oddać życie Jezusowi w tym momencie. Więc to było dla mnie tak zastanawiające, mówię chwila, moment, no moje życie wygląda kiepsko na dzień dzisiejszy, ale ja jeszcze nie chcę umierać, bo wierzę, że coś dobrego się wydarzy. Zaczęli się śmiać i mówili "To jest tak, że kiedy po prostu oddasz swoje życie Jezusowi, twoje stare zostanie wymazane, a Ty będziesz nowym człowiekiem. Wszystko, co stare, nie będzie już miało znaczenia - tłumaczy.


Maja nie ukrywa też, że po przyjęciu Jezusa jej życie mocno się zmieniło, a ona sama przestała odczuwać pociąg do swojego starego życia i przyzwyczajeń.
 

Powiedziałam, że oddaję życie Jezusowi i co ma się stać, niech się dzieje. Zdarzyła się taka sytuacja, że się pomodliliśmy, on mnie zapytał, czy ja wyznaję Jezusa, czy go uznaję swoim panem i zbawicielem, czy wierzę w to, że on poszedł na krzyż za moje grzechy, więc powiedziałam absolutnie tak, wyznałam swoje grzechy w myślach. Czułam po prostu, że coś się we mnie dzieje, że coś się we mnie przemienia. Nagle po prostu ludzie się ode mnie odsuwają, którzy byli wcześniej, że te sytuacje narkotyki, zabawy, melanże, przestały mnie nagle interesować i nagle odcięłam się od tego świata, ludzi, imprez, gdzie do tej pory byłam duszą towarzystwa i zawsze miałam coś wesołego do powiedzenia i zawsze coś się wydarzało. Natomiast po każdym takim przeżyciu i spotkaniu z tymi ludźmi tak naprawdę gdzieś czułam, że umieram duchowo, że to idzie ku jakiemuś zatraceniu, że ja już nie chcę tego starego życia, że ja nie chcę już tam wracać. Że to nie jest mój świat, że to nie jest moje miejsce i ja tak naprawdę należę do Boga, a moje życie należy do niego. I dziękuję mu z całego serca, że jestem w miejscu, w którym jestem. I wiem, że jest jeszcze dużo rzeczy, które będę musiała w sobie zmienić, ale wiem jedno - ja chcę iść za Bogiem - deklaruje.


Poniżej pełny zapis wideo deklaracji wiary Mai Frykowskiej. Życzymy wszystkiego dobrego.

Zobacz: Maja Frykowska w Cannes - błyszczy jak nigdy wcześniejŚwiadectwo wiary Mai Frykowskiej


Świadectwo wiary Mai Frykowskiej


Świadectwo wiary Mai Frykowskiej

Maja Frykowska na lotnisku:

AKPA
Newsy
Szok! Maja Frykowska nawróciła się! Mamy oświadczenie
Gwiazda znowu zaskoczyła

Ostatnimi miesiącami Maja Frykowska zmieniła swój wizerunek o 180 stopni. Zrezygnowała z pseudonimu "Frytka", zmieniła imię i zdecydowanie poprawiła stylizacje. Zastanawialiśmy się, co było przyczyną takiej metamorfozy. Okazuje się, że za nowym wizerunkiem prezenterki stoi jej duchowa przemiana. Właśnie do internetu wyciekł film, w którym Maja Frykowska opowiada dokładnie jak jej życie zmieniło się od kiedy uwierzyła w Jezusa Chrystusa. - Przyjęłam Jezusa Chrystusa do swojego serca i od tego momentu moje stare życie umarło. Zaczęło się nowe. Wszystko, co stare - przeminęło. W moim życiu zapanował kompletny spokój. Powiem, że życie z Jezusem Chrystusem jest niesamowite. W moim życiu nie było żadnej stabilizacji, dlatego postanowiłam znaleźć coś realnego, stabilnego, prawdziwego - żywego Boga. I znalazłam go, on przyszedł do mojego serca i został w nim, jest w nim i będzie. Czy polskie społeczeństwo jest gotowe na taką duchową metamorfozę gwiazdy, która do niedawna słynęła z licznych skandali? Na pewno ten film jest testem dla wielu z nas na tolerancję i wyrozumiałość. (w tym miejscu znajdował się film wideo, który został usunięty ze względu na ograniczenia autorskie) Poniżej treść oświadczenie managementu Mai Frykowskiej:   Screen wpisu jaki pojawił się na Facebooku Mai Frykowskiej (facebook.com/majafrykowska):

Ania Świątczak o nawróceniu
Newsy
Była żona Wiśniewskiego nawróciła się. Ze łzami w oczach rozlicza się z przeszłością: Chciałam się ZABIĆ. Miałam bogatego męża, wielki dom...
Przejmujące świadectwo wiary Anny Świątczak

Temat wiary to bardzo kontrowersyjna kwestia, a gwiazdy niechętnie o tym mówią. Niektóre jednak przyznają się do tego, że zbłądziły i nie do końca wiedziały czego chcą. Ogromnym szokiem było swego czasu świadectwo Mai Frykowskiej , która wyznała, że "odnalazła Jezusa Chrystusa" . Zobacz:  Szok! Maja Frykowska nawróciła się! Mamy oświadczenie Teraz do grona osób, które poszły w jej ślady dołączyła Anna Świątczak , była żona Michała Wiśniewskiego . Wokalistka wzięła udział w cyklu "Jestem Drugi", gdzie ze łzami w oczach opowiedziała o swojej przemianie. Nie zabrakło wzruszających słów. Najbardziej zaskakujące było jednak to, że myślała o samobójstwie: Zawsze byłam zbuntowana i nie godziłam się na zastany porządek. Zaczęłam się zatracać. Pierwsze doświadczenia z narkotykami, z alkoholem i ucieczkami z domu. Po przyjeździe do Warszawy tak bardzo nie chciałam być  sobą.Wiecznie słyszałam, że jestem niewystarczająca. Nigdy nie słyszałam, że jest ok. Stanęłam na balkonie mojego wynajmowanego mieszkania i chciałam się zabić. Po porostu. Z tej bezsilności, że nie jestem w stanie tego zrobić, leżałam na podłodze i krzyczałam. Jej życie odmieniła pewna dziewczyna, którą spotkała na swojej drodze i namówiła ją na "spotkanie chrześcijańskie". Świątczak porzuciła wiarę w Boga dla Wiśniewskiego, ale z czasem zaczęła zauważać, że brakuje jej Boga: Miałam bogatego męża, wielki dom. Ta dziura gdzieś pozostała nadal, chyba jednak nieco głębiej schowana. I ta świadomość, że Bóg patrzy na mnie, jak go ranię, jak nie szanuję swojego męża. Po 6 latach moje małżeństwo się rozpadło i to znowu była moja decyzja. (…)  Znowu zostałam sama, tyle że z córkami bagażem potwornych doświadczeń duchowych.  Po 8 latach spotkała ponownie kogoś ze wspólnoty Chrześcijańskiego Kościoła...

Wywiad z Mają Frykowską
Darek Majewski/Facebook
Newsy
Frykowska szykuje powrót: Sama nie mogę się nadziwić. Moja przeszłość...
Maja w pierwszym wywiadzie od lat

Maja Frykowska jakiś czas temu postanowiła zmienić swoje dotychczasowe życie. Jedna z najsłynniejszych polskich celebrytek nawróciła się, co było jednym z najszerzej komentowanych wydarzeń rodzimego show-biznesu. Teraz prowadzi spokojne życie z dala od błysku fleszy, mając oparcie w ukochanym mężu. Przypomnijmy: Maja Frykowska już nie wróci na salony. Wiemy jaki biznes otworzyła z mężem Frykowska nie zapomina jednak o pasji, jaką jest aktorstwo. Kilka lat temu zdobyła tytuł magistra na wydziale aktorstwa właśnie, a na swoim koncie ma kilka ról. I to właśnie na tym skupia się w najnowszym wywiadzie z Media Elite, którego udzieliła po długiej medialnej przerwie. Maja wyraża nadzieję, że jej show-biznesowa przeszłość nie przeszkodzi krytykom i widzom w spojrzeniu na nią obiektywnym okiem. Dodaje też, że wyciągnęła lekcję z błędów, które kiedyś popełniła.   Oczywiście, że najlepiej czuję się w roli aktorki. Ukończyłam szkołę aktorską z tytułem magistra i nie stałoby się tak, gdyby to nie było moją pasją. Mam za sobą kilka ról filmowych i jedną rolę główną, która czeka na swoją premierę. Jaki będzie tego rezultat - czas pokaże. Chciałabym bardzo, aby krytycy i widownia obiektywnie ocenili mnie jako aktorkę, a nie jako postać show – biznesu, względem której ludzie mają mieszane uczucia. Ta osoba z przeszłości, a ja dzisiaj - to dwie skrajne postaci. Sama nie mogę się nadziwić. Moja przeszłość nie pozwala mi jeszcze do końca o sobie zapomnieć, czego po latach naprawdę żałuję. Nie najlepszy start wywołał falę krytyki i nienawiść, jakbym co najmniej kogoś zabiła. Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Ważne jest to, aby wyciągać z tych błędów wnioski i więcej ich nie popełniać. Zrobiłam sobie rachunek sumienia i dziś wiem, jakie wartości chcę sobą reprezentować i kim jestem. Nauczyło mnie to jednej...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner