W co wierzą gwiazdy?
Kto otwarcie przyznaje, że jest katolikiem, protestantem, kabalistą, buddystą?
1/9
W co wierzą gwiazdy?

Tematy związane z religią są bardzo osobiste i niewiele gwiazd decyduje się otwarcie o tym opowiadać. Jednak w świecie show-biznesu są osoby, które w publicznych dyskusjach opowiadają o wierze, według której zasad starają się żyć.

Żyjąc w Polsce większość gwiazd jest Katolikami. Jednak są i tacy celebryci, którzy wyznają mniej popularne w naszym kraju religie, jak buddyzm, judaizm czy kabałę. Sprawdziliśmy, kto otwarcie przyznaje się do swojej wiary i w co wierzy.

2/9
Anna Samusionek na otwarciu butiku Gerard Darel w Galerii Mokotów
Akpa

Anna Samusionek wyznaje jeden z odłamów protestantyzmu, którym jest Adwentyzm. Aktorka przejęła religię gdy była w związku z Krzysztofem Zuberem. Postępując zgodnie ze swoją wiarą gwiazda nie może m.in.: pracować w piątki po zmierzchu i w soboty, pić alkoholu oraz palić papierosów.

3/9
Michał Piróg na gali Fryderyki 2013
Akpa

Michał Piróg otwarcie przyznaje, że jest wyznawcą judaizmu, co w naszym kraju może budzić kontrowersje. Według ubiegłorocznego "Raportu mniejszości", w Polsce grupą najbardziej dotkniętą mową nienawiści i językiem wrogości są właśnie Żydzi (48%).

Tancerz nad swoją sferą duchową pracuje wyjeżdżając kilka razy w roku do Izraela, a także stosuje koszerną dietę.

4/9
MWZ_09803.jpg
AFTERPARTY EXCLUSIVE

Szerokim echem w świecie show-biznesu odbiło się nawrócenie Mai Frykowskiej. Aktorka po zmianie imienia przeszłą wizualną i duchową metamorfozę, i w 2011 roku wstąpiła do Chrześcijańskiego Kościoła Reformacyjnego. Na początku spekulowano, że to kolejny skandal mający przypomnieć o Mai. Czas jednak pokazuje, że celebrytka naprawdę "odnalazła Jezusa Chrystua w swoim sercu", bo na salonach pojawia się wyjątkowo rzadko (ostatnio wcale), a współwyznawcy regularnie publikują na stronach społecznościowych zdjęcia z nabożeństw, w których uczestniczy Frykowska.

Swoim świadectwem wiary w Jezusa podzieliła się przy pomocy świadectwa nagranego na potrzeby kościoła, w którym wyznała, że wiara dała jej duchową stabilizację. Wideo szybko zniknęło z sieci. Zobacz: Szok! Maja Frykowska nawróciła się! Mamy oświadczenie

5/9
Robert Lewandowski i Anna Stachurska na rozdaniu nagród Srebrne Jabłka Pani 2012

Robert Lewandowski, który jest wzorem dla wielu młodych ludzi otwarcie przyznaje, że jest Katolikiem, a kościół jest dla niego bardzo ważny i daje mu siłę. W zeszłym roku piłkarz zaangażował się nawet w akcję "Nie wstydzę się Jezusa!", która miała pokazać ludziom, że nie muszą wstydzić się wiary.

Piłkarz regularnie wspiera akcje katolickie i w wywiadach odnosi się do religii. Zobacz: 10 gwiazd wyznaje: Nie wsydzę się Jezusa!

6/9
Kayah na prezentacji Sylwester z Dwójką

Kayah od wielu lat w swoim życiu kieruje się kabałą. W jednym z wywiadów wokalistka wyznała, że mistyczna wiara związana z judaizmem pomogła jej pokonać białaczkę. Wyznawcami tej religii w Polsce są również Maryla Rodowicz, Katarzyna Figura czy Kora.

7/9
akpa20120927_flesz_ae_9910.jpg

Wyznawczynią kabały jest również Kate Rozz. Pewnego czasu pretensję o wiarę w moc "czerwonej nitki" miał jej prawie były mąż Piotr Adamczyk. Zobacz: Żona Adamczyka wstąpiła do sekty!

8/9
AKPA

Małgorzata Braunek praktykuje buddyzm. Aktorka w trudnych chwilach swojego życia szuka spokoju i równowagi w medytacji. Ponadto gwiazda jest mistrzem zen, a także kapłanką, która może udzielać ślubów.

9/9
Małgorzata Kożuchowska na gali TeleKamery 2013

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć Małgorzaty Kożuchowskej, która naszym subiektywnym zdaniem jest najbardziej religijną gwiazdą show-biznesu. Aktorka chętnie bierze udział w wydarzeniach organizowanych przez kościół, a także jeździ do Rzymu, aby w jednym z najważniejszych dla katolików miejsc pogłębiać swoją wiarę.

Aktorka w wielu wywiadach podkreślała, że Bóg w jej życiu odgrywa istotną rolę. Zobacz: "Wiara jest zbawienna"