Łukasz Jemioł

Łukasz Jemioł należy do najbardziej rozpoznawalnych projektantów mody w Polsce. W wieku 22 lat stworzył swoją pierwszą kolekcję, a od 2007 roku rozwija autorską markę pod szyldem własnego nazwiska. Za osiągnięcia w dziedzinie sztuki i mody otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Imię: Łukasz

Nazwisko: Jemioł

Pseudonim: brak

Wzrost: 182 cm

Data urodzenia: 18 marca 1983 roku

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: projektant mody

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat i siostra

BIO: Łukasz Jemioł to popularny wśród gwiazd i celebrytów, a także jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektantów mody w Polsce. Urodził się 18 marca 1983 roku w Radomiu, gdzie wychowywał się wraz z siostrą i bratem. W tym samym mieście ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Jako kierunek studiów wybrał Druk i ubiór na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Jeszcze na studiach, w wieku 22 lat stworzył swoją pierwszą autorską kolekcję ubrań. Najważniejszym ówczesnym ogólnopolskim konkursem dla projektantów była Złota Nitka i to właśnie Jemioł został jej laureatem. Za wybitne osiągnięcia na polu sztuki i mody został również wyróżniony stypendium nadanym mu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2007 roku powołał do życia już własną markę „Lukasz Jemiol Label”, pod którą tworzy autorskie projekty ubrań męskich, damskich i dziecięcych. Stroje Jemioła charakteryzuje prosta forma, którą wzbogacają sezonowe trendy świata mody. Idealnie nadają się jako kreacje wieczorowe, ale też na co dzień. Ubrania pod jego szyldem noszą takie gwiazdy, jak: Małgorzata Socha, Małgorzata Kożuchowska, Magda Gessler, Alicja Bachleda-Curuś, Małgorzata Rozenek-Majdan, Karolina Malinowska czy Anja Rubik.
Stroje projektanta można kupić w butikach stacjonarnych w Warszawie, Łodzi i Zakopanem lub poprzez sklepy internetowe. Kolekcje Jemioła oglądać można w telewizji w stacji TVN, Fashion TV i TVP, ale też na łamach czasopism kobiecych i modowych, takich jak: „Twój Styl”, „Zwierciadło”, „Elle”, „Gala”, „Viva!”.
Wraz z Hanną Lis w 2016 roku Łukasza Jemioła mogliśmy oglądać w programie rozrywkowym „Azja Express”. Para podróżująca po Azji bez grosza przy duszy zajęła w konkursie szóste miejsce. Łukasz Jemioł w 2019 roku zasłynął jako projektant najdroższego odkurzacza na świecie. Przygotował projekt czarnego urządzenia marki Electrolux ozdobionego kryształkami Swarovskiego. Za ten wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
Oprócz rządowego stypendium i nagrody w konkursie Złotej Nitki Łukasz Jemioł jest również laureatem w konkursie Moda Folk i Oskara Mody. Łukasz Jemioł bardzo chroni swoją prywatność. Nie wiemy zatem, z kim jest w związku, ani czy zamierza założyć rodzinę. Wiemy jednak, że ma pięknie urządzone mieszkanie w Warszawie, którego zdjęcia chętnie pokazuje w mediach.

Znany z: pokazów mody w Łazienkach Królewskich lub warszawskich teatrach. Łukasza Jemioła znamy również jako uczestnika programu rozrywkowego „Azja Express”, w którym wystąpił w parze z Hanną Lis, zajmując szóste miejsce. Projektant został też wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako twórca najdroższego odkurzacza na świecie – odkurzacz marki Electrolux projektant ozdobił kryształkami Swarovski'ego.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
- I miejsce w konkursie Moda Folk;
- Złota Nitka – nagroda główna w kategorii prêt-à-porter;
- Nagroda Oskara Mody.

Instagram: @lukaszjemiol

Facebook: @LukaszJemiol
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index