Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik
East News

Wpadka w "Dzień dobry TVN"! Zrobiło się bardzo nieprzyjemnie

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik
East News

Prowadzący "Dzień Dobry TVN" Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik narazili się fanom programu? Okazuje się, że prezenterzy zaliczyli wpadkę, której widzowie nie chcą im wybaczyć i domagają się publicznych przeprosin. Według internautów prowadzący wyśmiali wygląd koreańskiego piosenkarza, który został zwycięzcą w rankingu 100 najprzystojniejszych mężczyzn na świecie. Swojego oburzenia tą sytuacją nie kryje także Karolina Korwin-Piotrowska.

Zobacz także: Filip Chajzer tłumaczy się z wpadki z "atakiem paniki"! Dorota Szelągowska mocno: "to było strasznie słabe"

Prowadzący "Dzień Dobry TVN" powinni przeprosić za swoje zachowanie? 

We wtorkowy poranek w programie "Dzień Dobry TVN" pojawił się duet prowadzących - Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. W tym wydaniu śniadaniówki został poruszony temat kanonów piękna oraz urody. Na tapetę wzięto ranking TC Candler 100 najpiękniejszych męskich twarzy na świecie. W tym roku pierwsze miejsce w tym plebiscycie zajął 22-letni koreański piosenkarz Jungkook z grupy BTS. Prowadzący nie kryli swojego zaskoczenia, że to właśnie ten mężczyzna dostał miano najprzystojniejszego na świecie. 

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George'a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. [...] Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook - więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym... niespecjalnie bardzo męska, prawda? [...] Włosy zakładam, że farbowane - powiedziała Anna Kalczyńska. 

Ponadto został wyemitowany materiał, który dodatkowo rozzłościł widzów. Adam Feder zapytał Polaków, czy według nich jest to prawdziwy kanon piękna i czy Jungkook zasłużył na tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na świecie. Niestety dziennikarz również zaliczył wpadkę i pokazywał swoim rozmówcom zdjęcie innego członka zespołu BTS. Obydwie sytuacje spotkały się z ogromną krytyką internautów.

- Żenada, jest mi po prostu wstyd za to jak państwo przedstawili jednego z członków BTS

- Zachowaliście się żałośnie... Przeproście za swoją głupotę i zastanówcie się jeszcze nad sobą ..

- Nadal czekamy na oficjalne przeprosiny.

- Ile mamy czekać na publiczne przeprosiny?

- Czekam dalej na przeprosiny i wiedzcie ze nie zaprzestaniemy póki ich nie dostaniemy a Bighit się dowie o tym i poniesiecie konsekwencje 

- Jako fanka kpopu jestem oburzona postawa dziennikarzy ddtvn. rasistowskie komentarze, brak researchu, promowanie stereotypu „męskości”, ksenofobia... takich ludzi doprowadzamy do głosu w naszym kraju - piszą wściekli widzowie. 

Do dyskusji włączyła się także Karolina Korwin-Piotrowska, która także również nie kryje oburzenia zaistniałą w "Dzień dobry TVN" sytuacją.

Fani KPopu właśnie robią z TVN to, czego nie udalo się PiS w ostatnich latach. Rozjeżdżają równo i niestety zasłużenie. Sieć płonie. […]
3. W studiu jest „zabawnie”, bo prowadzący zauważają radośnie, że pan wygląda nie jak pan, tylko Mały Książę, bardzo śmiesznie się nazywa (no bardzo śmiesznie, szacuneczek), włosy ma farbowane (meeeehhh, ale śmieszne, polowa facetów w TVN, w szolbizie włosy doczepia i farbuje, ale to szczegół), ma kolczyki (fuj), no i ta twarz. Niemęska. Tak, mamy 21 wiek, dowcipaski z czyjegoś wyglądu, etniczności, rasy są passe…really?
4. Żeby było „fajniej” jakiś gościu idzie w miasto ze zdjęciem koreańskiego mężczyzny, żeby „lud” osądził, czy jest męski. Tylko, ze na zdjęciu jest ktoś inny. Zupełnie inny członek grupy BTS. Research, głupcze! – czytamy we wpisie Karoliny Korwin Piotrowskiej.

Stacja TVN postanowiła odnieść się do zarzutów widzów i opublikowała oświadczenie, w którym przeprosiła zarówno członków zespołu BTS jak również każdego, kogo mógł urazić ich materiał.

TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma.
Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości - czytamy w oświadczeniu.

A wy co myślicie na ten temat? Czy rzeczywiście prowadzący wykazali się rasistowskim zachowaniem?

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik
East News

Głos w tej sprawie zabrała także Karolina Korwin-Piotrowska, która nie kryje swojego oburzenia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fani KPopu właśnie robią z TVN to, czego nie udalo się PiS w ostatnich latach. Rozjeżdżają równo i niestety zasłużenie. Sieć płonie. 1. W ddtvn pokazano wyniki plebiscytu na Najpiękniejsze gwiazdy w 2019 roku. 2. Wygrywa lider grupy BTS. To jest KPop. Można sprawdzić w Google. Najlepiej sprzedająca się muzyka świata. Absolutny fenomen, artystyczny, kulturowy, socjologiczny, o którym kręci się dokumenty. Tego słuchają miliony. Także w Polsce. Można wszystko sprawdzić, trzeba chcieć. Jest w Google. 3. W studiu jest „zabawnie”, bo prowadzący zauważają radośnie, że pan wyglada nie jak pan, tylko Mały książę, bardzo śmiesznie się nazywa (no bardzo śmiesznie, szacuneczek), włosy ma farbowane (meeeehhh, ale śmieszne, polowa facetów w TVN, w szolbizie włosy doczepia i farbuje, ale to szczegół), ma kolczyki ( fuj), no i ta twarz. Niemęska. Tak, mamy 21 wiek, dowcipaski z czyjegoś wyglądu, etniczności, rasy są passe...really? 4. Żeby było „fajniej” jakiś gościu idzie w miasto ze zdjęciem koreanskiego mężczyzny, żeby „lud” osądził, czy jest męski. Tylko, ze na zdjęciu jest ktoś inny. Zupełnie inny członek grupy BTS. Research, głupcze! 5. Jesteśmy w mediach, w telewizji, która głosi tolerancję, na prawo i lewo teraz puszcza przemówienia z Auschwitz o wykluczaniu,o rasizmie, o potrzebie tolerancji,o tym, ze się innych, inności wszelkiej palcem nie wytyka. Tu się mówi, podobno z troską o tym, ze wzrasta ilość depresji, samobójstw wśród ludzi, wytykanych palcami, odrzucanych, ze względu właśnie na wygląd czy rasę. To jest kraj, w którym na ulicy nadal słyszy się „asfalt”, „ciapaty”, „mongoł”. Ale to tu o poranku była beka z psychicznie chorych, wiec beka z innego typu urody tez spoko przejdzie. I ktoś się jeszcze dziwi, ze ludzie przeskakują na Pytanie na śniadanie albo Netflix?i I na koniec: zwizualizujmy sobie, ze w koreańskiej śniadaniówce byłaby taka mega rasistowska beka z męskości i wyglądu prezenterów ddtvn....just saying;) Hitem sieci, w skali już globalnej, jest hashtag #dziendobrytvnisoverparty #ksenofobia #rasizm #bodyshaming #bts #kpop

Post udostępniony przez karolina korwin piotrowska (@karolinakp)

Jungkook z koreańskiego zespołu BTS wygrał w rankingu na najbardziej przystojnego mężczyznę na świecie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ARMY

Post udostępniony przez BTS JUNGKOOK 정국 (@jungkookbts)

 

Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27