Kanye West

Ye (do niedawna jeszcze Kanye West) uchodzi za jednego z najlepszych producentów muzycznych i najwybitniejszych raperów XXI wieku. Czym zasłużył sobie na tak zaszczytne miano? Jak doszedł do tego etapu w swojej karierze? Co ukształtowało jego wrażliwość muzyczną? Sprawdź!

Imię: Ye (do 19 października 2021 Kanye Omari)

Nazwisko: Ye (do 19 października 2021 West)

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Yeezy, Jeezy

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 8 czerwca 1977 roku

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: raper, aktor, wokalista, projektant mody i producent muzyczny

Osoby - związki:Alexis Phifer - projektantka mody i stylistka. Para poznała się w 2002 roku, a cztery lata później doszło do zaręczyn. Związek nie przetrwał jednak próby czasu. Raper i designerka zerwali w 2008 roku;Amber Rose - amerykańska modelka i osobowość telewizyjna. Para spotkała się na planie teledysku "Put on" w 2009 roku. Ich związek nie trwał jednak zbyt długo, a rozstanie miało dość burzliwy charakter;Kim Kardashian - amerykańska modelka, aktorka i osobowość telewizyjna. Popularność przyniósł jej udział w reality show "Z kamerą u Kardashianów". Wystąpiła też w programie "Dancing with the Stars". Para spotykała się kilkukrotnie przy różnych okazjach. Pracowali razem nad hiphopowym skeczem "Alligator Boots". Show co prawda nigdy nie ujrzało światła dziennego, ale zaowocowało zacieśnieniem więzi między raperem i celebrytką, choć nadal pozostawali tylko przyjaciółmi. Zakochany muzyk nie ustawał w wysiłkach, by zdobyć serce Kim. Tymczasem ona nie narzekała na brak zainteresowania ze strony płci męskiej, a u jej boku pojawiali się coraz to nowi partnerzy. Mężczyzna nie tracił jednak nadziei. W końcu jego cierpliwość została nagrodzona. W 2012 roku modelka potwierdziła, że jest w związku z raperem. W czerwcu 2013 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko, a niespełna rok później para stanęła na ślubnym kobiercu. Małżeństwo doczekało się jeszcze trójki pociech. Ich miłość wielokrotnie była wystawiana na próbę. W lutym 2021 roku Kim złożyła do sądu papiery rozwodowe.

Rodzice: nauczycielka akademicka Donda C. West (z domu Williams) i fotoreporter Ray West

Dzieci: Dwóch synów - Saint (urodzony 5 grudnia 2015 roku) oraz Psalm (ur. 10 maja 2019 roku) i dwie córki - North, która przyszła na świat 15 czerwca 2013 roku, i Chicago (ur. 16 stycznia 2018 roku).

Rodzeństwo: brak

BIO: Ye urodził się jako Kanye West w stanie Georgia. W wieku trzech lat po rozwodzie rodziców przeniósł się z matką do Chicago. Tam ukończył Polaris High School. Potem zaczął uczęszczać na studia, ale je przerwał, by poświęcić się swojej prawdziwej pasji - muzyce. Początkowo nie odnosił żadnych większych sukcesów. Został zauważony w 2000 roku, kiedy nawiązał współpracę z wytwórnią Roc-A-Fella Records i innymi muzykami, między innymi z Jayem-Z. Spełniał się w roli producenta. W 2004 roku wydał swój pierwszy studyjny album "The College Dropout". Potem jego kariera rozwinęła się bardzo szybko. Dziś jest jednym z najbardziej znanych raperów na świecie. Jego życie nie jest jednak usłane różami. Muzyk ma na swoim koncie liczne skandale i konflikty z prawem. Ye cierpiał na depresję, a w 2018 roku zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową.

Znany z : działalności muzycznej, a także biznesowej. Zaistniał również w świecie mody. Stworzył własną linię obuwia i apaszek. W 2003 roku powołał do życia fundację Kanye West Foundation, która pomaga dzieciom z biednych rodzin w uzyskaniu wykształcenia. Ye wspiera zresztą wiele różnych akcji charytatywnych, takich jak: "Millions More Movement" czy "100 Black Men of America".

Funkcja w filmie: - aktor w filmie "We Were Once a Fairytale" (2009); - aktor w filmie "Runaway" (2010); - aktor w filmie "Cruel Summer" (2012); - aktor w filmie "Legenda telewizji 2: Kontynuacja" (2013).

Płyta:"The College Dropout" (2004);"Late Registration" (2005);"Graduation" (2007);"808s & Heartbreak" (2008);"My Beautiful Dark Twisted Fantasy" (2010);"Watch the Throne" we współpracy z Jay-Z (2011);Cruel Summer we współpracy z GOOD Music (2012);"Yeezus" (2013);"The Life of Pablo" (2016);"Ye" (2018);"Kids See Ghosts" we współpracy z Kid Cudi, as Kids See Ghosts (2018);"Jesus Is King" (2019);"Donda" (2021).

Książki: brak

Nagrody:
  • Grammy Awards i wiele innych.


  • LINK Instagram: brak jednoznacznych informacji

    Link FB: https://www.instagram.com/kanyewest/?hl=pl
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index