taylor swift koncert kylie jenner w białym topie siedzi w domu kaney west na spacerze idzie sobie Messi i Ed Sheeran na liście Forebsa Bogate Gwiazdy Cooper Beyonce Ronaldo
Lista najbogatszych gwiazd
EastNews

Która gwiazda zarabia najwięcej pieniędzy? To pytanie nie jest już zagadką, bo magazyn "Forebes" opublikował coroczne zestawienie najbogatszych artystów, sportowców i celebrytów. Na konta gwiazd co minutę potrafią wpadać tysiące złotych, a wszystko za sprawą nie tylko ich tras koncertowych czy super występów na boisku, ale i biznesów, które prowadzą. Celebryci zarabiają sprzedając ubrania, kosmetyki czy prowadząc aplikacje na smartfony!

Kto ma na koncie miliony? Poniżej przedstawiamy nazwiska gwiazd, które uplasowały się wysoko na liście. Jesteście zaskoczeni tak wysokimi zarobkami gwiazd? 

1/5
taylor swift koncert
eastnews

Taylor Swift zarabia miliony 

Na pierwszym miejscu najlepiej zarabiających gwiazd na świecie znalazła się Taylor Swift! Wszystko za sprawą ubiegłorocznej trasy koncertowej, dzięki której piosenkarka zarobiła 185 mln dolarów! Trasę (53 koncerty) okrzyknięto najbardziej dochodową w historii Stanów Zjednoczonych. Udało się zarobić na niej 266,1 mln dolarów! 

Co ciekawe to nie pierwszy raz, gdy wokalistka jest na szczycie rankingu. 29-latka na podium stanęła już trzy lata wcześniej w 2016 roku.

Zobacz także: Justin Bieber naprawdę zdradzał Selenę Gomez?! Potwierdziła to Taylor Swift!

2/5
kylie jenner w białym topie siedzi w domu
Instagram

Drugie miejsce należy do królowej Instagrama, czyli 21-letniej Kylie Jenner. Najmłodsza z sióstr Jenner-Kardashian dzięki swojej linii kosmetyków zarobiła 170 mln dolarów. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy wcześniej mama malutkiej Stormi została okrzyknięta najmłodszą miliarderką na świecie. Firma celebrytki warta jest 900 mln dolarów. 

3/5
kaney west na spacerze idzie sobie
eastnews

Wydawać by się mogło, że kolejne miejsce będzie należeć np. do Kim Kardashian, ale celebrytkę wyprzedził jej mąż - Kanye West! Raper od 10 lat plasuje się wysoko na listach najbardziej stylowych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio wykorzystał to wypuszczając na rynek własną linię butów Yeezy! Pomimo astronomicznej ceny nawet i w warszawskich sklepach ustawiały się kolejki chętnych do kupna tych sneakersów! W Polsce można było kupić obuwie od Kanye Westa za 850 złotych za parę

Ostatni dochód rapera szacowany jest na 150 mln dolarów. 

4/5
Messi i Ed Sheeran na liście Forebsa
Eastnews

Czwarte miejsce należy do Lionela Messiego. W ubiegłym roku argentyński sportowiec zarobił 127 mln dolarów. Ostatni kontrakt, który obowiązuje do 2021 roku, piłkarz podpisał dwa lata temu. Na jego mocy Leo zarabia 40 milionów euro za każdy sezon gry, co czyni go jednym z najlepiej zarabiających sportowców! W 2019 roku pojawiły się plotki o podwyżce dla Messiego. Jeśli taka by nastąpiła, to sportowiec w następnym roku mógłby wyprzedzić Taylor Swift! 

Na piątym miejscu z dochodem 110 mln dolarów uplasował się Ed Sheeran. Wokalista w ubiegłym roku koncertował w ramach Divide Tour w Europie. W sierpniu zagrał nawet dwa koncerty w Polsce! 

5/5
Bogate Gwiazdy Cooper Beyonce Ronaldo
EastNews/Instagram

Kto jeszcze znalazł się na liście stu najbogatszych gwiazd świata?

6. Cristiano Ronaldo - 109 mln dolarów 

7. Neymar - 105 mln dolarów 

8. The Eagles - 100 mln dolarów

9. Dr. Phil McGraw - 95 mln dolarów

10. Dr. Phil McGraw - 94 mln dolarów

Autorka książek o Harrym Potterze, J.K. Rowling uplasowała się na 13. pozycji, Elton John zajął 19. miejsce, a Beyonce i Jay-Z (razem) 20. miejsce! Gwiazdy z dochodem 81 mln dolarów wyprzedziły Kim Kardashian, która jest dopiero na 26. miejscu (72 mln dolarów). 

Film "Narodziny gwiazdy" pozwolił również wysoko uplasować się na liście Bradleyowi Cooperowi. Były partner Iriny Shayk zajął 43. miejsce mając 57 mln dolarów więcej na koncie.

Wokalistka Ariana Grande (48 mln dolarów) zajęła 62. miejsce, Lady Gaga (39,5 mln dolarów) 90. miejsce, a listę zamknęła Celine Dion (37,5 mln dolarów).