Izabela Małysz

Izabela Małysz to żona Adama Małysza, legendy polskich skoków narciarskich. Urodziła się w 1978 roku. Ma wyższe wykształcenie - ukończyła studia z administracji publicznej w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Obecnie prowadzi firmę odzieżową. Izabela ma z mężem córkę Karolinę, urodzoną w 1997 roku.
 

Imię: Izabela

Nazwisko: Małysz

Nazwisko panieńskie: Polok

Pseudonim: brak

Wzrost: brak danych

Data urodzenia: 4 grudnia 1978 roku

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: businesswoman

Osoby - związki:
- mąż Adam Małysz (od 1997-obecnie)

Rodzice: mama Maria

Dzieci: córka Karolina Małysz (ur. 1997)

Rodzeństwo: brak

BIO: Izabela Małysz to żona najpopularniejszego polskiego skoczka, współwłaścicielka fundacji. Urodziła się 4 grudnia 1978 roku. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na kierunku administracja publiczna.
Izabela poznała swojego przyszłego męża jeszcze w szkole podstawowej. Adam był w klasie wyżej, ponieważ jest o rok starszy. Wtedy jednak nic  nie zwiastowało tego, że zostaną małżeństwem, ponieważ, jak Izabela sama podkreślała w rozmowach z mediami, był wówczas jedynie kolegą. Parą zostali dopiero podczas wakacji w 1996 roku. W wywiadach Iza zaznaczyła, że Adam oczarował ją poczuciem humoru. Niedługo później, bo już w styczniu 1997 roku doszło do zaręczyn, a już w czerwcu 1997 roku 19-letnia Izabela Polok wyszła za mąż za Adama Małysza, aktywnego skoczka narciarskiego i późniejszą gwiazdę skoków narciarskich. Izabela i Adam zawarli ślub ekumeniczny w Kościele katolickim. Przyczyną była różnica wyznań: Izabela należy do Kościoła katolickiego, natomiast Adam jest ewangelikiem. Kilka miesięcy po ślubie, 31 października, narodziła się ich córka Karolina. Została ona ochrzczona w Kościele katolickim.
W 2002 roku para założyła Fundację Izabeli i Adama Małyszów, której siedziba mieści się w Wiśle. Zadaniem fundacji jest wspieranie dzieci z uzdolnieniami sportowymi. Obecnie Izabela wraz z mężem Adamem mieszka w Wiśle. Mimo licznych spekulacji na temat domniemanych kłopotów w związku małżeństwo państwa Małyszów, ma się znakomicie. Przyznają, że jak każda para mają problemy, jednak potrafią wypracować kompromisy.
W 2021 roku Karolina, córka Izabeli Małysz, wyszła za mąż. Jej partnerem jest Kamil Czyż. Żona sławnego polskiego skoczka to fanka podróżowania. Na swoim instagramowym profilu zamieszcza liczne zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Zwiedziła m.in. Bangkok, Malediwy oraz Finlandię. Profil Izabeli na Instagramie śledzi 38,7 tys. użytkowników. Kobieta prowadzi też własny sklep internetowy z odzieżą, który nosi nazwę Małysz Fashion. Oprócz regularnej odzieży można w nim kupić elementy garderoby z wizerunkiem Adama.
Jesienią 2021 roku Izabela Małysz wzięła udział w dwunastej edycji programu "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami". Jak sama przyznaje, do uczestnictwa w programie wielokrotnie namawiano ją już wcześniej. Jej partnerem tanecznym był znany z poprzednich edycji tancerz Stefano Terrazzino. Para zajęła 7. miejsce. Izabela zdradziła mediom, że w pewnym sensie cieszy ją odejście z programu, ponieważ mocno doskwierała jej tęsknota za domem.

Znana z: udziału w programie "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami", a także z małżeństwa z gwiazdą skoków narciarskich Adamem Małyszem.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Instagram: @izamalysz

Facebook: @iza.malysz
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index