bio

 • Wiek:
  62 lat
 • Data urodzenia:
  16 sierpnia 1958
 • Zawód:
  aktorka, piosenkarka, reżyserka
 • Wzrost:
  164cm
 • Znak zodiaku:

Madonna – właściwie Madonna Louise Veronica Ciccone, królowa popu i skandalistka. Pochodząca z Bay City amerykańska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest także aktorką, producentką filmów, muzyki, scenarzystką i pisarką.

Pod koniec lat 70. przyjechała do Nowego Jorku i zaczęła karierę jako tancerka tańca nowoczesnego. Pozowała do nagich zdjęć magazynom „Playboy” i „Penthouse” - są teraz sporo warte. W 1983 roku wyszła jej debiutancka płyta zatytułowana „Madonna”, poprzedzająca albumy „Like a Virgin”, „Erotica”, czy chociażby ostatnie „MDNA” i „Rebel Heart”. Fanów gorszyła wyuzdanym tańcem na scenie, imitowaniem seksu z tancerzami, pocałunkami z kobietami, teledyskiem, gdzie całowała figurę świętego i tańczyła na tle płonących krzyży, domniemaną masturbacją w trakcie występu, za który kanadyjska policja próbowała ją aresztować.

Madonna wystąpiła również w wielu produkcjach filmowych: „W łóżku z Madonną”,  „Cztery pokoje”, „Sekrety Madonny”, „Taka jestem. Britney Spears”. W 1996 roku wystąpiła w musicalu „Evita”, za który otrzymała Złoty Glob dla najlepszej aktorki filmu komediowego lub musicalu. Jako reżyserka i scenarzystka zadebiutowała filmem „Mądrość i seks”.

Artystka dwa razy wyszła za mąż: za Seana Penna i Guy'a Ritchiego. Ma czwórkę dzieci, w tym dwoje adoptowanych z Malawi.