bio

 • Wiek:
  50 lat
 • Data urodzenia:
  13 maja 1970
 • Zawód:
  dziennikarka
 • Wzrost:
  170cm
 • Znak zodiaku:
Hanna Lis – prezenterka telewizyjna, dziennikarka. Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z rodziny o dziennikarskich tradycjach, jej matka była korespondentką „Życia Warszawy” w Rzymie, a ojciec dziennikarzem prasowym. W dzieciństwie reprezentowała Polskę na 20. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Zecchino d’Oro w 1977 roku. Wykonała piosenkę "Rapa rapanello", która została wybrana najładniejszą piosenką zagraniczną. Dwa lata później mała Hania wykonała ją ponownie z towarzyszeniem chóru Piccolo Coro dell’Antoniano podczas indywidualnej audiencji u papieża Jana Pawła II.
Jako dziennikarka zaczęła pracować w 1992 roku w TVP1, gdzie prowadziła „Teleexpress”. W 1997 roku otrzymała Wiktora w kategorii Odkrycie roku. W 2003 roku rozpoczęła pracę jako wydawca i prowadząca „Dziennika” w TV4. W latach 2004-2008 była prezenterką „Wiadomości” w Polsacie. Zrezygnowała z tej posady solidaryzując się z mężem, Tomaszem Lisem, który został dyscyplinarnie zwolniony przez prezesa stacji. Następnie związała swoją karierę zawodową z TVP1, gdzie również prowadziła „Wiadomości” oraz program publicystyczny „Temat dnia. Rozmowy Jedynki” na zmianę z Piotrem Kraśką i Jarosławem Kulczyckim. Straciła tę posadę, co spotkało się ze sprzeciwem jej redakcyjnych kolegów. W 2014 roku prowadziła w TVP2 „Panoramę”. Ostatecznie związała się z TVP Info, gdzie prowadziła program publicystyczny „Po przecinku”. Odeszła po przejęciu władzy nad TVP przez nową ekipę. W TVN Style poprowadziła program "Bez planu", a także wystąpiła w parze z Łukaszem Jemiołem w pierwszej edycji reality show "Azja Express".

Hanna Lis prywatnie

Zamężna z dziennikarzem Tomaszem Lisem wcześniej była żoną adwokata Roberta Smoktunowicza, a ze związku z Jackiem Kozińskim ma dwie córki: Julię i Annę.