Gwiazdy o decyzji Trybunału Konstytucyjnego
Instagram

Gwiazdy komentują decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie ukrywają oburzenia!

Gwiazdy o decyzji Trybunału Konstytucyjnego
Instagram

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu są niezgodne z konstytucją. W ten sposób tzw. kompromis aborcyjny, który został z trudem wypracowany w latach 90. przestaje obowiązywać. Jedynie dwóch sędziów zagłosowało inaczej, a to oznacza, że zdecydowała większość!

Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (...) jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji" - wygłosiła w wyroku prezes TK Julia Przyłębska.

W sieci pojawiło się mnóstwo głosów gwiazd, polityków i kobiet, którzy nie zgadzają się z taką decyzją. Wśród nich krytycznie o orzeczeniu piszą m.in. Anja Rubik, Kinga Rusin, Matylda Damięcka czy  Joanna Koroniewska. Głos zabrali też mężczyźni, a wśród nich m.in Michał Piróg, Robert Biedroń, Rafał Trzaskowski, Maciej Dowbor, Kuba Wojewódzki. Przeciw tej decyzji protestuje też mnóstwo kobiety w całym kraju!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

(ENG below ) i się stało ....to wyrok na Polki i Polskie rodziny. Polska 2020 .. Prawo ingeruje w najbardziej prywatne decyzje życiowe obywateli! To prawo w szczególności uderzy w najuboższe kobiety i rodziny w Polsce!!! Propagandowy cel zostanie osiągnięty - oficjalne statystyki aborcji spadną. Ale aborcje będą odbywały się nadal, tylko w większym strachu, osamotnieniu i często w nieodpowiednich warunkach, które mogą zagrażać życiu kobiety. (ENG👇) and it happened .... Poland 2020 .. The law interferes in the most private life decisions of its citizens! The Tribunal just issued a sentence preventing the termination of a pregnancy in the case of fatal and irreversible fetal defects, such as the lack of internal organs, severe deformations of the spine or brain, or when the fetus has no chance of life. This law will particularly impact the poorest women and families in Poland. The propaganda’s goal will be achieved - official abortion statistics will fall. But abortions will still take place, only in greater fear, loneliness, and often in terrible conditions.

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

 

Głos w sprawie orzeczenia zabrała też Joanna Koroniewska jako mama dwóch córek. 

Mam dwie Córki, sama przeszłam bardzo wiele jako kobieta, jako ciężarna, mam za sobą traumatyczne przeżycia i jestem w szoku, że ktoś odbiera mi MOJE prawa. Dawno NIC mnie tak nie poruszyło. Dawno nie wstydziłam się za to w jakim kraju przyszło mi żyć. Nie przypuszczałam, że MOJE dzieci będą świadkami TAKICH wydarzeń.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Starałam się nigdy nie prezentować moich poglądów politycznych. Ale COŚ się we mnie przelało. Mam dwie Córki, sama przeszłam bardzo wiele jako kobieta, jako ciężarna, mam za sobą traumatyczne przeżycia i jestem w szoku, że ktoś odbiera mi MOJE prawa. Dawno NIC mnie tak nie poruszyło. Dawno nie wstydziłam się za to w jakim kraju przyszło mi żyć. Nie przypuszczałam, że MOJE dzieci będą świadkami TAKICH wydarzeń. Ale JEDNA RZECZ w tym CO ZŁE mnie pociesza. NA SZCZĘŚCIE nie jesteśmy bandą wszystko łykających idiotów. I mamy w sobie siłę. Dużo siły. Szanuję poglądy innych, ale TYLKO dopóki ktoś respektuje MOJE prawa. I szczerze, znam wiele rozwiązań, ale nasuwa mi się na myśl jedno. Jeśli Ktoś się ze mną nie zgadza, nie zgadza się z faktem, że TO MY POWINNYŚMY mieć prawo decydowania, może śmiało opuścić ten profil. Nie będę tęsknić. Dość tego. #wyroknakobiety #powiedzkomuś #trybunał #22.10.2020

Post udostępniony przez Joanna Koroniewska - Dowbor (@joannakoroniewska)

 

Hanna Lis również podsumowała orzeczenie TK jako wyrok na kobiety.

Hanna Lis o wyboku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji
Instagram

W sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego na swoim Instagramie Matylda Damięcka zamieściła bardzo wymowną grafikę! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

”podczłowiek/niemężczyzna” nie wiem co powiedzieć/narysować

Post udostępniony przez Matylda Damięcka (@thegirlwhofellonearth)

Oburzona wyrokiem Trybunału jest również Kinga Rusin. Dziennikarka napisała wprost:

Chcesz czy nie, umrzesz czy nie, będziesz wyć z bólu i miotać się z cierpienia - nieważne! MASZ RODZIĆ! Martwe, pozbawione organów, zdeformowane - MASZ RODZIĆ - bo tak chce fundamentalistyczna władza! To „prawo”, o którym wypowiada się bezprawny Trybunał Konstytucyjny jest nożem wbijanym w serce i macice tych najbiedniejszych kobiet, których nie będzie stać na legalną aborcję zagranicą.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chcesz czy nie, umrzesz czy nie, będziesz wyć z bólu i miotać się z cierpienia - nieważne! MASZ RODZIĆ! Martwe, pozbawione organów, zdeformowane - MASZ RODZIĆ - bo tak chce fundamentalistyczna władza! To „prawo”, o którym wypowiada się bezprawny Trybunał Konstytucyjny jest nożem wbijanym w serce i macice tych najbiedniejszych kobiet, których nie będzie stać na legalną aborcję zagranicą. Biedne, zrozpaczone i zdesperowane będą ofiarami podziemia aborcyjnego rodem z trzeciego świata! To mógł wymyślić tylko skrajny cynik, człowiek niespełna rozumu albo patologiczny sadysta. grafika autorstwa: @thegirlwhofellonearth (Matylda Damięcka)

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

22.10 Straszny dzień dla polskich kobiet. Pseudo Trybunał Konstytucyjny orzekł, ze aborcja w przypadku ciąż patoembrionalnych jest niezgodna z konstytucją. Zmuszając kobiety do utrzymywania ciąż w przypadku nieodwracalnie uszkodzonych płodów. Bezczaszkowce, bezmózgowce, z rozszczepionym kręgosłupem, organami poza obrębem ciała nie mają żadnych szans na przeżycie po urodzeniu. Takie ciąże mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia kobiety. Potworną traumą dla niej i jej bliskich. Decyzja o aborcji, w takich wypadkach popierana przez 78% naszego społeczeństwa, dyktowana jest także chęcią oszczędzenia umierania w cierpieniu zdeformowanym istotom. Niewyobrażalne jest dla kogokolwiek, kto tego nie doświadczył jak dramatyczne jest to doświadczenie dla kobiety. Nikt nie ma prawa osądzać jej decyzji. Nie ma prawa decydować za nią. #piekłokobiet #powiedzkomuś #niedlazaostrzaniaustawyaborcyjnej #prawakobiet #wyroknakobiety Grafika @martafrej

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official)

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY wydał dzisiaj #WYROKNAKOBIETY zgodnie z którym przerwanie ciąży z powodu poważnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją. Od 1993 roku w Polsce obowiązywała ustawa, wg której przerwanie ciąży było legalne w 3 przypadkach: - gdy ciąża zagraża zdrowiu lub życiu matki - gdy pochodzi z gwałtu - gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu Organizowanie takich głosowań w samym środku szalejącej pandemii jest w mojej ocenie aktem politycznego wyrachowania! To, co się dziś stało to skazanie tysięcy kobiet na cierpienie. Zwracam się zatem z pytaniem do ludzi odpowiedzialnych za tę decyzję: Jak nasze państwo jest przygotowane do niesienia pomocy kobietom, które zmusi do urodzenia nieodwracalnie uszkodzonych płodów? Temat braku wystarczającej pomocy osobom niepełnosprawnym jest poruszany od lat. Protesty wspaniałych rodziców takich dzieci od lat spychane są na margines. Nie dostają odpowiedniej pomocy, wparcia, są zostawieni sami sobie. Po raz kolejny cały ciężar i odpowiedzialność została zrzucona na kobiety. M. Grafika via: @karolinakp

Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

 

 

 

Więcej na temat Anja Rubik Hanna Lis aborcja
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13