bio

 • Wiek:
  37 lat
 • Data urodzenia:
  12 maja 1983
 • Zawód:
  aktorka, piosenkarka
 • Wzrost:
  168cm
 • Znak zodiaku:
Alicja Bachleda-Curuś – urodzona w Tampico (Meksyk) polska aktorka i piosenkarka. Jest absolwentką The Lee Strasberg Theatre & Film Institute w Nowym Jorku.
Alicja Bachleda-Curuś przez pierwsze kilka miesięcy swojego życia mieszkała w Meksyku, gdzie pracował jej ojciec, z zawodu geolog. Swoją karierę estradową rozpoczęła już w wieku 6 lat. Od tamtej pory występowała na licznych festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej oraz poezji śpiewanej, gdzie odnosiła sukcesy. Została uznana za najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą, w 1995 roku otrzymała Grand Prix 1 Programu Telewizji Polskiej - "Tęczowy Music Box". W wieku 10 lat nagrała swoją pierwszą kasetę zatytułowaną: „Sympatyczne sny”. Później nagrała jeszcze jedną kasetę "Nie załamuj się/Minuta fantazji", a w październiku 2001 roku ukazała się jej debiutancka płyta "Klimat".
Alicja Bachleda-Curuś zadebiutowała na wielkim ekranie u boku Michała Żebrowskiego w 1999 roku rolą Zosi w „Panu Tadeuszu” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Grała również w młodzieżowych filmach np. „Z miłością nie wygrasz” czy „Letnia burza”. Zagrana przez nią Ewa w szwajcarskiej produkcji pt. „Na Wschód” i Veronica w amerykańskiej produkcji „Handel” zostały docenione za oceanem. Grała główną rolę w filmie „Ondine” u boku swojego przyszłego partnera i ojca jej dziecka - Colina Farrella. Wystąpiła gościnnie w kilku polskich serialach telewizyjnych, a w latach 2002-2004 można było ją oglądać w „Na dobre i na złe”. Alicję Bachledę-Curuś przyjęto do Europejskiej Akademii Filmowej oraz Stowarzyszenia Aktorów Amerykańskich. W maju 2010 roku Alicja Bachleda-Curuś zasiadła w Jury Konkursu Głównego podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kolejnymi rolami aktorki były role w filmach "The Girl Is in Trouble" oraz "Bitwa pod Wiedniem". Udział w tym ostatnim, jak i sam film, nie spotkały się z przychylnym przejęciem krytyków. Alicja Bachleda-Curuś została nominowana do Węży, polskich nagród dla najgorszych filmów. W 2016 roku zagrała w dwóch popularnych polskich produkcjach filmowych: "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" oraz "Pitbull. Niebezpieczne kobiety", w którym wcieliła się w postać Drabiny.
Gościnnie mogliśmy oglądać Alicję Bachledę-Curuś w pierwszej edycji programu telewizyjnego "X Factor". Pomogła Kubie Wojewódzkiemu w wyborze finałowej trójki.
 

Alicja Bachleda-Curuś prywatnie

W listopadzie 2008 roku Alicja Bachleda-Curuś związała się z irlandzkim aktorem Colinem Farrellem. Para spotykała się ponad dwa lata. W styczniu 2009 roku aktorka potwierdziła oficjalnie, że rozstała się ze swoim partnerem. Alicja i Colin mają razem synka Henry'ego Tadeusza, który przyszedł na świat 7 października 2009 roku. Według doniesień mediów, ostatnio aktorka spotyka się ze znanym koszykarzem Marcinem Gortatem.
Alicja Bachleda-Curuś jest honorowym obywatelem miasta Tampico, a w 2010 roku otrzymała klucz do bram miasta Krakowa.