bio

 • Wiek:
  48 lat
 • Data urodzenia:
  2 kwietnia 1972
 • Pochodzi z:
  Kraków
 • Znany/a z...:
  Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej
 • Znak zodiaku:
Agata Duda z domu Kornhauser - urodzona w Krakowie germanistka i nauczycielka, od 6 sierpnia 2015 roku Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej, małżonka prezydenta RP Andrzeja Dudy. Absolwentka prestiżowego krakowskiego liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego oraz filologii germańskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1998 roku nauczycielka języka niemieckiego w jednej z najbardziej prestiżowych krakowskich szkół -  II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Przerwała pracę w szkole wraz z wyborem Andrzeja Dudy na stanowisko Prezydenta Polski. W styczniu 2017 roku fotografia przekazana przez Agatę Dudę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została wylicytowana za 200 tysięcy złotych.
 

Agata Duda prywatnie

Urodziła w 1972 roku jako Agata Kornhauser. Jest córką poety i prozaika Juliana Kornhausera oraz polonistki Alicji Wojny-Kornhauser. Jest starszą siostrą Jakuba Kornhausera, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. 21 grudnia 1994 roku została żoną polityka Andrzeja Dudy, z którym mają córkę Kingę.
"Poznaliśmy się w trzeciej klasie liceum, tuż przed wakacjami, na imprezie urodzinowej naszego wspólnego kolegi. Pamiętam, że Andrzej odprowadził wtedy mnie i moją koleżankę do domu. Potem nastąpiły kolejne spotkania" - wspominała Agata Duda w jednym z wywiadów początek znajomości z przyszłym mężem.