Wielobarwne pasemka pofarbowanych bibułą włosów
©Subbotina Anna/Fotolia

Farbowanie włosów bibułą - jak to zrobić krok po kroku

Wielobarwne pasemka pofarbowanych bibułą włosów
©Subbotina Anna/Fotolia

Farbowanie włosów bibułą to bardzo prosty sposób na odświeżenie fryzury. Najłatwiej kolor łapią włosy jasne oraz bardzo zniszczone czy przesuszone. Im ciemniejszej barwy bibuły użyjemy, tym więcej pigmentów wniknie we włosy i efekt farbowania będzie zdecydowanie intensywniejszy. Poniżej znajdziecie instrukcje jak krok po kroku pofarbować włosy bibułą.

Włosy farbowane bibułą - efekt

Bibuła jest dziś szeroko dostępna w licznych kolorach w każdym sklepie papierniczym za niewielkie pieniądze. Nie niszczy włosów, jest prosta i szybka w użyciu i nie ma konieczności chodzenia z nowym kolorem na głowie, gdy już nam się znudzi, bo barwnik prędko się zmywa. Już co drugie mycie głowy możemy więc zadziwiać otoczenie nowym wyglądem. Efekt zależy od stanu i zniszczenia włosów.

Farbowanie włosów bibułą - jaki wybrać kolor?

Gdy po intensywnym rozjaśnianiu czupryna jest żółtawopomarańczowa, a marzymy o niebieskich pasemkach, bardzo rozczaruje nas uzyskana zielona barwa kosmyków. Przy różnokolorowych końcówkach włosów ciekawie wygląda połączenie różu z odcieniami niebieskiego. Granaty i czerwienie zawierają tak dużo barwnika, że zawsze dobrze wychodzą i pięknie prezentują się na włosach.

Intensywność koloru, który pragniemy uzyskać wzmocnimy znacznym przedłużeniem czasu trzymania na włosach mokrych kawałków kolorowej bibuły. Im jaśniejsze i bardziej zniszczone włosy oraz ciemniejsza bibuła (więcej składników farbujących), tym lepsze efekty farbowania uzyskamy. Przy bardzo przesuszonych i połamanych włosach, barwniki mogą utrzymywać się dłużej niż przez 2 mycia i głębiej wniknąć w strukturę włosa, a wypłukanie ich będzie wymagało nieco więcej czasu.

Czy każdy kolor da się pofarbować bibułą?

Nie każdy kolor włosów da się pofarbować bibułą, ale efekt osiągnięty w ten sposób będzie naprawdę wyjątkowy i ciekawy, gdyż takie kolory nie występują raczej w palecie barw farb czy szamponów koloryzujących. Osobom z bardzo ciemnymi włosami pozostają farby o efekcie utrzymujący

m się nawet do kilku miesięcy, szampony koloryzujące (do kilkunastu myć), henna czy też farbowanie końcówek włosów na różne kolory metodą chalk chair.

Jak zafarbować włosy bibułą?

Sposoby na pofarbowanie włosów bibułą:

  1. Pasemka i ombre – zawsze wykonujemy je na suchych włosach, żeby osiągnąć najlepszy efekt i od razu obserwować, czy barwnik nie potrzebuje dodatkowego czasu na przeniknięcie w głąb struktury włosa.
    • Bibułę tniemy na niewielkie kawałki o średniej grubości do owinięcia pasm włosów.
    • Rękami w rękawiczkach ochronnych moczymy je i owijamy nimi kosmyki na kilka minut. Trzeba uważać na kolorową wodę kapiącą z głowy – bibuła może zabarwić ubrania, ręczniki i dywaniki łazienkowe. Z tego samego względu warto wcześniej posmarować ciało na granicy z włosami oraz uszy tłustym kremem.
    • Gdy włosy nieco podeschną i uznamy, że kolor jest za mało intensywny, ponownie moczymy pasma owinięte kolejnymi porcjami bibuły.
  2. Farbowanie całej głowy – moczymy 1/4 bibuły w misce z ciepłą wodą, a gdy po chwili barwnik zejdzie z bibuły, moczymy tam głowę i mieszamy włosami przez kilka minut.

Natychmiast po usunięciu bibuły efekt na wilgotnych włosach nie będzie bardzo widoczny, osoby niecierpliwe mogą więc wysuszyć głowę suszarką i od razu cieszyć się nowym wizerunkiem.

Jeśli chcesz sama rozświetlić twoje włosy, możesz zrobić to w domu! Wystarczy, że kupisz spray rozjaśniający do włosów za kilka złotych. Oto kilka z nich.


Więcej na temat włosy Farbowanie włosów
Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08