Kobieta samodzielnie obcina swoje włosy
© fizkes/Fotolia.com
Fleszstyle

Jak samodzielnie pocieniować włosy?

Wystopniowane włosy sprawiają wrażenie lżejszych, bardziej gęstych. Podcięcie końcówek to sposób na to, żeby włosy szybko odzyskały zdrowy wygląd. Do samodzielnego wystopniowania włosów będziesz potrzebować ostrych, najlepiej fryzjerskich, nożyczek, szczotki lub grzebienia i cienkiej gumki do włosów.

Wystopniowane włosy sprawiają wrażenie lżejszych, bardziej gęstych. Podcięcie końcówek to sposób na to, żeby włosy szybko odzyskały zdrowy wygląd. Do samodzielnego wystopniowania włosów będziesz potrzebować ostrych, najlepiej fryzjerskich, nożyczek, szczotki lub grzebienia i cienkiej gumki do włosów.

Czy Fabienne, córka Michała Wiśniewskiego zmienia imię? "Miała przez to problemy"

Krok 1: Umyj włosy i rozczesz je

Umyj włosy i dokładnie spłucz szampon i odżywkę, żeby nożyczki nie ślizgały się po włosach. Opuść głowę i rozczesz włosy grzebieniem lub szczotką, kierując się od karku w stronę podłogi.

Krok 2: Zwiąż włosy gumką

Zwiąż włosy gumką i przesuń ją na 1-5 cm od końcówek włosów. Odległość od końcówek zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli chcesz nieznacznie wystopniować włosy, przesuń gumkę bliżej końcówek. Jeżeli zależy ci na dużym wystopniowaniu, przesuń gumkę dalej od końcówek. Jeśli cieniujesz w ten sposób włosy po raz pierwszy, lepiej zacznij od niewielkich stopni i oceń efekt, zanim zdecydujesz się na bardziej radykalne cięcie.

Krok 3: Utnij włosy

Utnij włosy tuż przy gumce. Najlepiej użyj do tego fryzjerskich nożyczek. Dzięki temu końcówki włosów będą lepiej wyglądały. Zdejmij gumkę i roztrzep włosy.

Krok 4: Podziwiaj efekt cięcia

Rozczesz włosy tym razem z głową do góry. Kiedy włosy całkowicie wyschną, będziesz mogła ocenić, czy efekt cieniowania jest dla ciebie satysfakcjonujący. Jeśli uznasz, że potrzebujesz większych zmian, możesz wystopniować włosy z gumką przesuniętą dalej od końcówek.

Kobieta sama cieniuje grzywkę
Flickr/Christian Pichler/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle
Jak wycieniować włosy w domu? Instrukcja krok po kroku
Cieniowanie zmienia nudną fryzurę w uczesanie z charakterem, lecz to nie jedyna korzyść, która z niego płynie. Taki zabieg sprawia, że włosy lepiej się układają i nabierają lekkości oraz zdrowego wyglądu dzięki pozbyciu się zniszczonych końcówek. Żeby wycieniować włosy, wcale nie trzeba iść do fryzjera. Bardzo łatwo można regulować ich długość w domowych warunkach.

Cieniowanie zmienia nudną fryzurę w uczesanie z charakterem, lecz to nie jedyna korzyść, która z niego płynie. Taki zabieg sprawia, że włosy lepiej się układają i nabierają lekkości oraz zdrowego wyglądu dzięki pozbyciu się zniszczonych końcówek. Żeby wycieniować włosy, wcale nie trzeba iść do fryzjera. Bardzo łatwo można regulować ich długość w domowych warunkach. Jak się przygotować do samodzielnego cieniowania włosów? Przed decyzją o rozpoczęciu samodzielnego cieniowania włosów musisz się zaopatrzyć w profesjonalne nożyczki fryzjerskie – choć to spory wydatek, nie można na nich oszczędzać, bo zwykłe nożyczki nie są na tyle ostre, by nadawały się do obcinania włosów. Miażdżą końcówki i powodują ich rozdwajanie.   Czego będziesz potrzebować? odżywki do włosów bez spłukiwania i suszarki lub prostownicy, grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach, kilku gumek do włosów (3–5), nożyczek fryzjerskich, lustra. Instruktaż samodzielnego cieniowania włosów Krok 1: Umyj włosy, a potem wetrzyj w nie odżywkę bez spłukiwania i wysusz lub poczekaj aż wyschną. Jeśli zależy ci na czasie, możesz zamiast tego wyprostować suche włosy prostownicą.   Krok 2: Dokładnie rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, a następnie zwiąż gumką na czubku głowy i wyczesz raz jeszcze.   Krok 3: Wygładź kucyk rękami, napręż go i ujmij przy końcu pomiędzy palcem wskazującym a środkowym, po czym obetnij nożyczkami końcówki, najlepiej na długość 1 cm. Jeśli potem okaże się to niewystarczające, zabieg możesz powtórzyć, ale warto zachować tę ostrożność, bo zbyt krótkie obcięcie jest już efektem nieodwracalnym.   Krok 4: Rozpuść włosy i rozczesz je, a następnie podziel...

Dziewczyna z pocieniowanymi włosami
Flickr/Elise Muller/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Pięć prostych kroków do nowej fryzury, czyli jak samodzielnie obciąć włosy
Domowym sposobem możesz obciąć włosy, wycieniować je i sprawić, że będą wydawały się gęstsze. Wszystko, czego będziesz do tego potrzebowała, to: grzebień lub szczotka, ostre nożyczki (najlepiej fryzjerskie) i cienka gumka do włosów. Ten sposób jest odpowiedni dla niemal każdego rodzaju włosów. Muszą być one na tyle długie, żeby można było zrobić z nich kucyk.

Domowym sposobem możesz obciąć włosy, wycieniować je i sprawić, że będą wydawały się gęstsze. Wszystko, czego będziesz do tego potrzebowała, to: grzebień lub szczotka, ostre nożyczki (najlepiej fryzjerskie) i cienka gumka do włosów. Ten sposób jest odpowiedni dla niemal każdego rodzaju włosów. Muszą być one na tyle długie, żeby można było zrobić z nich kucyk.   Jeśli masz już przygotowane narzędzia, możesz przystąpić do dzieła. Skrócenie włosów tym sposobem zajmie ci nie więcej niż 20 minut.   1. Stań przed lustrem i zastanów się, jak długie mają być warstwy włosów. Najkrótsza warstwa będzie stanowiła grzywkę, kolejne, równomiernie dłuższe, będą znajdowały się mniej więcej na wysokości twoich policzków i żuchwy. Dłuższe warstwy dobrze wyglądają przy twarzy okrągłej i kwadratowej, krótsze warstwy przy owalnej i trójkątnej. Długość warstw zależy od miejsca, w którym utniesz włosy, ale o tym za chwilę. 2. Jeśli już wiesz, jaki efekt chcesz uzyskać, umyj głowę i dokładnie rozczesz włosy. 3. Z wilgotnych włosów zrób kucyk na czubku głowy. Możesz to zrobić z głową spuszczoną w dół, wtedy włosy w naturalny sposób opadną i łatwiej będzie ci zrobić kucyk dokładnie na czubku głowy. Upewnij się, że kucyk nie jest przesunięty. Jeśli gumka nie znajdzie się dokładnie na środku głowy, warstwy wyjdą nierówne. 4. Przesuń gumkę do końcówek włosów. Gumka powinna znaleźć się w tym miejscu, do którego chcesz obciąć włosy. Jeśli chcesz, żeby warstwy były dłuższe, przeciągnij gumkę na odległość ok. 2-3 cm od końcówek włosów. Jeśli warstwy mają być krótkie, przesuń gumkę bliżej nasady włosa, maksymalnie na 5 cm od skóry. Jeżeli po raz...

młoda uśmiechnięta dziewczyna trzymająca się za swoje długie warkocze
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Warkocz kłos, czyli jodełka – łatwy sposób na modną fryzurę
Jak zrobić kłos szybko i sprawnie? Ważne jest nauczenie się kilku podstawowych kroków, dzięki którym fryzura będzie efektowna i trwała. Kłos to dobry pomysł na uczesanie zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje.

Jak zrobić kłos szybko i sprawnie? Ważne jest nauczenie się kilku podstawowych kroków, dzięki którym fryzura będzie efektowna i trwała. Kłos to dobry pomysł na uczesanie zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje.   Warkocz typu kłos najłatwiej wykonać na półdługich i długich włosach równej długości, natomiast wszelkie cieniowania i pazurki tworzą ciekawy efekt „artystycznego nieładu”. Jak zrobić kłos – krok 1 - rozczesz włosy i zrób przedziałek Świeżo umyte włosy , na które została dodatkowo nałożona odżywka pielęgnacyjna najczęściej są śliskie i trudne do ujarzmienia . Dlatego, jeżeli ci się nie spieszy, najlepiej umyj włosy dzień wcześniej, na noc. W świeżo umyte wetrzyj niewielką ilość pianki . Rozczesz dokładnie i zaczesz włosy na jedną stronę. Będzie to warkocz na bok, który jest znacznie łatwiejszy do wykonania dla początkujących. Przygotuj dwie gumki do włosów. Jak zrobić kłos – krok 2 – podziel włosy na 2 pasma Usiądź lub stań przed lustrem, zaczesane włosy podziel na dwa równej grubości pasma . Chwyć je – każde jedną ręką. Dla ułatwienia możesz wcześniej związać włosy w niski kucyk tuż przy uchu gumką, którą po zapleceniu warkocza zdejmiesz. Jak zrobić kłos – krok 3 – przeplataj kosmyki naprzemiennie Zaczynając od strony, która jest dla ciebie wygodniejsza – często uzależnione jest to o tego, czy jesteśmy prawo- czy leworęczni – wydzielaj wąskie pasma włosów z zewnętrznej strony (po jednym z każdej z 2 części) i przeplataj naprzemiennie, jednocześnie delikatnie ściskając, aby warkocz był trwały. Na końcu zwiąż kłos mocno gumką i zdejmij gumkę, która była założona u nasady warkocza. Im cieńsze będą dobierane pasemka, tym bardziej misterny i spektakularny będzie kłos. Jak zrobić kłos – krok 4 – wykończenie Jeżeli zależy ci na uzyskaniu...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner