Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
kobiety u fryzjera
©gemenacom/fotolia
Fleszstyle

Farbowanie włosów podczas okresu

Znaczący spadek poziomu estrogenów sprawia, że farbowanie włosów podczas okresu jest kiepskim pomysłem. Efekty mogą być niezadowalające, a farba może podrażnić skórę głowy. Ma to związek ze zwiększoną pracą gruczołów łojowych skóry głowy w tych szczególnych dniach.

Znaczący spadek poziomu estrogenów sprawia, że farbowanie włosów podczas okresu jest kiepskim pomysłem. Efekty mogą być niezadowalające, a farba może podrażnić skórę głowy. Ma to związek ze zwiększoną pracą gruczołów łojowych skóry głowy w tych szczególnych dniach.

Doda pomogła w karierze Maffashion. Jak doszło do ich spotkania?

Estrogeny a farbowanie włosów

Po owulacji przez kilka bądź kilkanaście dni (w zależności od tego, jak długi jest cykl) utrzymuje się wysoki poziom estrogenów, który raptownie spada na kilka dni przed kolejną miesiączką. Wówczas w organizmie zachodzą liczne zmiany, m.in. występuje zespół napięcia przedmiesiączkowego, pogarsza się stan skóry, gruczoły łojowe pracują bardziej intensywnie. Sytuacja wraca do normy dopiero w kolejnych dniach miesiączki, kiedy poziom estrogenów zaczyna powoli rosnąć.

 

Nie u wszystkich kobiet okres w takim samym stopniu wpływa na skórę głowy, dlatego tak naprawdę decyzję o wizycie u fryzjera w tym czasie warto podjąć w oparciu o obserwacje własnego ciała. U dużej grupy kobiet zauważalne jest szybsze przetłuszczanie się włosów i spadek ich kondycji podczas miesiączki. Włosy z większą łatwością otwierają i zamykają łuski, co nie działa na nie zbyt dobrze.

 

Farbowanie włosów podczas okresu można odradzić ze względu na ryzyko podrażnienia uwrażliwionej skóry głowy. Również kolor na włosach farbowanych w trakcie miesiączki nie utrzyma się tak długo, jak w wypadku zabiegu przeprowadzonego w innej fazie cyklu menstruacyjnego. W niektórych przypadkach farba może dać nieco inny odcień podczas okresu niż używana po krwawieniu lub przed nim.


Czerwone wino
© PhotoSG/Fotolia.com
Styl życia
Dieta na niedobór estrogenu: soja, czosnek i czerwone wino
Estrogeny to trzy podobne chemicznie hormony: estron, estriol i estradiol. Nazywa się je hormonami żeńskimi, ponieważ produkowane są głównie w jajnikach, a u mężczyzn występują tylko w śladowych ilościach. Niedobór estrogenów jest szkodliwy dla zdrowia.

Estrogeny to trzy podobne chemicznie hormony: estron, estriol i estradiol. Nazywa się je hormonami żeńskimi, ponieważ produkowane są głównie w jajnikach, a u mężczyzn występują tylko w śladowych ilościach. Niedobór estrogenów jest szkodliwy dla zdrowia.   Niski poziom estrogenów występuje najczęściej u kobiet po menopauzie. Może też jednak wystąpić u kobiet z zaburzeniami rozwoju jajników oraz gdy jajniki są nieprawidłowo zbudowane lub ich czynności wygasły. Nagły spadek estrogenów następuje też po ciąży, po czym z reguły wraca do właściwego poziomu. Objawy niedoboru estrogenów: bezsenność, spadek libido, wzrost wagi Objawy niskiego poziomy estrogenów to najczęściej zaburzenia snu , problemy z koncentracją, przemęczenie, kołatanie serca, częste bóle głowy. W większości przypadków spada libido. Możliwe są też bóle kości i stawów, zwiększa się podatność na złamania. W skutek zatrzymania wody w organizmie wzrasta też waga ciała. Niedobór estrogenu powoduje też suchość pochwy i zwiększa prawdopodobieństwo infekcji intymnych , zaparć i bolesnego oddawania moczu. Spadek estrogenów może też spowodować wypadanie lub osłabienie włosów.   Gdy niedobór estrogenów jest długotrwały, skutki mogą być dużo poważniejsze. W wyniku zaniku II i III rzędowych cech płciowych sylwetka może zmienić się na bardziej męską , głos obniżyć, a ciało może stać się nadmiernie owłosione. Często długotrwały niedobór estrogenu prowadzi do zespołów demencyjnych, osteoporozy, zaburzeń układu krążenia i zmian wstecznych skóry. Jak naturalnie uzupełnić niedobór estrogenów: estrogeny w jedzeniu Poziom estrogenów można regulować farmakologicznie. Istnieją jednak naturalne estrogeny (tak zwane fitoestrogeny), które występują w żywności. Estrogeny naturalne można znaleźć w roślinach , takich jak rabarbar, truskawki, szczypior,...

tabletki w opakowaniach
Pixabay/jarmoluk/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Okres: najgorsze dni kobiety. Czy jest sposób na jego opóźnienie?
Są sposoby, żeby opóźnić okres, a każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak może być uciążliwy. Przyprawia nas o bóle brzucha, głowy i złe samopoczucie. A czasem bywa tak, że komplikuje nam ważne plany.

Są sposoby, żeby opóźnić okres, a każda z was doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak może być uciążliwy. Przyprawia nas o bóle brzucha, głowy i złe samopoczucie. A czasem bywa tak, że komplikuje nam ważne plany. Sposób na opóźnienie okresu Skuteczną metodą na zmianę terminu miesiączki jest zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych lub leków hormonalnych . Podczas normalnego cyklu miesiączkowego spadek progesteronu wywołuje krwawienie. Zastosowanie leków hormonalnych przyczyni się natomiast do utrzymania wysokiego poziomu tego hormonu. Jeśli więc zażywasz pigułki antykoncepcyjne nie rób przerwy pomiędzy opakowaniami. Po przyjęciu ostatniej pigułki, następnego dnia o tej samej porze rozpocznij kolejny blister tabletek. Kiedy będziemy przyjmować tabletki przez minimum 21 dni, to krwawienie nie pojawi się, dopóki nie przestaniemy zażywać hormonów. Gdy tylko zdecydujemy się na pojawienie miesiączki musimy odstawić tabletki i rozpocząć ponowne ich przyjmowanie po 7 dniach. Takie postępowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia kobiety i nie wywołuje skutków ubocznych. Od niedawna stosuje się również tzw. tabletkę sezonalną, której działanie powoduje pojawienie się miesiączki raz na trzy miesiące . Lekarze uważają, że tabletka nie jest groźna dla naszego organizmu.   Niestety, okresu nie da się przesunąć nie używając tabletek . Opóźnić miesiączkę można jedynie drogą hormonalną. Twój okres nie wypada w zbyt dogodnym terminie? Poznaj  3 sprawdzone metody, jak przyspieszyć okres . Podejrzewasz, że jesteś w ciąży?  Spóźniający się okres - ile może się spóźniać ? Próbowałaś kwiatów czarnej malwy?  Czarna malwa używana jest na wywołanie okresu .

Dziewczyna z testem ciążowym
©Monkey Business/Fotolia
Styl życia
Czy podczas okresu można zajść w ciążę? Zależy od regularności cyklu
Choć można zajść w ciążę podczas okresu, zdarza się to bardzo rzadko. Plemniki żyją do 72 godzin, a komórka jajowa może być zapłodniona tylko przez 24 godziny.

Choć można zajść w ciążę podczas okresu, to zdarza się to bardzo rzadko. Miesiączki muszą być bardzo nieregularne, a cykle niezwykle długie lub krótkie, aby doszło do zapłodnienia. Uwolniona komórka jajowa może być zapłodniona tylko przez 24 godziny, a plemniki żyją w drogach rodnych kobiety maksymalnie 72 godziny, o ile są bardzo zdrowe. Nie zmienia to faktu, że w pewnych okolicznościach podczas okresu można zajść w ciążę. Nieregularne miesiączki sprawiają, że można zajść w ciążę podczas okresu To, czy podczas okresu można zajść w ciążę, zależy od regularności cykli miesiączkowych . Pary starające się o dziecko podejmują próby poczęcia w planowanym czasie owulacji , nie zaś podczas miesiączki, kiedy szansa na zapłodnienie jest bardzo mała. Niemniej jednak ta szansa jest, dlatego zaleca się używanie prezerwatyw podczas zbliżeń w dni krwawienia. Odpowiedź twierdzącą na pytanie „Czy można zajść w ciążę podczas okresu?” dają nieregularne cykle. Bardzo długie albo bardzo krótkie cykle menstruacyjne uniemożliwiają przewidzenie, kiedy wystąpi owulacja , a zatem kiedy pojawi się szansa na zapłodnienie. W niektórych wypadkach z okresem można pomylić krwawienie w środku cyklu, wówczas szansa na zajście w ciążę rośnie. Seks bez zabezpieczenia w trakcie okresu nie wyklucza zajścia w ciążę Czy w czasie okresu można zajść w ciążę? Tak, a ponadto jest się narażonym na infekcje bardziej niż na innych etapach cyklu menstruacyjnego . Zapłodnienie w trakcie miesiączki jest mało prawdopodobne, ale możliwe. Trudny do przewidzenia termin owulacji w danym cyklu i niestandardowe zachowania organizmu, jak np. krwawienia czy plamienia w środku cyklu, sprzyjają „ wpadce ”. Jeśli jednak cykle są regularne, szansa na zajście w ciążę podczas menstruacji jest minimalna, a wręcz teoretyczna. Cierpisz na migreny? Oto domowe sposoby na...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner