Brafitting to dobór właściwego rozmiaru biustonosza
© anetlanda/Fotolia.com

Brafitterka – indywidualny doradca w zakresie perfekcyjnego doboru biustonosza

Brafitting to dobór właściwego rozmiaru biustonosza
© anetlanda/Fotolia.com

Brafitterka to indywidualny doradca, który zajmuje się właściwym dopasowaniem biustonosza do rozmiaru i sylwetki kobiet. Prawidłowo dobrana bielizna sprawia, że biust dobrze się układa i naturalnie wygląda. Odpowiednie dopasowanie biustonosza możliwe jest dzięki pobraniu dokładnej miary z obwodu i miseczki piersi.

 

Blisko 85% kobiet nosi niewłaściwie dopasowany biustonosz. Złe dobranie jest skutkiem braku znajomości podstawowych zasad brafittingu i ograniczonego asortymentu dostępnego w sklepach z bielizną.

Braffiting – sztuka perfekcyjnego dopasowania biustonosza

Brafitting to sztuka indywidualnego dobrania biustonosza odpowiadająca na potrzeby kobiet i ich sylwetek. Prawidłowo dopasowana bielizna podtrzymuje piersi, modeluje je i sprawia, że równomiernie układają się w miseczkach. W klasycznych sklepach z bielizną dostępne są zwykle rozmiary od A do D, w profesjonalnych sklepach, w których praktycznych porad udzielają brafitterki lub brafitterzy, można znaleźć rozmiary miseczki od A do K i blisko 60 różnych obwodów.

Miara obwodu i miseczki, czyli jak wygląda praca brafitterki

Porady brafitterek zyskują na popularności. Kobiety przełamują barierę wstydu i chętnie udają się po praktyczne wsparcie dotyczące doboru idealnej bielizny, co nie tylko poprawia wygląd i proporcje ciała, ale też podnosi komfort codziennego życia i korzystnie wpływa na samopoczucie. Praca brafitterki z klientką polega na ustaleniu obwodu pod biustem. Miara pobierana jest na wydechu, a uzyskany wynik obniżany jest zwykle o 5 cm, tak aby biustonosz ciasno przylegał do ciała, dzięki czemu nie będzie się przesuwać podczas wykonywania ruchów. Prawidłowe podtrzymanie biustu w 80% zależy od właściwego obwodu stanika, ramiączka pełnią jedynie funkcję pomocniczą. Zły dobór biustonosza w obwodzie to jeden z najczęściej popełnianych przez kobiety błędów. Następnie brafitterka określa rozmiar miseczki, co możliwe jest dzięki zmierzeniu obwodu biustu na wysokości brodawek. Podczas pomiaru piersi powinny być lekko, luźno i naturalnie ułożone, a nie ściśnięte i sztucznie przybliżone do siebie. Miseczki stanika powinny zakrywać cały biust a fiszbina powinna okalać całą pierś, układając się w naturalnych zagłębieniach ciała. Ostatnim, ważnym elementem perfekcyjnego dopasowania biustonosza jest zwrócenie uwagi na ramiączka i zapięcie. Ramiączka powinny być równolegle do siebie ułożone. Mogą lekko układać się w kształt litery „V”. Zapięcie prawidłowo dobranego biustonosza układa się pod łopatkami, idealnie na linii biustu.

Born2Be rabat to doskonała okazja, aby kupić sobie idealnie dobrany stanik, niczym od braffiterki!

Właściwe ułożenie biustonosza na ciele – główne zasady

Dobrze dopasowany biustonosz powinien układać się w naturalnych zagłębieniach ciała. Z przodu środek stanika (łącznik pomiędzy miseczkami) ma ciasno przylegać do mostka. Zakończenia fiszbin powinny być zlokalizowane w kierunku pachy a ramiączka delikatnie przylegać do ciała. Z tyłu, w dobrze dopasowanym biustonoszu, obwód układa się równo na jednej równej linii i nie przesuwa się do góry.

Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08