Kobieta sama cieniuje grzywkę
Flickr/Christian Pichler/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Fleszstyle

Jak wycieniować włosy w domu? Instrukcja krok po kroku

Cieniowanie zmienia nudną fryzurę w uczesanie z charakterem, lecz to nie jedyna korzyść, która z niego płynie. Taki zabieg sprawia, że włosy lepiej się układają i nabierają lekkości oraz zdrowego wyglądu dzięki pozbyciu się zniszczonych końcówek. Żeby wycieniować włosy, wcale nie trzeba iść do fryzjera. Bardzo łatwo można regulować ich długość w domowych warunkach.

Cieniowanie zmienia nudną fryzurę w uczesanie z charakterem, lecz to nie jedyna korzyść, która z niego płynie. Taki zabieg sprawia, że włosy lepiej się układają i nabierają lekkości oraz zdrowego wyglądu dzięki pozbyciu się zniszczonych końcówek. Żeby wycieniować włosy, wcale nie trzeba iść do fryzjera. Bardzo łatwo można regulować ich długość w domowych warunkach.

Doda w zaskakujący sposób podsumowuje ostatnie wydarzenia: "To jest jakaś klątwa"

Jak się przygotować do samodzielnego cieniowania włosów?

Przed decyzją o rozpoczęciu samodzielnego cieniowania włosów musisz się zaopatrzyć w profesjonalne nożyczki fryzjerskie – choć to spory wydatek, nie można na nich oszczędzać, bo zwykłe nożyczki nie są na tyle ostre, by nadawały się do obcinania włosów. Miażdżą końcówki i powodują ich rozdwajanie.

 

Czego będziesz potrzebować?

  • odżywki do włosów bez spłukiwania i suszarki lub prostownicy,
  • grzebienia o szeroko rozstawionych ząbkach,
  • kilku gumek do włosów (3–5),
  • nożyczek fryzjerskich,
  • lustra.

Instruktaż samodzielnego cieniowania włosów

Krok 1: Umyj włosy, a potem wetrzyj w nie odżywkę bez spłukiwania i wysusz lub poczekaj aż wyschną. Jeśli zależy ci na czasie, możesz zamiast tego wyprostować suche włosy prostownicą.

 

Krok 2: Dokładnie rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, a następnie zwiąż gumką na czubku głowy i wyczesz raz jeszcze.

 

Krok 3: Wygładź kucyk rękami, napręż go i ujmij przy końcu pomiędzy palcem wskazującym a środkowym, po czym obetnij nożyczkami końcówki, najlepiej na długość 1 cm. Jeśli potem okaże się to niewystarczające, zabieg możesz powtórzyć, ale warto zachować tę ostrożność, bo zbyt krótkie obcięcie jest już efektem nieodwracalnym.

 

Krok 4: Rozpuść włosy i rozczesz je, a następnie podziel za pomocą grzebienia na 3 do 5 poziomych części. Włosy w każdej z nich zwiąż od razu gumką, by nie mieszały się z innymi. Liczba kucyków jest zależna od tego, na jak bardzo subtelnych przejściach ci zależy. Im ich więcej, tym przejścia będą łagodniejsze i mniej widoczne.

 

Krok 5: Z kolejnymi kucykami postępuj jak w kroku 3., pamiętając, by przed podcięciem końcówek jeszcze raz wyczesać każdy związany kosmyk. Uwaga: nie rozpuszczaj od razu włosów, żeby nie utrudniać skracania kolejnych kucyków.

 

Krok 6: Rozpuść włosy i dokładnie je rozczesz, a następnie spójrz w lustro i przekonaj się, że wcale nie musisz iść do fryzjera, by zyskać efekt profesjonalnie wycieniowanych włosów.

 

Jeżeli szukasz szczotki prostującej, dzięki której ułożysz swoje cieniowane włosy, już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj Neonet kod rabatowy.
Kobieta samodzielnie obcina swoje włosy
© fizkes/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak samodzielnie pocieniować włosy?
Wystopniowane włosy sprawiają wrażenie lżejszych, bardziej gęstych. Podcięcie końcówek to sposób na to, żeby włosy szybko odzyskały zdrowy wygląd. Do samodzielnego wystopniowania włosów będziesz potrzebować ostrych, najlepiej fryzjerskich, nożyczek, szczotki lub grzebienia i cienkiej gumki do włosów.

Wystopniowane włosy sprawiają wrażenie lżejszych, bardziej gęstych. Podcięcie końcówek to sposób na to, żeby włosy szybko odzyskały zdrowy wygląd. Do samodzielnego wystopniowania włosów będziesz potrzebować ostrych, najlepiej fryzjerskich, nożyczek, szczotki lub grzebienia i cienkiej gumki do włosów. Krok 1: Umyj włosy i rozczesz je Umyj włosy i dokładnie spłucz szampon i odżywkę , żeby nożyczki nie ślizgały się po włosach. Opuść głowę i rozczesz włosy grzebieniem lub szczotką, kierując się od karku w stronę podłogi. Krok 2: Zwiąż włosy gumką Zwiąż włosy gumką i przesuń ją na 1-5 cm od końcówek włosów. Odległość od końcówek zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli chcesz nieznacznie wystopniować włosy, przesuń gumkę bliżej końcówek. Jeżeli zależy ci na dużym wystopniowaniu, przesuń gumkę dalej od końcówek . Jeśli cieniujesz w ten sposób włosy po raz pierwszy, lepiej zacznij od niewielkich stopni i oceń efekt, zanim zdecydujesz się na bardziej radykalne cięcie. Krok 3: Utnij włosy Utnij włosy tuż przy gumce. Najlepiej użyj do tego fryzjerskich nożyczek. Dzięki temu końcówki włosów będą lepiej wyglądały. Zdejmij gumkę i roztrzep włosy. Krok 4: Podziwiaj efekt cięcia Rozczesz włosy tym razem z głową do góry. Kiedy włosy całkowicie wyschną, będziesz mogła ocenić, czy efekt cieniowania jest dla ciebie satysfakcjonujący. Jeśli uznasz, że potrzebujesz większych zmian, możesz wystopniować włosy z gumką przesuniętą dalej od końcówek.

Kok z warkocza
Pixabay/burnnet/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Luźny kok krok po kroku
Luźny kok to bardzo praktyczna fryzura, która pasuje niemal do każdej stylizacji, każdego typu urody i utrzymuje się na głowie cały dzień, nadając włosom artystycznego nieładu. Co więcej, luźny kok można wykonać samodzielnie już w kilku prostych krokach.

Luźny kok to bardzo praktyczna fryzura, która pasuje niemal do każdej stylizacji, każdego typu urody i utrzymuje się na głowie cały dzień, nadając włosom artystycznego nieładu. Co więcej, luźny kok można wykonać samodzielnie już w kilku prostych krokach.   Lista rzeczy, których będziesz potrzebować: grzebień, wygładzający spray do stylizacji włosów, gumka do włosów, wsuwki, lakier do włosów,  mgiełka zapachowa. Krok 1: Rozczesz i zwiąż włosy. Spryskaj włosy wygładzającym sprayem do stylizacji, a potem delikatnie rozczesz grzebieniem. Następnie dokładnie zbierz włosy na czubku głowy – pozostaw tylko niezbyt grubą wiązkę przy czole – i zwiąż je gumką dowolnego koloru tak, by nie ściskała kucyka zbyt mocno. Krok 2: Podziel kucyk i uformuj z niego kok. Kosmyki zebrane w kucyk podziel na dwie równe części i zawiąż je pojedynczym węzłem. Końcówki węzła schowaj z obu stron pod gumkę, tak aby zwisały swobodnie. Jeśli włosy są bardzo długie, samo włożenie końcówek pod gumkę może nie wystarczyć i prawdopodobnie będziesz musiała podpiąć zbyt obficie zwisające kosmyki wsuwkami. Krok 3: Dopracuj przód. Pozostawiony z przodu kosmyk zapleć w warkocz lub kilka warkoczy, jeśli masz do dyspozycji grubą wiązkę włosów. Następnie upchnij końcówki warkoczy pod gumkę. Krok 4: Tchnij we włosy morski wiatr. Utrwal fryzurę lakierem do włosów , a potem spryskaj odświeżającą mgiełką zapachową – włosy będą nie tylko wyglądać, ale i pachnieć tak, jakby układała je morska bryza.   Nie masz już pomysłów na to, jak szybko czesać swoje włosy? Oferowany przez Komputronik rabat to doskonała okazja, aby kupić szczotkę prostującą!   Niedbały kok...

Dziewczyna z pocieniowanymi włosami
Flickr/Elise Muller/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Pięć prostych kroków do nowej fryzury, czyli jak samodzielnie obciąć włosy
Domowym sposobem możesz obciąć włosy, wycieniować je i sprawić, że będą wydawały się gęstsze. Wszystko, czego będziesz do tego potrzebowała, to: grzebień lub szczotka, ostre nożyczki (najlepiej fryzjerskie) i cienka gumka do włosów. Ten sposób jest odpowiedni dla niemal każdego rodzaju włosów. Muszą być one na tyle długie, żeby można było zrobić z nich kucyk.

Domowym sposobem możesz obciąć włosy, wycieniować je i sprawić, że będą wydawały się gęstsze. Wszystko, czego będziesz do tego potrzebowała, to: grzebień lub szczotka, ostre nożyczki (najlepiej fryzjerskie) i cienka gumka do włosów. Ten sposób jest odpowiedni dla niemal każdego rodzaju włosów. Muszą być one na tyle długie, żeby można było zrobić z nich kucyk.   Jeśli masz już przygotowane narzędzia, możesz przystąpić do dzieła. Skrócenie włosów tym sposobem zajmie ci nie więcej niż 20 minut.   1. Stań przed lustrem i zastanów się, jak długie mają być warstwy włosów. Najkrótsza warstwa będzie stanowiła grzywkę, kolejne, równomiernie dłuższe, będą znajdowały się mniej więcej na wysokości twoich policzków i żuchwy. Dłuższe warstwy dobrze wyglądają przy twarzy okrągłej i kwadratowej, krótsze warstwy przy owalnej i trójkątnej. Długość warstw zależy od miejsca, w którym utniesz włosy, ale o tym za chwilę. 2. Jeśli już wiesz, jaki efekt chcesz uzyskać, umyj głowę i dokładnie rozczesz włosy. 3. Z wilgotnych włosów zrób kucyk na czubku głowy. Możesz to zrobić z głową spuszczoną w dół, wtedy włosy w naturalny sposób opadną i łatwiej będzie ci zrobić kucyk dokładnie na czubku głowy. Upewnij się, że kucyk nie jest przesunięty. Jeśli gumka nie znajdzie się dokładnie na środku głowy, warstwy wyjdą nierówne. 4. Przesuń gumkę do końcówek włosów. Gumka powinna znaleźć się w tym miejscu, do którego chcesz obciąć włosy. Jeśli chcesz, żeby warstwy były dłuższe, przeciągnij gumkę na odległość ok. 2-3 cm od końcówek włosów. Jeśli warstwy mają być krótkie, przesuń gumkę bliżej nasady włosa, maksymalnie na 5 cm od skóry. Jeżeli po raz...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner