Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
depilacja w domu
©milanmarkovic78/fotolia
Fleszstyle

Domowa depilacja laserem

Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt.

Depilacja laserowa w domu to skuteczny i bezbolesny zabieg, który pozwala pozbyć się włosów na długo. Urządzenia przeznaczone są do depilacji rąk, nóg, pach, okolic bikini, pleców i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Są wygodne, ciche i mają kompaktowy kształt.

"Seks w wielkim mieście" powraca! Jak wyglądają dzieci głównych bohaterek? Są już prawie dorosłe!

Domowe depilatory laserowe – wady i zalety

Depilator laserowy przeznaczony do użytku domowego ma mniejszy rozmiar niż depilator w salonie kosmetycznym, jednak zasada jego działania jest podobna. Urządzenie usuwa włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. Pozostałe włoski nie zostają usunięte, dlatego depilacja laserowa wymaga kilkakrotnego powtórzenia. Zaletą posiadania depilatora laserowego na własność jest obniżenie kosztów zabiegów, związanych z kilkoma wizytami u kosmetyczki. Wadą domowych depilatorów jest słabsza moc działania, co wpływa na konieczność częstszego powtarzania depilacji niż w przypadku laserów w profesjonalnym gabinetach kosmetycznych. Na rynku dostępne są depilatory mniej lub bardziej zaawansowane. Mniej zaawansowany depilator laserowy może usuwać pojedyncze włoski. Urządzenia bardziej zaawansowane skanują skórę usuwając kilkadziesiąt do kilkuset włosków równocześnie, przez co znacznie skracają czas depilacji i wysuwają się na prowadzenie w porównaniu z depilatorami elektrycznymi. W efekcie depilacji laserowej w domu włoski w ogóle nie odrastają lub po długim czasie (kilku miesiącach lub latach) odrastają w osłabionej wersji – bardziej cienkie i jaśniejsze. Kwestia odrośnięcia włosków zależy od indywidualnej zdolności organizmu do regeneracji. W sklepach można kupić urządzenia takich marek jak Philips czy Remington.

Przeciwwskazania do stosowania depilatorów laserowych

Depilator laserowy nie jest urządzeniem uniwersalnym przeznaczonym dla wszystkich bez wyjątku. Nie powinny z niego korzystać osoby cierpiące na bielactwo, łuszczycę, cukrzycę, opryszczkę i przebarwienia skórne. Jego stosowanie nie jest zalecane także w przypadku otwartych ran, zmian alergicznych i stanów zapalnych skóry. Depilacji laserowej unikać powinny także osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca, kobiety w ciąży i osoby z chorobami nowotworowymi. Przed depilacją należy odstawić zioła i napary na bazie nagietka, rumianku i dziurawca (co najmniej 2-3 tyg. przed). Około miesiąca przed depilacją laserową należy zaprzestać wykonywania depilacji woskowej oraz korzystania z solarium i samoopalaczy. Decydując się na depilację laserową w domu należy wziąć pod uwagę wytyczne dotyczące bezpiecznego wykorzystania urządzenia.

Sposób korzystania z domowego depilatora laserowego

Samodzielna depilacja laserowa wymaga precyzji i opanowania obsługi urządzenia. Z reguły obsługa depilatorów przeznaczonych do użytku domowego nie jest skomplikowana i nie spędza użytkownikom snu z powiek. Wystarczy nakierować zakończenie z lampą w kierunku skóry i włączyć laser. Czynność ta sprawi, że włoski będące w fazie wzrostu wypadną. Do całkowitego wyeliminowania włosów konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu (liczba zabiegów zależy od ilości owłosienia oraz grubości włosków).

Kup najnowszy sprzęt do przeprowadzania depilacji laserowej! Do zakupów przyda Ci się specjalny Electro kod rabatowy.

Depilacja laserowa w domu krok po kroku

Przed przystąpieniem do depilacji należy skrócić włoski na ok. 5 mm. Przy takiej długości światło lasera najlepiej namierzy mieszki włosowe. Kiedy włoski osiągną odpowiednią długość, celujemy urządzeniem w odpowiednie miejsce i „uderzamy” w nie wiązką lasera. Następnie przesuwamy końcówkę na kolejne obszary, które chcemy poddać depilacji. Depilacji laserowej z powodzeniem można poddawać okolice bikini, jednak w przypadku stref intymnych – moszny i waginy, lepiej zrezygnować z tego sposobu, ponieważ laser może uszkodzić delikatne struktury skóry.


Zależnie od producenta cena depilatora laserowego przeznaczonego do użytku domowego waha się od 400 zł do 1600 zł.


opalanie na plaży
Flickr/Ashley Webb/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Czym się różni depilacja laserowa od fotodepilacji?
Usuwanie zbędnego owłosienia impulsami światła to trwała metoda depilacji. Wymaga jednak kilku zabiegów i trzeba się do niej specjalnie przygotować. Po zabiegu należy natomiast chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Dlatego nie jest to raczej metoda do stosowania na ostatnią chwilę przed wyjazdem na urlop.

Usuwanie zbędnego owłosienia impulsami światła to trwała metoda depilacji. Wymaga jednak kilku zabiegów i trzeba się do niej specjalnie przygotować. Po zabiegu należy natomiast chronić skórę przed promieniami słonecznymi. Dlatego nie jest to raczej metoda do stosowania na ostatnią chwilę przed wyjazdem na urlop. Czym jest depilacja laserowa? Depilacja laserowa jest metodą, w której stosowane są skupione wiązki światła, czyli laser. Promienie docierają w głąb skóry na około 2-3 mm. W ten sposób dochodzi do uszkodzenia mieszka włosowego, a następnie do jego ubytku i zaniku. Światło laserowe jest pochłaniane przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosa. Laser usuwa niewygodne owłosienie, nie uszkadzając przy tym skóry . Zanim jednak dojdzie do zabiegu twoja skóra zostanie poddana ocenie doświadczonego kosmetologa. Przeprowadzi z tobą wywiad, podczas którego zorientuje się jaki masz typ i stan skóry, a także rodzaj włosa. Czynniki te są kluczowe, bowiem od nich zależy odpowiednie dobranie parametrów lasera.   Ze względu na to, że przewodnikiem jest zawarty we włosach barwnik, czyli melanina, najlepsze efekty uzyskuje się przy ciemnych włoskach i jasnej karnacji. Depilacja laserowa nie zadziała na włosach siwych. Oferowany przez Groupon kod rabatowy to świetna okazja, aby zapisać się na zabieg depilacji laserowej. Przygotowania do depilacji laserowej Zabieg nie powinien być wykonywany na skórze silnie opalonej. Przez miesiąc przed depilacją laserową nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych . Konsekwencją zastosowania lasera na opalone ciało mogą być przebarwienia, rumień, a nawet oparzenia.   O utrzymanie bladości przed zabiegiem łatwiej zadbać dzięki temu, że przed depilacją muszą wykształcić się cebulki włosowe,...

Młoda kobieta jest w trakcie zabiegu kosmetycznego - depilacji twarzy.
©Andrey Popov/Fotolia.com
Fleszstyle
Urządzenia do depilacji twarzy: depilatory laserowe, elektryczne oraz depilatory typu Epistick
Włoski, które pojawiają w różnych miejscach twarzy, a szczególnie nad górną wargą, można usuwać woskiem, pęsetką lub skorzystać z depilatora. Dzięki specjalnej głowicy, depilatory laserowe bezboleśnie je usuwają. W przypadku innych rodzajów urządzeń, może być odczuwany dyskomfort.

Włoski, które pojawiają w różnych miejscach twarzy, a szczególnie nad górną wargą, można usuwać woskiem, pęsetką lub skorzystać z depilatora. Dzięki specjalnej głowicy, depilatory laserowe bezboleśnie je usuwają. W przypadku innych rodzajów urządzeń, może być odczuwany dyskomfort.   Zarówno depilatory do twarzy, jak i całego ciała, są bardzo popularne wśród kobiet i mężczyzn. Dzięki nim można łatwo pozbyć się obfitego owłosienia. Jak wybrać najlepszy depilator do twarzy? Przy wyborze depilatora do twarzy warto zwrócić uwagę na głowicę depilującą, która może być wyposażona w pęsety lub dyski. Pęsety lepiej sprawdzają się u osób, które mają rzadkie i cienkie włoski , a dyski - przy grubym i twardym owłosieniu. Depilator do twarzy powinien mieć również regulowaną szybkość obrotów oraz dodatkową nasadkę startową, którą można założyć zamiast głowicy depilującej. Urządzenie z nasadką startową i funkcją masażu idealnie sprawdza się u osób, które pierwszy raz z niego korzystają lub mają delikatną skórę.   Neonet promocje to idealna okazja, aby kupić sobie najlepszy depilator do twarzy w atrakcyjnej cenie. Depilatory laserowe - czy są bezpieczne? Używanie depilatorów laserowych jest bezpieczne i bezbolesne. Dzięki wiązce światła, urządzenie może usuwać zarówno pojedyncze włoski, jak i całe kępki. Depilatory laserowe są droższe od depilatorów elektrycznych oraz depilatorów typu Epistick, jednak włoski odrastają o wiele wolniej, a sam proces depilacji twarzy przebiega sprawniej. Laserowego modelu można użyć również pod pachami oraz do golenia okolic intymnych . Elektryczne depilatory do twarzy Depilatory elektryczne , które mają ceramiczne głowice,...

3 młode kobiety stoją w samych ręcznikach w ośrodku Spa.
©Kalim/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilator, wosk, maszynka, depilacja laserowa, IPL... Jak pozbyć się niechcianych włosków? Jaką metodę wybrać?
Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem.

Owłosienie w nietypowym miejscu, np. nad ustami lub na brzuchu, jest skutkiem zbyt dużego stężenia androgenów (męskich hormonów) w ciele kobiety. Przyczyną tego mogą też być choroby ogólnoustrojowe. Sposoby usuwania niechcianego owłosienia to zabieg depilacji laserowej lub własnoręczne metody, takie jak golenie maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym lub woskiem. Przyczyny nadmiernego owłosienia Owłosienie w nietypowym miejscu jest najczęściej skutkiem aktywności gruczołów dokrewnych , które odpowiadają za produkcję hormonów. Zwykle przyczyną jest podwyższone stężenie androgenów, czyli hormonów męskich . Za niespodziewanym owłosieniem często stoją przebyte choroby ogólnoustrojowe, takie jak nowotwory nadnerczy lub jajnika, niedoczynność tarczycy . Nadmierne owłosienie u kobiet na całym ciele nazywa się hirsutyzm. Metody depilacji – depilator elektryczny Za pomocą depilatora elektrycznego można pozbyć się włosków nawet na kilka tygodni. Są one bowiem wyrywane razem z cebulką, przez co jest to bolesny zabieg. Warto więc schładzać skórę lodem w torebce foliowej lub zadbać o depilator z chłodzącą nakładką .  Depilatory elektryczne mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, z tego względu są także odpowiednie dla np. nastolatek. Sprawdzą się także w przypadku kobiet o bardzo jasnych włoskach, czy tych przywiązanych do bardziej tradycyjnych form usuwania włosów. Depilatory będą odpowiednie dla kobiet, które chcą uniknąć „dni przejściowych” pomiędzy depilacjami i usuwać najkrótsze włoski, z którymi nie radzą sobie inne metody takie jak na przykład wosk. Jak wybrać depilator elektryczny?  Wybierając depilator, wiele użytkowniczek obawia się dyskomfortu podczas depilacji. Z tego powodu warto...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner