Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
talerz i dwa skrzyżowane widelce
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Ostry trening z Jillian Michaels – na czym polega

Jillian Michaels jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich trenerek. Słynie z ostrego traktowania swoich podopiecznych i motywowania ich za wszelką cenę. Nie jest tak miła jak Ewa Chodakowska ani roześmiana jak Mel B – cechuje ją konkret i nieprzebieranie w słowach.

Jillian Michaels jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich trenerek. Słynie z ostrego traktowania swoich podopiecznych i motywowania ich za wszelką cenę. Nie jest tak miła jak Ewa Chodakowska ani roześmiana jak Mel B – cechuje ją konkret i nieprzebieranie w słowach.

Dieta Jillian Michaels

Jillian Michaels zaleca stosowanie diety 80/20. Oznacza to, że 80% diety stanowi zdrowe i pożywne jedzenie, natomiast przekąski – 20%. Dopuszcza więc desery i inne smakołyki, do których mamy słabość, jednak nie mogą one przeważać nad pełnowartościowymi posiłkami. Podkreśla także rolę zjadania czterech posiłków dziennie, z czego ostatni musi być pozbawiony węglowodanów.

Ćwiczenia Jillian Michaels

Jillian Michaels podczas swoich treningów zaleca wykonywanie ćwiczeń, które angażują jak najwięcej partii mięśni jednocześnie – są to tak zwane ćwiczenia wielostawowe, do których należy m.in. plank, czyli deska. Trenerka wychodzi z założenia, że podczas wykonywania treningów siłowych jednocześnie jest robiony trening cardio, w związku z tym samym ćwiczeniom aerobowym nie poświęca zbyt wiele czasu. Łączy elementy kickboxingu, pilatesu, jogi i treningów stricte siłowych.

 

Podczas nagrań swoich treningów Michaels zwykle ćwiczy z dwiema dziewczynami – jedna wykonuje łatwiejszy, a druga trudniejszy wariant ćwiczenia, natomiast sama Jillian po zademonstrowaniu wzorcowego wykonania objaśnia szczegółowo jak powinny wyglądać. Jej najbardziej znany trening 30 Day Shred nazywany jest przez ćwiczących trzydziestodniową mordęgą, ale za to bardzo skuteczną. Co dziesięć dni podwyższa się stopień trudności ćwiczeń (Level 1-3).

Dla kogo są treningi z Jillian Michaels?

Jeśli nie możesz znieść, gdy ktoś na ciebie krzyczy i nie ma dla ciebie litości – wybierz raczej trening Ewy Chodakowskiej. Jillian jest dla osób, które potrzebują prawdziwej mobilizacji i tak zwanego kopa.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
kobieta podczas rozciągania
©Monika Olszewska/Fotolia
Styl życia
Co pomoże na boczki? Misja: płaski brzuch
Skutecznym sposobem na pozbycie się boczków jest zdrowa dieta połączona z treningiem aerobowym. Dopiero kiedy z brzucha zniknie oponka, można zacząć rzeźbić mięśnie.

Skutecznym sposobem na pozbycie się boczków jest zdrowa dieta połączona z treningiem aerobowym. Dopiero kiedy z brzucha zniknie oponka, można zacząć rzeźbić mięśnie.   Obwisły brzuch jest problemem nie tylko osób otyłych, ale wszystkich, którzy mają tendencję do gromadzenia zapasów tłuszczu w okolicach talii. Może to być uwarunkowane genetycznie, jak u osób z typem sylwetki jabłko, lub wynikać z życia w stresie. Dieta na boczki Zapasy tkanki tłuszczowej powstają z dostarczanych wraz pożywieniem cukrów prostych oraz różnego rodzaju tłuszczów (nawet tych zdrowych, jeśli są spożywane w nadmiarze). Aby pozbyć się boczków, trzeba więc zacząć od eliminacji szkodliwych produktów z diety . Największym wrogiem zgrabnej sylwetki są tzw. „puste kalorie”, czyli żywność wysokokaloryczna, która nie zawiera witamin ani cennych składników odżywczych. Na żywnościowej „czarnej liście” znajdują się: Słodycze (w tym cukier i słodkie napoje – od soków przecierowych po colę). Dania typu fast food . Produkty wysokoprzetworzone, czyli zawierające duże ilości konserwantów, emulgatorów, zagęstników, barwników, aromatów (np. konserwy, zupki w proszku). Przekąski takie jak chipsy, paluszki czy orzeszki solone. Tłuszcze trans (np. w maśle, margarynie, tłustej śmietanie, majonezie).   Zamiast niezdrowej żywności w codziennej diecie powinno pojawić się jak najwięcej pełnoziarnistych produktów zbożowych , które wydłużają uczucie sytości (ciemne: pieczywo, makaron i ryż). Oprócz nich niezwykle istotne są pełne witamin owoce i warzywa oraz zdrowe źródła białka – chude mięso i ryby. Optymalna dieta powinna składać się z niezbyt obfitych 5 posiłków i być uzupełniania dużymi ilościami wody (2-3 l w ciągu dnia). Ćwiczenia na boczki Pozbycie się boczków nie jest możliwe bez treningu. Gwarancję sukcesu daje...

Wyrzeźbione ciało
©IEGOR LIASHENKO/Fotolia
Styl życia
Czy trening siłowy przeznaczony jest dla osób młodych?
Trening siłowy wzmacnia tkankę mięśniową, funkcjonalność ciała i poprawia kondycję. Decydują się na niego osoby, które z wiekiem tracą sprawność fizyczną. Często łączony jest z treningiem aerobowym.

Trening siłowy wzmacnia tkankę mięśniową, funkcjonalność ciała i poprawia kondycję. Decydują się na niego osoby, które z wiekiem tracą sprawność fizyczną. Często łączony jest z treningiem aerobowym.   Trening siłowy polega na wzmocnieniu mięśni i ogólnej kondycji fizycznej. Rzeźbi sylwetkę i zwiększa masę mięśniową. Trening siłowy powinien trwać nie krócej niż godzinę i powinien być powtarzany co najmniej 3 razy w tygodniu. Jeżeli chcemy go połączyć z treningiem aerobowym, to zawsze wykonujemy go po treningu siłowym . Gdzie wykonywać trening siłowy? Trening siłowy można realizować na siłowni, gdzie pod okiem trenera wykonywać będziemy ćwiczenia za pomocą przyrządów, jak i bez nich. W domu również możemy wykonać trening – wielu trenerów udostępnia plany treningowe w internecie, m.in. Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska. Ćwiczenia siłowe zwiększają objętość mięśni i zdolność ruchową. Trening połączony ze zbilansowaną dietą sprawi, że ciało będzie wyrzeźbione i smukłe . Trening siłowy: jakie ćwiczenia? Trening siłowy opiera się na ćwiczeniach, które zmuszą mięśnie ciała do intensywnej pracy. Są to m.in.: podnoszenie ciężarów, pompki, przysiady, brzuszki.   Poszczególne ćwiczenia, liczba powtórzeń oraz intensywność wykonywania zależy od planu treningowego, który sobie wybierzemy. Najlepiej skonsultować się wcześniej z lekarzem pierwszego kontaktu, czy nie widzi przeciwwskazań do wykonywania takiego treningu. Ważne również, aby przed podjęciem intensywnej aktywności fizycznej obrać sobie cel treningowy, co pomoże nam się lepiej zmotywować. Trening siłowy ducha Warto mieć na uwadze również rozwój psychiczny podczas intensywnych treningów siłowych, ponieważ mają one nieoceniany wpływ na funkcjonowanie umysłu. „Ćwiczenie myślenia” podczas...

dziewczyna podskakuje na schodach
©Alliance/Fotolia
Styl życia
Najpopularniejsze treningi Ewy Chodakowskiej
Treningi Ewy Chodakowskiej są wymagające, ale bardzo skuteczne – w internecie i na fanpage'u trenerki można obejrzeć zdjęcia dziewczyn, które przeszły niezwykłą metamorfozę właśnie dzięki regularnemu wykonywaniu Turbo Spalania, Killera czy Skalpela. Ewa Chodakowska nazywana jest trenerką wszystkich Polek, choć w rzeczywistości ma równą liczbę fanek i antyfanek. Faktem jest jednak, że wprowadziła nową jakość w polskim fitnessie i jak nikt wcześniej, zmotywowała rzesze kobiet do tego, by zaczęły ćwiczenia.

Treningi Ewy Chodakowskiej są wymagające, ale bardzo skuteczne – w internecie i na fanpage'u trenerki można obejrzeć zdjęcia dziewczyn, które przeszły niezwykłą metamorfozę właśnie dzięki regularnemu wykonywaniu Turbo Spalania, Killera czy Skalpela. Ewa Chodakowska nazywana jest trenerką wszystkich Polek, choć w rzeczywistości ma równą liczbę fanek i antyfanek. Faktem jest jednak, że wprowadziła nową jakość w polskim fitnessie i jak nikt wcześniej, zmotywowała rzesze kobiet do tego, by zaczęły ćwiczenia. Treningi Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska opracowała szereg treningów . W części z nich ćwiczenia się powtarzają, ale najważniejsze jest nie to, żeby robić coraz bardziej wymyślne i skomplikowane układy. Najistotniejsze jest, by były elementem całego treningu. Turbo Spalanie – jeden z najpopularniejszych treningów Chodakowskiej. Nie należy do najprostszych, ale mimo to ma wiele zwolenniczek. Polecany jest dla osób, które już są zaprawione w bojach fitnessowych. Trwa 45 minut i opiera się na interwałach – intensywne ćwiczenia są przeplatane marszem, czyli typowym ćwiczeniem cardio . Należy ćwiczyć co drugi dzień – regularny trening połączony z dietą gwarantuje utratę nawet 5 cm w obwodzie brzucha. Skalpel – nieco krótszy, bo 40-minutowy trening. Polega na wykonywaniu ćwiczeń w spokojnym, równym tempie, dzięki czemu można ujędrnić skórę, zredukować cellulit i wzmocnić mięśnie całego ciała. Ten trening Chodakowskiej ma także po prostu poprawiać humor i redukować poziom stresu. Ewa Chodakowska poleca go wykonywać 3 razy w tygodniu. 4-minutowy intensywny trening z Chodakowską – trwa oczywiście 4 minuty . Opiera się na wykonywaniu czterech ćwiczeń, podczas których pracują wszystkie mięśnie ciała. Trening ten przyspiesza metabolizm, stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej i wzmacnia mięśnie. Najlepsze efekty przyniesie wykonywany...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner