zadowolona para
©tatyana_k/Fotolia
Styl życia

Dopiero zaczęliście się spotykać – trzymaj się 7 żelaznych zasad

Początkom związku zawsze towarzyszą intensywne emocje – euforia, niepewność, radość i tęsknota. Żeby gładko przebrnąć przez te niełatwe początki, należy budować w związku zaufanie i wzajemny szacunek (link do artykułu o szacunku w związku).

Początkom związku zawsze towarzyszą intensywne emocje – euforia, niepewność, radość i tęsknota. Żeby gładko przebrnąć przez te niełatwe początki, należy budować w związku zaufanie i wzajemny szacunek.

 

1. Nie spiesz się – pośpiech nie jest wskazany w zasadzie w niczym (może poza, jak mówi stare powiedzenie, łapaniem pcheł). Nie chodzi o to, żeby zgrywać trudną do zdobycia, ale jeśli pójdziecie do łóżka na pierwszej randce, raczej nie możesz liczyć na to, że będzie to początek długiej i szczęśliwej relacji. Początki związku to stopniowe odkrywanie siebie – wykładając od razu kawę na ławę pozbawisz partnera przyjemności z poznawania cię. Nie przyspieszaj też tego, żeby już w drugim tygodniu znajomości koniecznie poznać jego rodziców, a w drugim miesiącu się zaręczać. Delektujcie się!

Kasia gotuje z Polki.pl: wigilijna kapusta z grzybami

 

2. Nie smsuj z nim na poważne tematy – sms to z założenia krótka wiadomość. Podobnie wiadomości na komunikatorach Messenger czy WhatsApp. Taka forma nie sprzyja długim dysputom, podczas których poruszane są poważne tematy. Absolutnie nie jest to też odpowiednie miejsce na to, by rozprawiać o przyszłości waszego związku. Zresztą nie należy tego robić nie tylko na początku związku – ważne rzeczy omawiajcie na żywo.

 

3. Nie ukrywaj ważnych rzeczy – zwłaszcza takich, które mogą wpływać na waszą relację. Co może być taką rzeczą? Na przykład fakt, że pracujesz ze swoim byłym – obecny partner w końcu się o tym dowie i może zinterpretować twoje milczenie jako dowód na to, że między wami wciąż iskrzy.

 

4. Nie obgaduj swojego byłego ani jego byłej – oczywiście rozmowy o przeszłości są ważne, ponieważ możecie się z nich wiele dowiedzieć o sobie nawzajem. Jednak czym innym jest rozmowa o byłych partnerach okazując im szacunek, a czym innym wyśmiewanie. Gdy źle mówisz o jego byłej, pośrednio podważasz jego gust i wybór, a nikt nie lubi być krytykowany. Z kolei gdy źle wyrażasz się o swoim ex, dajesz sygnał facetowi, że jeśli się rozstaniecie, to na pewno pójdą w świat jego wszelkie wady.

 

5. Nie musisz wszystkiego wiedzieć od razu – nie wypytuj go o historię chorób w rodzinie czy listę byłych dziewczyn. Oczywiście bądź ciekawa jego i jego doświadczenia, ale nie przesłuchuj go. Początki związku to czas na stopniowe poznawanie.

 

6. Nie bądź nachalna – daj mu trochę przestrzeni i nie zawłaszczaj jej, szczególnie na początku. Gdy zechce się nią z tobą dzielić, z pewnością to zrobi. Randki dwa razy w tygodniu są wystarczające, by się sobą nacieszyć i za sobą... potęsknić.

 

7. Zachowaj pewne rzeczy dla siebie – oczywiście bliskim osobom jak najbardziej można powiedzieć, że zaczęłaś się z kimś spotykać, ale obwieszczanie tego wszem i wobec, szczególnie w mediach społecznościowych, może zostać przez niego źle odebrane. Szczególnie gdy spotkaliście się dopiero drugi raz, a ty już zmieniasz status związku. I to w dodatku na, o zgrozo, „to skomplikowane”.

 

szczęśliwy związek
©Rido/Fotolia
Styl życia
Zaufanie, szczerość i komunikacja – najważniejsze w związku
Budowanie satysfakcjonującego związku nie jest proste. Wymaga ciągłej pracy, bycia uważnym na drugą osobę i troszczenia się o relację. Co jest najważniejsze w związku i o co zadbać w pierwszej kolejności, żeby budować wspólnie szczęście?

Budowanie satysfakcjonującego związku nie jest proste. Wymaga ciągłej pracy, bycia uważnym na drugą osobę i troszczenia się o relację. Co jest najważniejsze w związku i o co zadbać w pierwszej kolejności, żeby budować wspólnie szczęście? Co jest najważniejsze w związku? Portal Your Life Your Voice przeprowadził badanie ankietowe (więcej: http://www.yourlifeyourvoice.org/Pages/tip-what-do-you-want-in-a-relationship.aspx ) i zadał prawie 1000 osobom pytanie o to, co jest najważniejsze w związku. Internauci mogli wybrać tylko jedną odpowiedź i według nich najistotniejsze są:   1. Szczerość – 45% ankietowanych, 2. Szacunek – 40%, 3. Podobne zainteresowanie – 4%, 4. Poczucie humoru – 3,8%, 5. Wygląd – 1,5% . Po pierwsze – zaufanie i szczerość Zaufanie jest prawdopodobnie najważniejszym wyznacznikiem jakości związku . Bez niego trudno budować cokolwiek – mieć wspólne plany, marzenia, dzielić chwile dobre i złe. Niektórzy nie mają problemu z tym, żeby zaufać drugiej osobie, innym nie przychodzi to tak łatwo i potrzebują czasu. Niezależnie od tego, jak długo to zajmuje, najważniejsze w związku jest to, by nie dawać drugiej osobie powodu do tego, by zaufanie to straciła . Na zaufaniu bowiem będą opierały się wszystkie inne czynniki, które decydują o tym, czy związek jest szczęśliwy, czy też trzeba nad nim popracować. Podstawą do budowania zaufania jest właśnie szczerość, którą ankietowani postawili na pierwszym miejscu. Po drugie – komunikacja pełna szacunku Zadaj sobie pytanie o to, w jaki sposób się ze sobą komunikujecie – czy używacie ironii i sarkazmu, pod którym skrywa się gniew i żal? A może rozmawiacie zbyt rzadko i tylko na błahe, codzienne tematy? Kiedy ostatni raz użyliście zdrobnienia, zwracając się do siebie? Otwarte wyrażanie swoich myśli jest kluczowe, by po prostu wiedzieć,...

Księżna Kate w błękitnym płaszczu
East News
Newsy
Książę William fatalnie traktował księżną Kate?! Na jaw wyszły szokujące informacje o ich związku
Książę William fatalnie traktował księżną Kate?! Na jaw wyszły szokujące informacje o ich związku

Księżna Kate i książę William sprawiają wrażenie idealnej pary, choć nie zawsze tak było. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że księżna Kate i książę William mają za sobą bardzo burzliwe lata związku. Początki ich relacji nie wyglądały sielankowo, trudno wręcz mówić w ich wypadku o zakochaniu, wpatrywaniu się w oczy i trzymaniu za ręce. Jak się okazuje bowiem, książę William bardzo źle traktował Kate na początku! Książę William fatalnie traktował Kate Królewski biograf, Andrew Morton, zdradził właśnie, jak książę William zachowywał się w stosunku do księżnej Kate, gdy zaczynali się ze sobą spotykać. Na jaw wyszło, że William potrafił ignorować swoją dziewczynę przy innych ludziach! Nie podobało jej się, gdy ją ignorował i wdawał się w rozmowę z kimś innym, jakby jej tam nie było - wyznał Morton. To jednak nie wszystko. Książę William widział, że Kate zależy na tej relacji, więc był jej pewny i... traktował ją jak służącą! Myślał, że dziewczyna będzie na każde jego zawołanie. Czasami Kate czuła, że William bierze ją za pewnik – traktowana była jak służąca, a nie jego dziewczyna. Myślał, że Kate będzie za nim latać i im dłużej się znali, tym bardziej trzymał ją na krótkiej smyczy - powiedział biograf. Relacja Kate i Williama stawała się coraz trudniejsza i bardziej burzliwa, aż w końcu zakończyła się rozstaniem. Kate nie wytrzymała, gdy książę obiecał jej, że spędzi z nią święta w 2006 roku, ale tego nie zrobił. Oszukał ją, więc Kate powiedziała "dość". Wszyscy wiemy, że rozstanie pary wyszło jej na dobre, a jej historia miłosna ma prawdziwy happy end. Początki związku księżnej Kate i księcia Williama nie należały do udanych Teraz księżna Kate i książę William wyglądają na szczęśliwych  

para zakochanych
©Igor Mojzes/Fotolia
Styl życia
Związek to także obowiązek – jak o niego dbać na co dzień
Często szukamy porad na temat tego jak poprawić relacje w związku, jak przetrwać kryzys czy jak uratować związek – wniosek z tego taki, że wiedza na temat tego, jak dbać o związek, jest dla nas ważna dopiero wtedy, gdy zaczyna dziać się coś złego i pojawia się potrzeba naprawy tego, co zepsuliśmy. Tymczasem o relacje trzeba dbać nie tylko od wielkiego dzwonu czy też od kryzysu – jak to zrobić?

Często szukamy porad na temat tego jak poprawić relacje w związku, jak przetrwać kryzys czy jak uratować związek – wniosek z tego taki, że wiedza na temat tego, jak dbać o związek, jest dla nas ważna dopiero wtedy, gdy zaczyna dziać się coś złego i pojawia się potrzeba naprawy tego, co zepsuliśmy. Tymczasem o relacje trzeba dbać nie tylko od wielkiego dzwonu czy też od kryzysu – jak to zrobić? Rozmawiajcie ze sobą Żeby dbać o związek , trzeba przede wszystkim ze sobą rozmawiać. I to nie o schabowym na obiad lub chrapaniu sąsiada. Albo może inaczej – nie tylko o tym. Rozmowy o tym, jak minął dzień oczywiście też są bardzo ważne. Zmierzam do tego, jak bardzo ważne jest mówienie także o swoich uczuciach, potrzebach, wątpliwościach, planach, marzeniach i tak dalej, i tak dalej... No dobrze, jeśli jego marzeniem jest schabowy, to mówcie i o tym schabowym! Budujcie intymność Intymność to nie tylko seks. Oczywiście, seks jest ważny, ale nie zawsze oznacza miłość, szczególnie na początku związku, gdy chodzi przede wszystkim o przyjemność. Jak w takim razie budować intymność? Spędzając czas tylko we dwoje, przytulając się, całując, rozmawiając, bawiąc się, wspólnie gotując. I przede wszystkim okazując sobie uczucia. Gdy jesteście na tyle zapracowani, że trudno spontanicznie wygospodarować wspólne chwile, ustalcie jakieś terminy w grafiku . Jeśli jesteście z dala od siebie z powodu np. delegacji, starajcie się być mimo to w kontakcie, dzwoniąc do siebie, wysyłając smsy, zdjęcia. Nie dopuszczajcie do tego, żeby druga osoba miała poczucie, że całkiem zapomnieliście o niej. Żeby poprawić relacje w związku czasem wystarczy po prostu nic w nim nie zepsuć. Bądźcie dla siebie łagodni Podstawą do tego, by poprawić relacje w związku, jest wzajemna akceptacja – docenianie swoich mocnych stron, zalet, ale także i pogodzenie się z tym, że...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik