Dzieci robią ozdoby świąteczne
©Maksim Shebeko/Fotolia.com
Styl życia

Jakie dekoracje na Boże Narodzenie wybrać do pokoju dziecięcego? Choinka, cotton balls oraz ozdobne doniczki

Pokój dziecięcy warto udekorować na Boże Narodzenie kolorowymi dodatkami. W pomieszczeniu można postawić choinkę ze styropianowymi bombkami lub rozwiesić lampki cotton balls. Jako bożonarodzeniowa ozdoba sprawdzą się również szyszki w małych doniczkach.

Pokój dziecięcy warto udekorować na Boże Narodzenie kolorowymi dodatkami. W pomieszczeniu można postawić choinkę ze styropianowymi bombkami lub rozwiesić lampki cotton balls. Jako bożonarodzeniowa ozdoba sprawdzą się również szyszki w małych doniczkach.

 

Ozdoby bożonarodzeniowe warto przygotować wraz z dzieckiem. Maluch może samodzielnie wybrać i pomalować bombki choinkowe, zrobić łańcuchy oraz pomóc w zawieszaniu cotton balls lub girland.

Choinka z bohaterami z bajek i styropianowymi bombkami

Choinka z bohaterami z bajek i styropianowymi bombkami to sposób na szybką ozdobę świąteczną. Drzewko powinno być sztuczne i stabilne, by nie przewróciło się i nie pokłuło malca. Na choince można zawiesić własnoręcznie przygotowane ozdoby z lekkich materiałów, na przykład papieru czy plastiku. W pokoju dziecięcym należy unikać szklanych bombek, gdyż mogą się rozbić i skaleczyć dziecko. Styropianowe kule kupuje się w sklepach papierniczych. Większość z nich ma specjalne uchwyty do zawieszania na choince. Kule maluje się farbami plakatowymi lub oblepia kawałkami tkaniny lub serwetek. Sylwetki bohaterów z bajek można pobrać z internetu, a następnie wydrukować, przykleić na tekturę i wyciąć. W każdej z nich robi się dziurkę i przewleka nitkę.

Świecące kulki, czyli kolorowe cotton balls

Cotton balls to rodzaj girlandy świetlnej z lampek LED i bawełnianych, utwardzonych kul. Żarówki są schowane w ich wnętrzu. Łańcuch wytwarza delikatne, lekko stłumione i kolorowe światło, co stanowi doskonałą ozdobę do dziecięcego pokoju. Bawełniane kule tworzą we wnętrzu przytulną atmosferę. Cotton balls sprawdzą się zarówno na choinkę, jak i na meble, ściany, parapety, karnisze, balustrady, obrazy oraz lustra. Świetlne girlandy świetnie wyglądają w ciągu całego roku, nie tylko na Boże Narodzenie. Z powodzeniem mogą zastąpić kinkiety, lampiony oraz lampki nocne i choinkowe. Łańcuch warto przymocować do powierzchni za pomocą bezbarwnej taśmy, by się nie ślizgał. Należy również umieścić go w pobliżu kontaktu.

Doniczki w kształcie choinki lub renifera

Zwykłe gliniane lub plastikowe doniczki można zamienić w efektowną ozdobę świąteczną do dziecięcego pokoju. Małe naczynie wystarczy wypełnić ziemią, piaskiem, korą lub drobnymi kamyczkami. Na wierzchołku stawia się szyszkę pofarbowaną na złoto, srebrno lub zielono. Całość obsypuje się brokatem. W ten sposób powstaje miniaturowa choinka. Przy pomocy kawałków tkanin, pomponu, dwóch gałązek, kleju i taśmy klejącej można przygotować doniczkę w kształcie renifera. Gałązki wystarczy przykleić wewnątrz naczynia, po obu jego stronach. Powinny wyglądać, jak rogi. Następnie z materiału należy wyciąć cztery koła, dwa większe w kolorze białym i dwa mniejsze, czarne. Na białe łaty nakleja się czarne, a całość umieszcza na froncie doniczki, by powstały oczy. W miejsce nosa należy nakleić czerwony pompon. Doniczkę można wypełnić koralikami, bombkami lub cukierkami.

 

Świecące, kolorowe kule z lampek choinkowych
© tocamarine/Fotolia.com
Styl życia
Kolorowe girlandy cotton balls z lampek choinkowych krok po kroku. Gdzie powiesić bawełniane kule?
Cotton balls, czyli bawełniane kule, to rodzaj girlandy świetlnej, która daje ciepłe, delikatne i kolorowe światło. Można przygotować je samodzielnie z lampek choinkowych i tkaniny. Cotton balls świetnie wyglądają na choince, parapecie, stole lub przy balustradzie.

Cotton balls, czyli bawełniane kule, to rodzaj girlandy świetlnej, która daje ciepłe, delikatne i kolorowe światło. Można przygotować je samodzielnie z lampek choinkowych i tkaniny. Cotton balls świetnie wyglądają na choince, parapecie, stole lub przy balustradzie.   Przy zakupie i montażu lampek choinkowych należy zachować bezpieczeństwo . Warto sprawdzić stan przewodów elektrycznych i żarówek, znaczenie symboli na opakowaniu oraz informacje o stopniu ochrony produktu . Czym są cotton balls i gdzie je kupić? Cotton balls, czyli bawełniane kule, to łańcuch świetlny z żarówek i materiałowej obudowy. Na sznurku lub kablu znajdują się małe żarówki (tradycyjne lub LED) , otoczone utwardzonymi kulkami z materiału. Najczęściej jest to bawełna, dzięki czemu girlanda jest miękka i przytulna. Cotton balls mogą być też zrobione ze sztucznych tkanin, na przykład syntetycznej koronki. Mają różną długość, a także wielkość i kolor kul. Każda girlanda zawiera wtyczkę do kontaktu. Cotton balls są dostępne na aukcjach internetowych oraz w sklepach elektrycznych i z artykułami dekoracyjnymi. Koszt jednego sznura waha się od 50 do nawet 300 złotych. Cena zależy od rodzaju łańcucha (linia lub pętla), typu żarówek (tradycyjne lub LED) oraz liczby kul. W wielu przypadkach istnieje możliwość wyboru koloru girlandy. Przygotowanie cotton balls krok po kroku Cotton balls można zrobić samodzielnie w domu. Taka girlanda będzie tańsza niż produkt ze sklepu. Do zrobienia cotton balls potrzeba: 12 lampek choinkowych na białym kablu , 12 balonów na wodę, 6 sztuk bandaży (o wymiarach 4 na 5 centymetrów), barwniki spożywczych w proszku (dowolna liczba), pompki do balonów, klej do drewna lub tapet, miseczki(tyle, ile jest barwników).   Sposób...

Świąteczna girlanda zrobiona z gałązek i bombek
©k2photostudio/Fotolia.com
Styl życia
Prosty sposób na girlandę świąteczną ze świerku, sznurka ozdobnego i łańcucha choinkowego
Girlandy stanowią doskonałą ozdobę na Boże Narodzenie. Można przygotować je w wersji naturalnej, czyli ze świeżego świerku lub jodły i szyszek. Dobrze sprawdzą się również ozdoby ze sznurka, łańcucha choinkowego, styropianowych kul oraz bakalii.

Girlandy stanowią doskonałą ozdobę na Boże Narodzenie. Można przygotować je w wersji naturalnej, czyli ze świeżego świerku lub jodły i szyszek. Dobrze sprawdzą się również ozdoby ze sznurka, łańcucha choinkowego, styropianowych kul oraz bakalii.   Girlandy to rodzaj ozdobnych ornamentów na okna, drzwi, ściany, meble, balustrady, karnisze i inne powierzchnie. Dawniej robiono je tylko z roślin i owoców, obecnie są przygotowywane również ze sztucznych materiałów. Jak powinna wyglądać girlanda świąteczna? Girlanda świąteczna długością powinna pasować do powierzchni, do której będzie montowana. Nie może być zbyt ciężka, dzięki czemu nie zdeformuje się lub nie opadnie. Ozdobę można udekorować bombkami , szyszkami lub tkaninami. Do domu warto wybrać girlandę z gałązek nie tracących igieł (np. jodły, sosny) lub liści (np. ostrokrzewu), gdyż świerkowa ozdoba pod wpływem ciepła szybko straci igły. Można też wybrać plastik, filc lub styropian. Na zewnątrz można zawiesić girlandę z żywych roślin. Podczas tworzenia łańcucha należy pamiętać, by kolor jej dodatków pasował do wystroju domu. Girlanda z gałązek jodłowych, szyszek, bombek i lampek choinkowych Girlanda jodłowa wygląda naturalnie i efektownie. Do jej przygotowania potrzeba: rurki montażowej (o dowolnej długości), drutu montażowego, sznurka lub wstążki, gałązek jodły, szyszek, bombek (najlepiej sprawdzą się plastikowe) lub pomalowanych sprayem orzechów włoskich , lampek choinkowych .   Do rurki montażowej przyczepia się gałązki jodłowe. Można zrobić to za pomocą drutu. Najwięcej gałązek wtyka się na środku girlandy, nieco mniej na jej końcach. Ważne, by rurka nie była widoczna spod roślin. Następnie na iglastych gałązkach zaczepia się lampki choinkowe, bombki lub...

Kobieta z dzieckiem na rękach dekoruje choinkę
©gpointstudio/Fotolia.com
Styl życia
Choinka świąteczna w stylu glamour – jak ją udekorować
Bożonarodzeniowe drzewko najczęściej staje się ozdobą reprezentacyjnej części domu przynajmniej na miesiąc. Dobrze jest zatem, aby korespondowało swoim wyglądem z wystrojem wnętrza. Jeśli pokój urządzony został w stylu glamour, warto nawiązać do tej stylistyki również podczas dekorowania choinki.

Bożonarodzeniowe drzewko najczęściej staje się ozdobą reprezentacyjnej części domu przynajmniej na miesiąc. Dobrze jest zatem, aby korespondowało swoim wyglądem z wystrojem wnętrza. Jeśli pokój urządzony został w stylu glamour, warto nawiązać do tej stylistyki również podczas dekorowania choinki.   Ten styl, choć może wydawać się zimny i nieprzystający do rodzinnego charakteru świąt Bożego Narodzenia, można jednak ocieplić. Wystarczy do dekoracji choinki wykorzystać ozdoby w złotym kolorze . Kolorystyka ozdób na choinkę w stylu glamour Najważniejsze przed przystąpieniem do wyboru ozdób na choinkę w stylu glamour jest ustalenie, jaka ma być jej kolorystyka. Jedną z możliwości jest przyozdobienie jej elementami w kolorach szampana : zgaszone, jasne złoto oraz biel. Inną jest postawienie na przepych i wybór złota oraz czerwieni na dominujące kolory ozdób. Jeżeli zależy nam na tym, aby choinka błyszczała, ale z umiarem, zamiast złota wybierzmy srebro i kolor niebieski. Elegancka, choć minimalistyczna, będzie też choinka z ozdobami utrzymanymi w jednolitej kolorystyce, np. bieli albo szarości. Wybór ozdób na choinkę w stylu glamour Kiedy wiemy już, jakie kolory ma mieć choinka, możemy przystąpić do wyboru poszczególnych ozdób. Bombki to najpopularniejszy choinkowy ornament. Na elegancką choinkę warto wybierać bombki jednokolorowe , matowe bądź błyszczące, a nawet przezroczyste. Mogą być małe, wtedy nadadzą choince lekkości. Drzewko może łączyć w sobie styl glamour i minimalizm, wówczas idealne będą designerskie bombki, np. z namalowanymi awangardowymi ornamentami albo bombki geometryczne , np. w kształcie sześcianu lub stożka.   Ciekawie będzie wyglądało bożonarodzeniowe drzewko z ozdobami nawiązującymi do wiosny i lata , np. pełne kwiatów i...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner