Świąteczna girlanda zrobiona z gałązek i bombek
©k2photostudio/Fotolia.com
Styl życia

Prosty sposób na girlandę świąteczną ze świerku, sznurka ozdobnego i łańcucha choinkowego

Girlandy stanowią doskonałą ozdobę na Boże Narodzenie. Można przygotować je w wersji naturalnej, czyli ze świeżego świerku lub jodły i szyszek. Dobrze sprawdzą się również ozdoby ze sznurka, łańcucha choinkowego, styropianowych kul oraz bakalii.

Girlandy stanowią doskonałą ozdobę na Boże Narodzenie. Można przygotować je w wersji naturalnej, czyli ze świeżego świerku lub jodły i szyszek. Dobrze sprawdzą się również ozdoby ze sznurka, łańcucha choinkowego, styropianowych kul oraz bakalii.

 

Girlandy to rodzaj ozdobnych ornamentów na okna, drzwi, ściany, meble, balustrady, karnisze i inne powierzchnie. Dawniej robiono je tylko z roślin i owoców, obecnie są przygotowywane również ze sztucznych materiałów.

Jak powinna wyglądać girlanda świąteczna?

Girlanda świąteczna długością powinna pasować do powierzchni, do której będzie montowana. Nie może być zbyt ciężka, dzięki czemu nie zdeformuje się lub nie opadnie. Ozdobę można udekorować bombkami, szyszkami lub tkaninami. Do domu warto wybrać girlandę z gałązek nie tracących igieł (np. jodły, sosny) lub liści (np. ostrokrzewu), gdyż świerkowa ozdoba pod wpływem ciepła szybko straci igły. Można też wybrać plastik, filc lub styropian. Na zewnątrz można zawiesić girlandę z żywych roślin. Podczas tworzenia łańcucha należy pamiętać, by kolor jej dodatków pasował do wystroju domu.

Girlanda z gałązek jodłowych, szyszek, bombek i lampek choinkowych

Girlanda jodłowa wygląda naturalnie i efektownie. Do jej przygotowania potrzeba:

 

Do rurki montażowej przyczepia się gałązki jodłowe. Można zrobić to za pomocą drutu. Najwięcej gałązek wtyka się na środku girlandy, nieco mniej na jej końcach. Ważne, by rurka nie była widoczna spod roślin. Następnie na iglastych gałązkach zaczepia się lampki choinkowe, bombki lub orzechy i szyszki. Do ich przymocowania również posłuży drut montażowy lub klej termiczny w pistolecie. Na końcówkach rurki należy przywiązać kawałki sznurka lub wstążki. W ten sposób będzie można przywiązać girlandę do dowolnej powierzchni. Zamiast gałązek iglastych można też wykorzystać gałązki ostrokrzewu kolczastego z pięknymi czerwonymi owocami. Wówczas można zrezygnować z bombek. Wystarczą kolorowe wstążki do mocowania girlandy.

Jak zrobić girlandę ze sznurka i styropianowych kul?

Girlanda ze sznurka i styropianowych kul to dobry pomysł na dekorację sypialni lub salonu. Do jej przygotowania są niezbędne:

 • 1 metr sznurka ozdobnego,
 • 10 kul styropianowych,
 • patyczek do szaszłyków,
 • klej w pistolecie,
 • farby plakatowe,
 • pędzel.

 

Styropianowe kule należy pomalować w dowolne kolory i pozostawić do wyschnięcia. Następnie każdą z nich przebija się patyczkiem do szaszłyków. Przez powstały otwór przewleka się sznurek. Kulki powinny być rozłożone co około 10 centymetrów. Każdy z otworów można skropić klejem w pistolecie, dzięki czemu kulki nie będą się przemieszczać. Gotową girlandę można zawiązać na dowolnej powierzchni.

Sposób na girlandę z łańcucha choinkowego i bakalii

Girlanda z łańcucha choinkowego jest tania i prosta w przygotowaniu. Można ją zrobić z:

 • kolorowego i błyszczącego łańcucha choinkowego (na przykład zielonego, złotego, srebrnego lub czerwonego),
 • orzechów włoskich (pofarbowanych sprayem na srebrno lub złoto),
 • ususzonych plastrów pomarańczy,
 • kleju błyskawicznego,
 • drutu monterskiego.

 

Każdy plaster pomarańczy należy przebić drutem i zamocować przy łańcuchu. Za pomocą kleju przykleja się również orzechy. Gotową girlandę zaczepia się w domu lub na zewnątrz.

 

Świecące, kolorowe kule z lampek choinkowych
© tocamarine/Fotolia.com
Styl życia
Kolorowe girlandy cotton balls z lampek choinkowych krok po kroku. Gdzie powiesić bawełniane kule?
Cotton balls, czyli bawełniane kule, to rodzaj girlandy świetlnej, która daje ciepłe, delikatne i kolorowe światło. Można przygotować je samodzielnie z lampek choinkowych i tkaniny. Cotton balls świetnie wyglądają na choince, parapecie, stole lub przy balustradzie.

Cotton balls, czyli bawełniane kule, to rodzaj girlandy świetlnej, która daje ciepłe, delikatne i kolorowe światło. Można przygotować je samodzielnie z lampek choinkowych i tkaniny. Cotton balls świetnie wyglądają na choince, parapecie, stole lub przy balustradzie.   Przy zakupie i montażu lampek choinkowych należy zachować bezpieczeństwo . Warto sprawdzić stan przewodów elektrycznych i żarówek, znaczenie symboli na opakowaniu oraz informacje o stopniu ochrony produktu . Czym są cotton balls i gdzie je kupić? Cotton balls, czyli bawełniane kule, to łańcuch świetlny z żarówek i materiałowej obudowy. Na sznurku lub kablu znajdują się małe żarówki (tradycyjne lub LED) , otoczone utwardzonymi kulkami z materiału. Najczęściej jest to bawełna, dzięki czemu girlanda jest miękka i przytulna. Cotton balls mogą być też zrobione ze sztucznych tkanin, na przykład syntetycznej koronki. Mają różną długość, a także wielkość i kolor kul. Każda girlanda zawiera wtyczkę do kontaktu. Cotton balls są dostępne na aukcjach internetowych oraz w sklepach elektrycznych i z artykułami dekoracyjnymi. Koszt jednego sznura waha się od 50 do nawet 300 złotych. Cena zależy od rodzaju łańcucha (linia lub pętla), typu żarówek (tradycyjne lub LED) oraz liczby kul. W wielu przypadkach istnieje możliwość wyboru koloru girlandy. Przygotowanie cotton balls krok po kroku Cotton balls można zrobić samodzielnie w domu. Taka girlanda będzie tańsza niż produkt ze sklepu. Do zrobienia cotton balls potrzeba: 12 lampek choinkowych na białym kablu , 12 balonów na wodę, 6 sztuk bandaży (o wymiarach 4 na 5 centymetrów), barwniki spożywczych w proszku (dowolna liczba), pompki do balonów, klej do drewna lub tapet, miseczki(tyle, ile jest barwników).   Sposób...

Kobieta pakuje świąteczny prezent dla bliskiej osoby.
©DragonImages/Fotolia.com
Styl życia
Własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe jako prezenty
Stroiki świąteczne i bombki mogą być wspaniałym prezentem od serca dla najbliższych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby wymagają pracy i zaangażowania, dlatego tym bardziej są doceniane jako podarunki.

Stroiki świąteczne i bombki mogą być wspaniałym prezentem od serca dla najbliższych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby wymagają pracy i zaangażowania, dlatego tym bardziej są doceniane jako podarunki.   Ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie można podarować lub wykorzystać do dekoracji własnego domu. Styropianowe bombki wyróżniają się na choince, nadając jej niepowtarzalny, osobisty charakter, stroiki z szyszek , świec i wstążki mogą zdobić stół wigilijny i tworzą świąteczny nastrój.   Stroiki świąteczne DIY z szyszek, iglaków, świecy i elementów ozdobnych   Stroiki świąteczne można wykonać na bazie gąbki florystycznej, styropianowego okręgu czy samych gałązek świerkowych , jodłowych albo innego stelaża w formie wianka czy prostokąta. Do styropianowej formy wystarczy klejem na gorąco przymocować szyszki różnej wielkości, tak żeby zakrywały w całości wianek, jedna obok drugiej. Potem wystarczy spryskać szyszkowy wianek złotą farbą w spreju i dokleić ozdoby, np. niewielkie czerwone albo niebieskie kuleczki różnej wielkości. W środku takiego stroika można ustawić świecę.   Stroiki świąteczne na gąbce florystycznej można wykonać z żywych gałęzi jodły, świerku lub innych drzew iglastych – należy je powtykać blisko siebie, tworząc żądany kształt. W takim wypadku najlepiej użyć wąskich świeczek, które łatwo wbić w miękkie podłoże. Stroik można ozdobić małymi bombkami, figurkami aniołków czy drobnymi kuleczkami w różnych kolorach. Obdarowany może wykorzystać taki prezent np. jako ozdobę na wigilijny stół czy element dekoracyjny w sypialni.   Bombki styropianowe ze wstążkami – sposób wykonania   Bombki ze wstążek wykonuje...

Stroik ze świerku
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Świerkowy stroik na wigilijny stół – jak go zrobić?
Stroik na Boże Narodzenie można wykonać samodzielnie z gałązek świerku. Będzie on stanowił piękną, pachnącą lasem ozdobę wigilijnego stołu.

Stroik na Boże Narodzenie można wykonać samodzielnie z gałązek świerku. Będzie on stanowił piękną, pachnącą lasem ozdobę wigilijnego stołu. Co jest potrzebne do wykonania stroika na Boże Narodzenie? Do wykonania stroika wigilijnego ze świerku będziesz potrzebować: okrągłego stelaża, ok. 25 cm średnicy (lub pięciu gałązek wierzby, jeśli chcesz wykonać go samodzielnie), długiego, najlepiej zielonego, miękkiego drutu, kombinerek albo szczypców do cięcia drutu, kawałka gąbki florystycznej, gałązek świerku (może też być kilka gałązek jodły i tui), szypułek rośliny z czerwonymi owocami, np. głogu, innych elementów dekoracyjnych, np. perełek, małych bombek , czerwonych kokardek, szyszek, świecy w kolorze pasującym do pozostałych ozdób. Jak samodzielnie wykonać stelaż stroika na Boże Narodzenie? Do wykonania okrągłego stelaża potrzebujesz 5 długich, cienkich i giętkich gałązek wierzby i drutu. Zwiń gałązki tak, żeby utworzyły koło, przeplataj gałązki pod sobą. Żeby konstrukcja była bardziej stabilna, możesz dodatkowo oplatać je drutem. Gotowe. Jak na stelażu umieścić gałązki świerku? Jeśli masz już podstawkę, możesz przystąpić do oplatania jej gałązkami świerku. Zacznij od najdłuższych gałązek (ok. 30 cm) świerku. Przyłóż gałązkę do stelaża i owiń ją drutem, w ten sposób przymocujesz ją do stelaża. Owijaj stelaż gałązkami tak, żeby całkowicie go zasłoniły. Kiedy w ten sposób zrobisz pierwszą warstwę, możesz przywiązywać do stroika coraz krótsze gałązki świerku. Rób to do momentu, kiedy wieniec ze świerku uzyska pożądaną grubość. Włóż do środka wieńca gąbkę florystyczną i sprawdź, czy gałęzie już ją zakrywają. Jeśli nie, dołóż ich więcej lub przytnij gąbkę. Pamiętaj jednak,...

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Newsy
Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji
Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle
Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021
Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle
Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend
Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle
Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają
Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle
Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat
Anna Kusiak