Party Stories
Dziewczyna czeka na telefon od chłopaka
©pathdoc/Fotolia
Styl życia

Dlaczego chłopak nie dzwoni po spotkaniu. Kiedy odezwać się po pierwszej randce?

Jeśli chłopak nie odzywa się po randce, może to oczywiście oznaczać, że nie jest zainteresowany dalszym utrzymywaniem znajomości. Zanim jednak dojdziesz do takiego wniosku, zastanów się, czy na pewno właściwie interpretujesz jego milczenie. Nie ma określonych zasad, mówiących o tym, kiedy należy odezwać się po randce.

Jeśli chłopak nie odzywa się po randce, może to oczywiście oznaczać, że nie jest zainteresowany dalszym utrzymywaniem znajomości. Zanim jednak dojdziesz do takiego wniosku, zastanów się, czy na pewno właściwie interpretujesz jego milczenie. Nie ma określonych zasad, mówiących o tym, kiedy należy odezwać się po randce.

 

Czasem, zamiast zastanawiać się nad przyczynami jego milczenia, lepiej wyjaśnić swoje wątpliwości i odezwać się do niego.

Dlaczego chłopak nie odzywa się po randce

Przede wszystkim na stwierdzenie, że chłopak nie jest zainteresowany, za wcześnie jest, jeśli od spotkania nie minęły jeszcze 24 godziny. Z pewnością ma on swoje codzienne obowiązki, naukę albo pracę. Być może oddziela on życie zawodowe od prywatnego i woli kontaktować się ze znajomymi w czasie wolnym. Poczekaj zatem cierpliwie jedną dobę.

 

Możliwe też, że to on odniósł wrażenie, że nie jesteś nim zainteresowana. Jeśli np. rozmowa się nie kleiła albo stresowałaś się i trudno było ci znaleźć trafne odpowiedzi na jego żarty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odebrał to jako znak, że znajomość należy zakończyć.

 

Niektórzy ludzie mają trudności z przejawianiem inicjatywy. Być może stąd wynika jego milczenie. Jeśli zauważyłaś podczas spotkania, że chłopak jest wyraźnie nieśmiały i spięty, z trudnością utrzymuje kontakt wzrokowy, może mieć także problem ze zrobieniem kolejnego kroku: zaproszeniem cię na kolejne spotkanie.

 

Ponadto nie możesz mieć pewności, że chłopak, z którym się spotkałaś, nie robi teraz tego, co ty: nie przeszukuje zasobów internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, dlaczego dziewczyna nie odzywa się po randce.

Zamiast pozostawać w niepewności, odezwij się sama

Najprostszym sposobem, żeby przekonać się, dlaczego chłopak się nie odzywa, jest zatelefonowanie do niego, napisanie SMS-a, maila albo wysłanie wiadomości na portalu społecznościowym. Możesz zrobić to już następnego dnia po spotkaniu. Jeśli obawiasz się wyjść na osobę, która się narzuca, nie musisz pytać wprost, kiedy się spotkacie. Nawiąż na przykład do tematu, który poruszaliście podczas spotkania. Zainicjuj dłuższą rozmowę. Podczas niej postaraj się wybadać, czy wciąż jest tobą zainteresowany. Jeśli będzie udzielał lakonicznych odpowiedzi, np. tak lub nie, i nie będzie rozwijał swoich wypowiedzi ani zadawał ci pytań, prawdopodobnie nie interesuje go utrzymywanie znajomości. Jeżeli natomiast będzie aktywnie uczestniczył w rozmowie, śmiało możesz zakończyć ją pytaniem o następne spotkanie, o ile sam, zachęcony twoją inicjatywą, nie zrobi tego wcześniej.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Dziewczyna poznaje chłopaka na siłowni
©DragonImages/Fotolia
Styl życia
Sprawdzone miejsca, w których możesz spotkać interesującego mężczyznę
Ciekawych mężczyzn możesz poznać przez wspólnych znajomych, na imprezach, weselach, na siłowni oraz w klubie sportowym. Postaw też na poszukiwanie partnera w szkole, na uczelni, klubach zainteresowań lub w Internecie.

Ciekawych mężczyzn możesz poznać przez wspólnych znajomych, na imprezach, weselach, na siłowni oraz w klubie sportowym. Postaw też na poszukiwanie partnera w szkole, na uczelni, klubach zainteresowań lub w Internecie.   Poszukiwanie interesującego mężczyzny powinno być powiązane z twoim temperamentem i zainteresowaniami. Na trwałość związku duży wpływ mają wspólne pasje i czas wspólnie spędzany. Dlatego ważne, by łączyło was coś więcej niż pierwsze zauroczenie. Szkoła i uczelnia W szkole i na uczelni spędzasz kilka godzin dziennie, dlatego łatwiej ci będzie poznać tam interesującego mężczyznę. W dodatku wspólny kierunek studiów zwiększa szansę, na poznanie osoby o podobnych zainteresowaniach. Jeśli twój potencjalny partner chodzi z tobą na zajęcia, masz okazję, by go obserwować i rozmawiać z nim, spędzać wolny czas w niezobowiązujący sposób, przy dobrej zabawie. Pozytywne emocje zbliżają. Dodatkowo możesz zobaczyć, w jaki sposób chłopak odnajduje się w grupie, jaki jest jego temperament i czym się interesuje. Domówka u znajomych Impreza u znajomych jest świetnym sposobem na poznanie ciekawego chłopaka. Skoro twoi przyjaciele utrzymują z nim kontakt, mężczyzna może być godny zaufania, wartościowy i interesujący. Dzięki wspólnym domówkom u znajomych masz okazję, by bliżej poznać wybraną osobę. Wykorzystaj ten czas na rozmowę. Dowiedz się, czym się zajmuje, jakie są jego zainteresowania i czy z kimś się spotyka. Grupy zainteresowań Nic tak nie łączy, jak wspólne pasje i zadania . Dołącz więc do jakiejś ciekawej grupy zainteresowań, w której będziesz mogła się rozwinąć i poznać podobnych do siebie ludzi. Może to być wolontariat np. na rzecz potrzebujących lub zwierząt, klub turystyczny lub koło miłośników fotografii. W grupie...

Zakochana para rozmawia ze sobą
©Kalim/Fotolia
Styl życia
Powiedz kocham i nie ośmiesz się
Jak powiedzieć dziewczynie że ją kocham: bądź pewny, że słowa „kocham cię” to prawda. Nie wyznawaj miłości w trakcie lub tuż po seksie, w towarzystwie innych ludzi, po alkoholu. Nie naciskaj również na natychmiastową odpowiedź, żeby nie usłyszeć potwierdzenia, które zostanie odwołane.

Jak powiedzieć dziewczynie że ją kocham: bądź pewny, że słowa „kocham cię” to prawda. Nie wyznawaj miłości w trakcie lub tuż po seksie, w towarzystwie innych ludzi, po alkoholu. Nie naciskaj również na natychmiastową odpowiedź, żeby nie usłyszeć potwierdzenia, które zostanie odwołane.   Powiedzenie „kocham cię” po raz pierwszy może być traktowane jako rodzaj rywalizacji. Jeśli występuje silna, niczym nie uzasadniona obawa przed wypowiedzeniem tych słów i każda ze stron czeka na wyznanie z ust partnera, być może to wcale nie jest prawdziwa miłość... Jak powiedzieć kocham, żeby nie zostać odrzuconym Stwórz sytuację, w której czujesz się pewnie, jesteście gdzieś tylko we dwoje i nikt wam nie przeszkodzi. Moment, gdy uprawiacie seks lub tuż po zakończeniu miłosnego aktu to nie najlepsza chwila na takie wyznanie. Pod wpływem emocji można powiedzieć coś, czego tak naprawdę się nie myśli. Wybierz moment, gdy obydwoje nie jesteście pod wpływem alkoholu, nigdzie się nie spieszycie i macie dobre samopoczucie. We wcześniejsze wypowiedzi możesz wplatać słowo „kocham” w formie „kocham spędzać z tobą czas” czy „kocham, gdy się tak pięknie uśmiechasz”. Będzie jej łatwiej przywyknąć do tego słowa, które z pewnością chciałaby usłyszeć. Dodatkowo po jej reakcji szybko zorientujesz się, czy jest już gotowa na usłyszenie i wypowiedzenie tych dwóch ważnych słów. Spójrz jej w oczy, bądź szczery i użyj jak najprostszych słów, płynących prosto z serca. Po wyrazie twarzy i spojrzeniu natychmiast zorientujesz się, jak wygląda sytuacja. Nie naciskaj, aby dziewczyna odpowiedziała natychmiast, może potrzebuje więcej czasu, żeby się zakochać albo upewnić, co do swoich odczuć w stosunku do siebie. Gdy już masz...

Kobiet i mężczyzna przytulają się do siebie
©nd3000/Fotolia
Styl życia
Całowanie na pierwszej randce – dlaczego warto poczekać?
Samo całowanie na pierwszej randce nie jest niczym złym, jednak może zostać zinterpretowane jako zbytni pośpiech. Z drugiej strony jest także okazją do tego, żeby lepiej zorientować się, jakie oczekiwania ma partner.

Samo całowanie na pierwszej randce nie jest niczym złym, jednak może zostać zinterpretowane jako zbytni pośpiech. Z drugiej strony jest także okazją do tego, żeby lepiej zorientować się, jakie oczekiwania ma partner.   Kobiety na ogół poważniej traktują pocałunki niż mężczyźni, ale nie jest to regułą. Całowania na pierwszej randce nie warto demonizować, ale trzeba liczyć się z jego ewentualnymi konsekwencjami. Czego się możesz dowiedzieć, całując się na pierwszej randce? Całując się już na pierwszym spotkaniu, możesz dowiedzieć się całkiem sporo o drugiej osobie. Jeśli mężczyzna jest nachalny, a jego pocałunki nie mają nic wspólnego z delikatnością, to znak, że nie powinnaś się decydować na kolejną randkę . Gentleman nie zachowuje się w ten sposób. Jeśli w dodatku próbuje wymóc na tobie coś więcej niż tylko pocałunki, to nie jest chłopak na dłuższy związek. Dlaczego nie warto całować się na pierwszej randce? Różne mogą być powody, dla których lepiej wstrzymać się z całowaniem przynajmniej do kolejnej randki. Dla jednych jest to kwestia pokazania się jako porządna osoba, dla drugich to po prostu romantyczna chwila , na którą chce się poczekać. Na pierwszy pocałunek warto czekać, ze względu na:   zbyt szybkie tempo – całowanie na pierwszej randce może nie mieć żadnych konsekwencji, ale... każdy fizyczny kontakt może doprowadzić do czegoś więcej . Szczególnie gdy podczas spotkania wypijesz alkoholowe drinki, które mogą doprowadzić do większego rozluźnienia atmosfery. Nie jesteś pewna, czy masz na tyle silne hamulce, a jednocześnie nie chcesz za szybko pójść z chłopakiem do łóżka? Wstrzymaj się też z całowaniem; oczekiwanie na wyjątkową chwilę – pierwszy pocałunek to często moment, na który...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner