kobiece i męskie objawy zainteresowania
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Mowa ciała oznaczająca zainteresowanie: słowa, gesty, mimika

Oznaki zainteresowania wysyłane są w postaci świadomych lub nieświadomych sygnałów. Dużą rolę odgrywa tu mowa ciała i biologia, czasem jednak są to wyuczone działania używane z premedytacją w celu zwrócenia na siebie uwagi.

Oznaki zainteresowania wysyłane są w postaci świadomych lub nieświadomych sygnałów. Dużą rolę odgrywa tu mowa ciała i biologia, czasem jednak są to wyuczone działania używane z premedytacją w celu zwrócenia na siebie uwagi.

Oznaki zainteresowania – mowa ciała

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna w towarzystwie osoby atrakcyjnej dla nich seksualnie często zaczynają podświadomie zachowywać się nerwowo. Kobieta – jeżeli nie jest zbytnio onieśmielona bardzo szybko może dać wyraz swojemu zainteresowaniu poprzez kontakt fizyczny. Zwykle jest to muśnięcie dłonią ramienia rozmówcy, poklepanie po plecach, dotknięcie kolana. Mężczyźni są bardziej powściągliwi w tej kwestii. Kobiety często bawią się włosami i dotykają szyi lub ud w towarzystwie osoby, która je interesuje. Mężczyźni wypinają pierś do przodu i nieco zniżają ton głosu. Skierowanie całego ciała w kierunku rozmówcy to jednoznaczny wyraz zainteresowania. Często też kolana czy stopy zwracamy w stronę osoby, która nam się podoba. W mowie ciała mężczyzn kciuki odgrywają dużą rolę, jeżeli mężczyzna wkładając ręce do kieszeni zostawia je na wierzchu, często bywa to oznaką zainteresowania. Gdy mężczyzna siada w rozkroku, podświadomie zwraca uwagę na swoją męskość. Zakładanie rąk na piersiach, zajmowanie jak najwięcej miejsca lub kiwanie się na stopach to symptomy podkreślania męskości.

Oznaki zainteresowania – usta, oczy, gesty i biologia

Kontakt wzrokowy to najbardziej popularny objaw zainteresowania druga osobą. Świadczą o tym też rozszerzone źrenice. Jednak należy wziąć pod uwagę oświetlenie, czy ewentualne picie alkoholu, ponieważ są to czynniki powodujące naturalne powiększenie tej części oka. Zdarza się też, że kobiety szerzej otwierają oczy, by dzięki temu wyglądać młodziej i bardziej bezbronnie. Bezwarunkowym objawem zainteresowania u pań jest też wzmożone mruganie. Oblizywanie przez kobietę ust i patrzenie w tym samym czasie rozmówcy prosto w oczy to gesty o ewidentnie seksualnym podtekście. Szeroki uśmiech z jednoczesnym głębokim spoglądaniem w oczy to zachęta do dalszego kontaktu. Jest też potwierdzeniem, że rozmowa sprawia nam przyjemność. Mężczyzna, który całą swoją uwagę skupia na osobie, którą jest zainteresowany ma większe szanse powodzenia, niż ten, którego wzrok nieustannie wędruje.

Kasia gotuje z Polki.pl: klasyczne ciasto drożdżowe

 

Może zdarzyć się też tak, że osoba, która jest nami wyraźnie zainteresowana jest zbyt nieśmiała, aby wykonać jakikolwiek gest. Dlatego warto znać tych kilka symptomów, które często wykonujemy nieświadomie, aby wyrazić swoją sympatię do drugiej osoby.

Dwie kobiety siedzące blisko siebie
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Relacje międzyludzkie – wpływ komunikacji niewerbalnej na odbiór przekazu
Relacje interpersonalne, czyli związki między ludźmi to sposób komunikowania się: wyrażania uczuć i postaw, przekazywania informacji. Relacje między partnerami mogą być pozytywne - wyrażać się poprzez miłość, intymność; negatywne – kiedy pojawia się manipulacja, nienawiść lub pozostawać obojętne – rozmówcy wykazują wobec siebie dystans emocjonalny. Na rozumienie komunikatu wpływ ma w 93% komunikacja niewerbalna (mimika, gestykulacja, postawa) i elementy prozodyczne (ton głosu), słowa to tylko 7%.

Relacje interpersonalne, czyli związki między ludźmi to sposób komunikowania się: wyrażania uczuć i postaw, przekazywania informacji. Relacje między partnerami mogą być pozytywne - wyrażać się poprzez miłość, intymność; negatywne – kiedy pojawia się manipulacja, nienawiść lub pozostawać obojętne – rozmówcy wykazują wobec siebie dystans emocjonalny. Na rozumienie komunikatu wpływ ma w 93% komunikacja niewerbalna (mimika, gestykulacja, postawa) i elementy prozodyczne (ton głosu), słowa to tylko 7%. Relacje interpersonalne a komunikacja niewerbalna Na komunikację niewerbalną składają się mimika – wyraz twarzy, kinezjetyka – postawa, gesty, pozycja ciała, proksemika – odległość od rozmówcy oraz parajęzyk – wysokość i natężenie głosu. Sygnały niewerbalne należy łączyć z kulturą, w której wychował się rozmówca.   Mowa ciała nie kłamie – przykładowe sygnały niewerbalne, na które warto zwrócić uwagę w relacjach międzyludzkich: Negatywne relacje międzyludzkie Aby prawidłowo odczytać znaczenie mowy ciała, konieczne jest połączenie minimum dwóch elementów. O tzw. postawie zamkniętej, mówimy, kiedy na przykład ktoś siedząc, krzyżuje nogi, ręce i odchyla ciało do tyłu – suma tych sygnałów sugeruje, że dana osoba jest nastawiona negatywnie do rozmówcy. Inne, ważne symptomy niewerbalne to: gwałtowne odwrócenie głowy – wrogie nastawienie ; ręce splecione na piersi – wrogie nastawienie; ręce ukryte głęboko w kieszeni – skrywanie uczuć; przestępowanie z nogi na nogę – zdenerwowanie; brwi do połowy obniżone – zakłopotanie; całkowite obniżenie brwi – dezorientacja, strach; masowanie płatków uszu – obawa, dezorientacja; palce u stóp skierowane do środka – niepewność; palec wskazujący podniesiony do ust – chęć przerwania...

szczęśliwa para
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Jak zdobyć dziewczynę? Kilka metod, by poderwać kobietę
Jak zdobyć dziewczynę, która ci się podoba? Są sprawdzone metody, by rozkochać w sobie kobietę marzeń.

Jak zdobyć dziewczynę, która ci się podoba? Są sprawdzone metody, by rozkochać w sobie kobietę marzeń. Jak zdobyć dziewczynę? Kilka prostych kroków 1. Pewność siebie – pierwszym podstawowym krokiem, by poderwać dziewczynę jest pewność siebie . Kobieta lubi, kiedy mężczyzna czuje się pewny i zna swoją wartość, gdyż wtedy czuje się przy nim bezpiecznie. Mężczyzna powinien przejmować inicjatywę i rozpocząć konwersację z dziewczyną, która mu się podoba .   2. Wygląd i mowa ciała – ważna w poderwaniu dziewczyny okazuje się mowa ciała mężczyzny i jego ogólna prezencja. Nie chodzi o to, by mężczyzna był przystojny, bo nie zawsze kobiety zwracają na to aż taką uwagę. Liczy się natomiast ogólny wizerunek. Odpowiednia mowa ciała i sposób prezencji spowoduje, że spodobasz się kobiecie od pierwszego wejrzenia . Dlatego mężczyzna powinien być pewny siebie, dominujący i mieć wyprostowaną postawę ciała. Zwracać się otwarcie do kobiety i nie przejawiać żadnych oznak zdenerwowania.   3. Flirt i poczucie humoru – warto na początku rozbawić kobietę, wprowadzić ją w swobodny nastrój. Kobiety uwielbiają się droczyć, śmiać i żartować, dlatego zaleca się by mężczyźni rozśmieszali je i dostarczali dużo dobrej zabawy. Flirt pozwala budować pomiędzy parą głębszy kontakt .   4. Wzbudzenie zaufania – w tym kroku ważne jest odkrycie podobieństw pomiędzy sobą. Te same poglądy, zainteresowania, czy opinie pozwalają szybciej zbudować sympatię do drugiej osoby. Jeśli stwierdzicie, że macie ze sobą dużo wspólnego, to będziecie chcieli poznawać się lepiej i spotkać się ze sobą ponownie.   5. Mówienie komplementów – ostatni krok polega na pokazaniu dziewczynie, że jesteś nią zainteresowany. Kobiety nie lubią...

ludzie na pierwszej randce
©Antonioguillem/Fotolia
Styl życia
6 wskazówek, jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce
Dobre pierwsze wrażenie wpływa na dalszą relację pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jest szczególnie ważne podczas pierwszej randki, kiedy chcemy szczególnie dobrze wypaść, a towarzyszy nam stres. Na dobre wrażenie składa się wygląd, umiejętność prowadzenia rozmowy i naturalność.

Dobre pierwsze wrażenie wpływa na dalszą relację pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jest szczególnie ważne podczas pierwszej randki, kiedy chcemy szczególnie dobrze wypaść, a towarzyszy nam stres. Na dobre wrażenie składa się wygląd, umiejętność prowadzenia rozmowy i naturalność. 1. Wygląd na pierwszej randce Aby wywrzeć dobre wrażenie na pierwszej randce, powinniśmy zadbać o ubranie i akcesoria. Z badań wynika, że jeżeli aparycja człowieka wzbudza w drugiej osobie zaufanie, to kontakty układają się pomyślnie. Strój nie powinien być przebraniem, ale musi być schludny i estetyczny. Kobiety najczęściej wybierają małą czarną , ale wybór kreacji powinien być uzależniony od miejsca randki. Ważne są również zadbane, ułożone włosy i czyste paznokcie. Warto postawić na naturalność i swobodę, zrezygnować z wyszukanych stylizacji i mocnego makijażu. 2. Przed randką wprowadź się w dobry nastrój Nie warto wychodzić na spotkanie, gdy humor nam nie dopisuje, ponieważ nie wpłynie to korzystnie na wywołane wrażenie. W czasie spotkania z nową osobą złe samopoczucie może przybrać na sile, o czym mówi mowa ciała. Narzekanie także nie jest wskazane. Osoby, które wszystko krytykują, nie są pozytywnie odbierane. Jeśli jednak nie mamy możliwości zmiany terminu spotkania, możemy wcześniej próbować złagodzić napięcie technikami relaksacyjnymi: kąpielą z dodatkiem olejku, słuchaniem muzyki, medytacją. 3. Zadbaj o uśmiech na randce W czasie randki warto przyjaźnie się uśmiechać. Nie można być zbyt smutnym z powodu problemów ani wykazywać przesadnej radości z powodu spotkania. To może zniechęcić partnera. W momencie gdy głos zaczyna nam drżeć, powinnyśmy wziąć kilka wdechów i spróbować się uspokoić. Ponadto warto pamiętać, że uśmiech przełamuje lody. Także gdy...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik